Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azért mert a szülőt eltiltottá...

Azért mert a szülőt eltiltották dolgoktól, miért kell ugyan azokért eltiltani a saját gyerekét? Bosszúból?

Figyelt kérdés

Sok emberre jellemző ez!


Egyiket nem engedték el bulizni, barátokkal sehova, és a gyerekét se engedi! Szerinte el fog "zülleni"!


Másiknak nem engedtek háziállatot tartani, pedig szeretett volna, és a gyerekeinek se enged semmit, még egy hörcsögöt se!


A harmadik nyaralni szeretett volna, de a szülei úgy gondolták csak a naplopóknak van ideje nyaralni, a munkás ember erre nem ér rá, nincs rabszolgája!

És ez a szülő se soha nem viszi el sehova a gyerekeit nyaralni, kirándulni, pedig szeretnének!


Miért kell bosszút állni a saját gyerekemen, mert nekem nem engedtek meg sok dolgot?



2014. dec. 22. 09:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
59%

Az emberek nagy része azt csinálja amit ozzhon látott és sokan nem látják át a dolgokat, mit miért tesznek, vagy gondolnak. Sokan változtatni se mernek, abba se gondolnak bele, hogy lehetne változtatni dolgokon.

Amit átéltek az nekik a természetes, sokuknak az se világos, hogy lehetne másképp, vagy meg lehet szabadulni rossz szokásoktól.

2014. dec. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
59%
A viselkedés nagyrészt tanult dolog és természetesnek érzi az ember amiket átélt gyerekként és ezt viszi tovább.
2014. dec. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
90%

Nem bosszúállás ez (bár vannak ilyen szülők is), hanem egyszerű beidegződés, berögzülés.

Példa:

Mamám szeretett volna mindent anyámtól, hogy mindent bejelentsen, ezt persze anyám nem mindig teljesítette, sokszor volt az, hogy "ezt nem ám elmondjátok a mamának", stb. Én is látom, hogy ez eléggé hülyeség, mert egy felnőtt embernek hadd ne kelljen már minden baromságot bejelentenie otthon, felnőtt ember, tud önálló döntést hozni.

Én 20 éves vagyok, és észrevettem, hogy anyum detto ugyanilyen lett, mint amilyen a mamám volt vele. És nem bosszúból, hanem mert tényleg nem érti, miért olyan rossz ez, mert most más perspektívából látja az egészet. Most őneki kéne mindent bejelenteni, és vele kéne minden hülyeséget megbeszélni, és nem neki kell ugyanezeket csinálni. (mamám sajnos már nem él)


Próbáltam rávilágítani a dologra, de nem vette a lapot, mert tényleg nem érti, mi ezzel a probléma, pedig anno ő is lázadt ez ellen.

Nem tudom, hogyan tudnám felnyitni a szemét.



Szóval az én példám is mutatja, hogy egyáltalán nem bosszúból csinálja ezt sok szülő. Hanem beidegződés, ezt SZOKTA MEG, és ugye ha valaki erősen megszokik valamit, abból nagyon nehezen mozdítható ki. Ugyanez lehet az általad felsorolt dolgoknál is. (a nyaralásos verzió egy irigy baromság, az ide nem tartozik)

2014. dec. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
52%
Az a legrosszabb, amit ők megtehettek neked meg nem engedik.
2014. dec. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
73%
Ha komolyan érdekel e a kérdés, olvass humánetológia könyveket.
2014. dec. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
59%
Egyrészt ezeket a példákat gyakran tudat alatt viszik tovább. Másrészt meg sokaknak a fejében benn van az, hogy "hát anyám így csinálta, felnőttem, jó ember lett belőlem, akkor tuti ez a jó", mintha több jó verzió nem létezne, elfelejtette, neki milyen érzés volt anno. Volt itt is múltkor vmi nő, aki bizonygatta, hogy milyen jó dolog a gyerekeket semmiségekért is verni, mert "az én anyám is felpofozott 14 évesen, amikor miniszoknyában akartam kimenni, és felnőttem!"...
2017. nov. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!