Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki kit támogatna? Mi a normáli...

Ki kit támogatna? Mi a normális? Idegenek (barátok, ismerősök, nagyon nagyon nagyon nagyon távoli "rokonok") VS saját csemete támogatása aki most szeretne ugyan pici segítséggel, de kirepülni itthonról.

Figyelt kérdés

A: a gyermekemet, aki épp családot alapít/saját lábra áll, és őt segítem munkával és/vagy anyagilag, amire szüksége van.

B: Amiben lehet hátráltatom a saját vérem, keresztbe teszek neki anyagilag/munkával, és mindenki mást jobban segítek, jobban érdekel mindenki más problémája, mint az övé.


Csak A vagy B-t kérek, mondjuk a B-hez egy pici indoklást kérnék, miért első más, mint a saját családtag.

Apa-fia, anya-lánya kapcsolat.


Pl veszek neki egy "bögrét" az új lakásába, segítek kitakarítani felújítás után, vagy ha kér egy apró szívességet, akkor azt úgy elb, és inkább a "bögre" árát is egy "vadidegennek" adom, és mondjuk csak behordom vissza a koszt a cipőmmel, és...


És ha B-t tudom támogatni, akkor A-t sem esne nehezemre, nem?


2009. máj. 6. 09:43
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Hagyd a fenébe! Állj a saját lábadra! amit elérsz azt legalább magadéak tudhatod, és senki nem tehet szemrehányást semmiért. Én így el sem fogadnék semmit.
2009. máj. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Természetesen A,de nem minden szülő ezt teszi sajnos.
2009. máj. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Természetesen ha lesz saját csemetém, őt támogatom majd. De nálunk ez úgy megy, hogy 2-en vagyunk testvérek, és öcsém támogatva van, én nem. Na, ez egy harmadik variáció, pedig szerintem semmivel nem vagyok kevesebb öcsémnél. De neki kocsit és biztos lakást is tolnak majd a feneke alá, nekem saját erőmből kell, mert egy hitelbe se képesek besegíteni, mert "nem akarnak öcsémre adósságot hagyni, ha meghalnak" (egészséges 40-50-es szülők)...
2009. máj. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A kérdés nem arra irányul, hogy kell e támogatni a csemetét, meg ilyenek, hanem ha már nem támogatod, akkor miért helyezel valakit elé, vagy a támogatásoddal miért keseríted meg az életkezdését minden szemét módon?


A kiba*sz*sokra gondolok konkrétan, persze úgy, hogy azt mással nem teszem meg.

pl a 120éves mosógépet odaadom a gyerekemnek de a szomszéd Klárikának megveszem a 120ezer fts újat. Úgy, hogy te megígérem a csemetének, kap egy mosógépet, azzal ne is törődjön, ajándék Tőlem. És utána megmutatom mit adok majd az idegennek, felvágva, hogy de egy fasza emberke vagyok, hiszen kaptál egy sz*rt, és örüljél, és még neki is adok egy "kis" figyelmességet.

Vagy esetleg: összehányod a holmiját a szoba közepére, éppen letakarod, és összefröcsögteted festékkel, és még köszönje is meg, persze te azt szívből adtad. Ellenben a Klárikának mindenét hatszor becsomagolsz, gondosan elraksz, és egy festékfolt nélkül kifestesz.

2009. máj. 6. 10:33
 5/8 anonim ***** válasza:

Nyugi, nyugi. Ez még mind semmi.

Az én anyám évekkel ezelőtt sok-sokmillió pénzhez jutott, amit már tudni lehetett előre (egy-másfél évvel korábban). Ezalatt az idő alatt egyfolytában (napi szinten) azt hallgattuk testvéreimmel, hogy ha majd meglesz a pénz, akkor mindannyiunknak (négyen vagyunk tesók) nyit egy bankszámlát x összeggel, és az milyen jó lesz nekünk, 4-ből 3-an már a huszas éveink elején, indulásnak milyen nagy segítség lesz.

Majd rokonoktól tudtuk meg végül, amikor ténylegesen a kezében volt a pénz, szólni elfelejtett, mikor rákérdeztem a bankszámlára, felháborodott, hogy én mit képzelek magamról, hogy igényt tartok az Ő(!) pénzére, idáig amúgy is minden pénzét a gyerekeire költötte, tehát most ez neki jár, ÉS természetesen az egyház volt az első, ahova átutalt a kapott pénzből. Mi azóta sem láttunk belőle egy fillért sem, semmi perc (oké, 3-4 év) alatt eltapsolta.

A mintaanya.

2009. máj. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én is mesélhetnék, de tudod, mit, már nem érdekel, mit csinálnak a szüleim. Mindenki azt kapja vissza, amit adott. Amennyit ők segítettek szívesen, annyit fogok én is szívesen segíteni nekik majd később, ha rászorulnak.

Ha öcsém volt a kedvenc, akkor várják majd el tőle, engem meg hagyjanak majd békén. Egyet tudok, ha gyerekeim lesznek, nem úgy fogok nevelni, ahogy a szüleim, nem teszek különbséget.

2009. máj. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Légy konkrét! Honnan jött a kérdés?

Számomra (az én családomban) egyértelmű, hogy támogatjuk egymást, és amennyire tőlünk telik, támogatunk ismerőst/barátot/rokont/rászorulót is.

2009. máj. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én családomban valahogy természetes, hogy a támogatás a családtagokat érinti és nincs "nagyfokú" képmutatás, vagy ígérgetés. Ennek ellenére elhiszem, hogy létezik ilyen , de ez nagyon durva. Én nekem egy percig eszembe se jutna, hogy a gyerekem lábára ráakasztok egy 4szer használt gumicsizmát ; a szomszéd kispistinek meg születésnapjára összekuporgatok egy 50 ezer forintos surranót. Nekem ez már valahol "beteges" lenne....

2009. máj. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!