Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha tiltani nem lehet a gyereke...

Ha tiltani nem lehet a gyereket a dohányzástól, szabad támogatni?

Figyelt kérdés
Ha tiltani nem lehet tőle, mert úgyis megveszi, ellopja rá a pénzt, akkor jó szülő vagyok, ha inkább adok neki egy doboz cigit hetente, mint hogy kilopja a pénztárcámból a pénzt rá?:

2014. dec. 22. 11:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
34%

Ha 18 éven aluli, akkor hogyan veszi meg magának? Esetleg beküld valakit maga helyett, vagy idősebb havert/barátot?

Hány éves? Ha 17 akkor látnék benne lehetőséget, hogy inkább odaadod neki te, minthogy lopkodjon, hazudozzon. De ha 14 akkor megpróbálnám tiltani, és nem vennék neki. Eldugnám a pénzt, pénztárcát sosem hagynék elöl stb. Ha kap zsebpénzt, akkor vegyen belőle ha akar, de nem díjaznám, viszont nyilván tudnám, hogy úgyis azt vesz belőle, de legalább nem tőlem lopja el a pénzt rá. Ez mindig nehéz kérdés, de szerintem próbáld meg, hogy elbeszélgetsz vele, mióta dohányzik, ha kell valamire pénz akkor ne úgy lopja el, ennél még az is jobb, ha kitalálja hogy pizzázni mennek a barátokkal és arra kér pénzt. Engem a lopás része aggasztana jobban..

2014. dec. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
Lop és még támogatni akarod? Nane... ezt te sem gondolhatod komolyan, hogy megoldás??? Jesszusom! Nevelni mikor felejtettél el? Hol marad a minimális emberi tisztelet, amit elvársz a gyerektől? Egyáltalán, elvársz te tőle bármit is? N31
2014. dec. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
A cigit nem tiltom, mert nem lehetek vele a nap 24 órájában, de a kezét biztos eltörném, mikor belenyúl a pénztárcámba.
2014. dec. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%

Azért nagyon nem mindegy, hogy mennyi idős az a gyerek. Ha mondjuk 6-8-10-12-14 éves akkor igenis lehet tiltani a dohányzástól, és ha kell állandóan a "fejébe verni", hogy a dohányzás nem csak káros, de büdös is. 16 éves gyereknek is lehet mondani, de nyilván ő már találékonyabb, és könnyebben elrejti, megszerzi a maga hozzávalóját. Egy biztos. Én akkor sem vennék neki cigit, ha hallgatólagosan ráhagyom a dohányzást.

Akkor azt mondanám, hogy ha annyira büdös, és később beteg akar lenni, akkor füstöljön, de erre 1 forintot nem adok. Ja, és a lakásban szigorúan tilos.

Évekig dohányoztam, és ma ennek a hülyeségnek látom a kárát. Asztmás tünetekkel, és még 10 év abbahagyás után is időnként nikotin érzés a tüdőben nem kellemes érzés..

2014. dec. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
100%
az elég durva hogy lop a pénztárcádból. mennyi idős?
2014. dec. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 kovpet ***** válasza:
100%

"mint hogy kilopja a pénztárcámból a pénzt rá"


A tolvajoknak a börtönben a helye, ezt kell vele tudatosítani.

2014. dec. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%

"tiltani nem lehet tőle, mert úgyis megveszi, ellopja rá a pénzt"

Hát akkor az előző 15 évben toltál el valamit nagyon a nevelésében. Amit most már tényleg nem lehet visszacsinálni.

A tehetetlen emberek hozzáállása, hogy tiltani nem lehet, mert úgyis megteszi.

2014. dec. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%
És ugyan miért nem lehet tiltani?
2014. dec. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%

Nevelni kellett volna!!!! Nem az a jó szülő aki engedékeny, főleg már akkor amikor a nevelése zsákutcába jutott!Mi a férjemmel elég konzervatív szülőknek tartjuk magunkat, voltak tiltások a nevelése során. Ennek ellenére nem volt olyan hogy lopott volna és nem játszotta el a bizalmunkat. Ha voltak is neki apró hazugságai mindig fény derült rájuk, mert működött nála a a bele nevelt lelkiismeret , ő oda állt elénk és bevallott mindent.

Később ha a kábítószerektől sem tudod majd eltiltani, akkor majd támogatni fogod benne?????

2014. dec. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

16 éves korom óta dohányzom (életem egyik legnagyobb hibája volt rászokni), de otthon csak közel 18 évesen vallottam be. Tudtam, hogy sejtik, mivel elő-előkerültek üres cigisdobozok, stb., de úgy tettek, mintha nem tudnák. Utólag elmondták, hogy azért, mert így legalább otthon nem szívtam, addig is kevésbé mérgeztem magam. Viszont ezután is nagyon keveset cigiztem otthon, mert minden egyes alkalommal megszóltak, ha kimentem rágyújtani. Azt is leszögezték, hogy ugyanannyi zsebpénzt kapok, mint addig, abból oldjam meg.


Mellesleg tiltani ezt nem nagyon lehet, nem foghatod mindig a gyerek kezét. Viszont azt hozzátenném, hogy soha, még ha ki is fogytam a zsebpénzemből, nem nyúltam le pénzt anyuméktól. Egyetlen alkalommal vettem ki 200 forintot, de akkor kb. 13 voltam, és hagytam cetlit, hogy kivettem.


El is törném a gyerekem kezét, ha hozzányúlna a pénzhez kérdezés nélkül. Az már szerintem nagyon súlyos, ha idáig fajul a helyzet.

2014. dec. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!