Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám jobban támogatni...

Hogyan tudnám jobban támogatni felnőtt korukban a lányaimat?

Figyelt kérdés

Szerintetek mi lenne a jobb:

-Minden hónapban utalni a babakötvényre( ami szerintem azért kockázatos, mert ki tudja, mennyit ér 18 év múlva)

-Vagy évente egyszer a félretett pénzből aranypenzt vagy rudat venni( a biztonságos tárolása megoldott)?


2014. dec. 7. 15:19
 1/4 anonim válasza:
42%

én a babakötvényt azért nem merem, mert a kormány bármikor tollvonással megváltoztatja úgy, hogy már más feltételekkel tudd csak kivenni a pénzt... Vagy ezt is lenyúlja mint a nyugdíjpénzt.


Szerintem gyűjtsd egy olyan takarékszámlán a bankodnál, aminek nincs költsége és picit kamatozik. Pl CIB-nél a Malacpersely számla. De sok banknál van ilyen megtakarításos számla.


Az évente félretett pénzből pedig szerintem ne aranyat vegyél, hanem egyszerűen kösd le sima bankbetétben, vagy vegyél állampapírt, kincstárjegyet.

Igaz, ezek nem hoznak sokat, de biztonságosak, nem vesztesz velük pénzt.

Ha már több milliód (nem csak 1-2) gyűlt már össze akkor van értelme komolyabban elgondolkodni, hogy mikbe befektetnéd a pénzt.


De azoknak a befektetéseknek, amik többet hozhatnak, sokkal nagyobb a kockázatuk is. Vagyis többet nyerhetsz vele, de könnyen veszthetsz is.


Egy jó blog a pénzügyekről:

[link]

2014. dec. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudok tanácsot adni. Sem az Államkötvényekben, sem a Kincstárjegyekben nem bízom, amíg ez a kormány van! Most ugyan elég jó a hozama, de mi lesz, ha majd vissza kell ezeket fizetni? Lesz-e vajon miből?

Jobban jársz, ha Ausztriában nyitsz egy számlát, és oda teszed be a pénzt. Azt nem fogja lenyúlni senki.

2014. dec. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a kötvények és pont az államkötvények azok, amik a legjobban legnagyobb biztonsággal előre kiszámíthatók

azt az összeget, amit befizetsz rá, és útközben valamilyen crack történik, visszakapod, azaz az alaptőkét biztosan visszakapod, a kamatnál nem tudom hogy van, annyira még sosem érdekelt a téma, hogy utána nézzek, de szerintem az addig összegyűjtött kamatokat is kifizetik, az már más kérdés, hogy mennyire nem éri meg babakötvénybe fizetni

2014. dec. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az a bajom hogy még kamataival együtt is mennyit ér majd az a százezer amit most elteszek.

Infláció.

18éve százezer rengeteg pénz volt, ma meg átlagfizetés.

Szóval könnyen lehet, hogy ha összerakunk a lányainknak mondjuk kamatokkal, állami támogatással három milla, ki tudja mire lenne elég.

2014. dec. 7. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!