Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apámnak kötelessége támogatni...

Apámnak kötelessége támogatni és eltartani engem?

Figyelt kérdés

18 éves múltam de még nappali tagozatos diák vagyok, tehát munkát vállalni még nem tudok a suli mellett. Árva vagyok, és apám meg a mostohaanyám kb. mindenből kizárt itthon, se internetem, se tv-m semmim sincsen, mindent elzárt előlem, és ételt sem add...

Kihez fordulhatok ilyen esetben? vagy mit tehetnék?



2014. jún. 19. 21:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Hivatalosan kérhető a gyámhivatal vagy a családsegitő segítségét... én ezzel kezdeném. Ha súlyos a helyzet mehetsz intézetbe. Ha éhezel ez mindenképpen tanácsos
2014. jún. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
20%
Ha elzártak mindent, internetet, tv-t akkor most hogy netezel?
2014. jún. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy nem otthon vagyok jelenleg
2014. jún. 19. 21:45
 4/17 anonim ***** válasza:
sajnàlom :( nem értem,hogy egy szülõ,hogy lehet ilyen a sajàt gyerekével,vérével :(
2014. jún. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
21%

Aham, hátpersze.


Mit tettél, hogy eltiltottak a nettől?


A kajás dolgot hagyjuk, hihetőbbet kamuzz.

2014. jún. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%

Amikor ilyen kérdést olvasok, nagyon szívesen meghallgatnám a másik oldalt is, sőt nagyon szívesen elmennék, hogy a saját szememmel is megbizonyosodjak arról, hogy igaz amit írtál.

Úgy látszik itt a gyakorin minden 18 évest a szülei vernek, tiltanak mindentől, és éheznek..

2014. jún. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Elvált szülők esetében a különélő szülő az első diplomáig fizeti a tartásdíjat (ha a gyerek arra alkalmas). A Te helyzetedet nem ismerem, de ennek mintájára azt sejtem, hogy Neked is lehetnek még bizonyos jogaid, apádnak lehet még bizonyos kötelezettsége Feléd, amit törvényesen nem tagadhat meg Tőled. Azonban ezt én csak gondolom, a témához egyáltalán nem értek, így válaszolni sem tudok. Mindenesetre a kérdés elég fontos ahhoz, hogy ne kelljen szégyellned, szerintem mindenképp kérdezd meg hozzáértőktől. Az önkormányzatnál vagy a családsegítőnél lehet hogy ingyenes ügyvéd is van. Valószínűleg a gyámügyi vagy a szociális osztály ügyintézői is tudnak segíteni abban, kihez fordulj tanácsért, vagy lehet hogy ők maguk is tudják a választ. Talán az utánam jövő Válaszolók közül többen tudnak részleteket mondani.
2014. jún. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem hazudok, komolyan ez van. Ha nem velem történnének ezek a dolgok én sem hinném el.

A konkrét baj az, h apám megházasodott újra, és mivel n teljesen anyukám vagyok így nem szívlel...és minden árok tönkre akar engem tenni, de ezt a szemembe mondta...Meg féltékenység is meg van ebben a nőben.

Az, hogy az internetemet kiköttették, és tv-m sincs, és mindentől próbálnak megfosztani ez egy jel arra, h költözzek el otthonról... De nincsen hova, könyörgöm tanuló vagyok, nem tudok munkába állni...

2014. jún. 19. 22:02
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kamu egy ilyen sztori sajnos, ismerek egy lányt és egy fiút is, akik hasonló helyzetben voltak... Az egyik elment otthonról diákmelót vállalni, de közben otthagyta a (szak)sulit - a másik egyetem mellett is dolgozik (a nappali szaksuli mellett is dolgozott); az egyik szobát bérel - a másik jelenleg a párjával közösen lakást.


Egyébként ha jól emlékszem, az első szakma megszerzéséig lenne köteles támogatni és eltartani a szülő, valami ilyesmi rémlik.

2014. jún. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

22:02-es "lvált szülők esetében a különélő szülő az első diplomáig fizeti a tartásdíjat"


Ez NEM egészen igaz, az elsö VÉGZETTSÉG megszerzéséig, nem pedig diploma - ha szakmát tanul, akkor addig köteles a szülö eltartani

2014. jún. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!