Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan apuka, aki a...

Van itt olyan apuka, aki a válás után rövidesen megszakíotta a gyerekével a kapcsolatot? A gyerek később megkereste őt?

Figyelt kérdés

Igazából az érdekelne mi játszódik le ilyenkor a szülő fejében, miért dönt így? Nem akar a volt feleséggel találkozni vagy ténylegesen nem érdekli a gyereke? Próbálom megérteni az okokat, de nem igazán megy. Milyen érvekkel győzi meg magát valaki arról, hogy ez a helyes?

(Tudom, sokan nem tennének ilyet, ennek ellenére mégis rengeteg ilyen esetről tudok.)



2014. dec. 22. 16:33
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
38%
Nem váltam, és gyerekem sincs, de szerintem sokszor az van emögött, hogy az illető teljesen új életet akar kezdeni, nem akar úgy élni, hogy tartja a kapcsolatot az exével. Nyomasztó is lehet szerintem, főleg ha közben újraházasodik, ezeknek az új házasságoknak is simán lehet az elrontója egy régebbi gyerek az extől.
2014. dec. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
85%
Az önzés lehet az oka, vagy súlyos betegség, halál. Önző az, aki családban nevel egy gyereket, majd válás után lelép és úgy viselkedik, mint ha nem tartozna egy ember életéért felelősséggel.
2014. dec. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
82%

én ismertem egy ilyen apukát, válás után a két kicsi fiát sose kereste, és a régi barátait is mind elfelejtette, nem is jött a környékre se többet.

nem tudom, mi játszódik le egy ilyen emberben, de hogy nem normális, az is biztos. azt tudom, hogy ő anya nélkül nőtt fel, tehát ez is közrejátszhat. a feleséggel úgy egyeztek meg, hogy hagyja a házat, viszont semmi gyerektartást sem kell fizetnie így. már amennyire tudom.

így nulla kapcsolatot kell tartania a (volt) családjával. kb. tíz éve lehetett, hogy elváltak, és ennyi volt. mint egy agymosás. nagyon érdekes, a kívülállók is csak hüledeznek a dolgon, mert igazi közösségi ember volt.

2014. dec. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
85%
Igen,az én apám.Hogy mit gondolt azt nem tudom...14 éves voltam mikor elköltözött,eleinte még találkoztunk,mindig én kerestem,aztán egy ideig nem kerestem,ő sem engem,és már 1 éve nem is beszéltem vele.
2014. dec. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
91%
Az én apám is. Már közel két éve nem beszéltünk. A Facebookját szoktam látni és azon nagyon reklámozza, hogy a munkáltatójával óvodáknak, iskoláknak visznek ajándékokat és a gyerekek mennyire örülnek neki.Gondolom ők nem tudják, hogy a saját gyerekével két éve szóba sem áll.
2014. dec. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, mind hasznos volt. Főleg az első tetszett, a kegyetlensége miatt. Ezt tényleg reálisnak tartom és még soha nem jutott az eszembe. A második meg megmagyarázta az ilyen gondolkodás forrását. 4.-nagyon sajnálom, átérzem a helyzeted, bár én több mint 14 éve nem beszéltem vele. Elérkezett az a pont, amikor úgy érzem le kell magamban zárni a dolgokat, meg kell bocsájtanom, de valami elfogadható magyarázatot kell találnom rá, máskülömben nem megy. Még az érdekelne, létezik olyan eset, hogy a gyerek a hibás? Rossz magaviselet, esetleg mert nehezen barátkozik meg az új partnerrel?
2014. dec. 22. 17:33
 7/30 anonim ***** válasza:
87%

a gyerek nem hibás, és ne is hibáztasd magad.

az általam leírt apuka 2 gyereket hagyott ott, az egyik talán még beszélni sem tudott akkor. hogy lett volna hibás??

2014. dec. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
44%

még talán az is lehet, hogy valami szekta vitte el, én nem tudom.

annyit hallottam pletykából, hogy amikor új munkahelyre került, akkor kezdett el furcsán viselkedni.

2014. dec. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
91%

Nekem az anyám volt ilyen. 2.5 éves voltam, mikor elváltak a szüleim. Nővérem 4.5, öcsém fél éves volt. Öcsém egy darabig anyámmal maradt, mert anyám ragaszkodott hozzá, de később apu kiharcolta, hogy ő is maradjon vele. Apu nevelt fel minket. Anyámat eleinte látogattuk hetente, kéthetente. Ez rövid ideig tartott. Aztán egyre ritkábbak lettek a találkozók, de mindig apu vitt el minket és apu is jött értünk. Összeismerkedett egy új taggal, lett 2 fiuk. Egy időbe teljesen el is tűnt. Felnőttem. Mindig azt terveztem, hogy megkérdezem tőle, hogy miért nem volt mellettünk, de mire odaértem, már nem láttam értelmét, hogy bántsam ezekkel a kérdésekkel. Sajnos elég buta nő. Megbocsátottam neki. Az életben elkövetett egy hibát, elhagyott minket. Úgy érzem, hogy ha ő ezt megbánta, akkor eleget mardosta a lelkiismeret, nem kell, hogy még én is bántsam, ha viszont nem bánta meg, akkor hiába kérdezem tőle, max én kapok olyan választ, ami nekem fáj-mondjuk, hogy hidegen hagytam.

Nem tudom, hogy miért tette, nem akarok megkövezni senkit, ki tudja én milyen hibákat követek el.

2014. dec. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
85%

Az én apám ilyen volt. 8 éves voltam mikor elváltak, most vagyok 28.

Lezárni igazán szerintem soha nem fogjuk tudni, maximum mélyen eltemetni, de bizonyos események úgyis felhozzák az érzelmeket. Nekem ilyen esemény volt annó a ballagásaim, a Karácsonyok és családi események.


Erre a viselkedésre nincs reális magyarázat, minden ilyen férfi mással nyugtatja magát. Az én apám azt hajtogatta, hogy anyám ellene nevel minket. Holott bármikor jöhetett volna, nem csak láthatás szerint.

Ne keresd magadba a hibát, mert ez egy másik felnőtt ember döntése volt, aki, ha igazán szereti a gyerekét, nem tudná eldobni.

2014. dec. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!