Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van beleszólása a családnak,...

Van beleszólása a családnak, hogy én hol töltöm a karácsonyt?

Figyelt kérdés

Röviden annyi az előzmény, hogy párom nyáron megkérte a kezem, én pedig odaköltöztem hozzájuk. Külön házban lakunk, egy telken "anyósékkal." A családom azonban kezdetektől fogva nem szimpatizál a párommal, mert eléggé karrierista. Nem fogadták be a családba, mert nem hozzám való, stb...A vita onnan kezdődött, hogy én nyáron elköltöztem, ezt anyum nem tudta elfogadni. 10 kilométerre lakunk egymástól, minden másnap haza szoktam ugrani, de anyum úgy viselkedik velem, mintha idegen lennék. Tanulok, suliba járok, mellette dolgozom, és most már háztartást is vezetek. Tegnap reggel hazajöttem, hazahoztam a karácsonyi ajándékokat, anyum félre dobta. Este felöltöztem, hogy hazainduljak, és elkezdett velem ordítani, hogy mit képzelek magamról, hogy a szentestét nem vele töltöm. Felhívta a testvéreit, hogy képzeljék el mit műveltem. Na ők is ellenem fordultak, hogy nincs gyerekem, még nem vagyok férjnél, addig anyám mellett a helyem karácsonykor. Odáig fajult a helyzet, hogy keresztül néznek rajtam, illetve egymás között szidnak engem. Kijelentették, hogy ők nem ülnek le egy asztalhoz a párommal, ide ne merjem hozni. Viszont párom testvéréhez is hivatalosak vagyunk ebédre, a család pedig kiakadt rám, hogy oda is menni akarok. Most ez miért tartozik másra, hogy én hova megyek? Minek maradjak olyan helyen, ahol nem tudják elfogadni a boldogságom?


21/L


2014. dec. 25. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Menekülj az ilyen "anyától!" Felé se nézz, amíg bocsánatot nem kér. Felnőtt vagy. Senkinek semmi köze, hogy hol és kivel töltöd a karácsonyt. Az ember esze megáll némely szülő gondolkodásán!
2014. dec. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy a te családod hülye, nem kérdés, de pl. engem sem fogadott be a férjem családja, ettől függetlenül, a férjem nemrég 4 napra leutazott a családjához, tegnap estét velük töltötte, igaz olyan fél 11-re hazaért. Szóval anyáddal is "kell" foglalkoznod, ha ennyire nem hagyja magát, akkor is vele kellene megbeszélned a dolgaitokat nem a testvéreivel.
2014. dec. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mondanám, hogy ne is törődj velük, de mégis a családod..biztos vagyok benne, hogy nem tudsz ezen olyan könnyen átlépni.


Ha szereted a párodat és érdemesnek tartod arra, hogy ti együtt legyetek, akkor állj ki mellette. Élj boldogan együtt vele, menjetek el a rokonaikhoz látogatóba, élvezd a karácsonyt. Anyádnak pedig mondd meg, hogy felnőtt ember vagy, aki szeretné együtt tölteni a karácsonyt a szeretteivel. Ebbe beletartozik a párod is, a családja is, a te családod is. Ha ők nem tudják elfogadni, hogy már nem vagy kislány, aki folyton anya szoknyáján csüng, akkor így jártak. Te igyekszel, de már saját életed van, és a párod a szűk családod(illetve majd a leendő gyerekeitek).


A testvéreimmel nem lennék ilyen finom, őket elküldeném a francba, rendesen kiosztanám őket. Mondom ezt úgy, hogy nagyon jó kapcsolatom van velük.


Kitartás!

2014. dec. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Azért kicsit nézzél magadba is! Lehet h anyukádnak nem így kellett volna lereagálnia a helyzetet, de te is jó nagy önző vagy. A karácsony családi ünnep. És abban igaza van hogy se gyereked, se férjed, ők a családod, a szentestét legalább velük kéne töltened. Ahogy nézem ráfér a kapcsolatotokra egy kis feltöltés, itt lett volna az alkalom. Mind a ketten tesztek róla, hogy jól tönkretegyétek a családi kapcsolatotokat, de aztán nehogy a földre ülj két szék közt!!!
2014. dec. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!