Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülőnek van beleszólása,...

A szülőnek van beleszólása, kivel járjon a felnőtt gyereke?

Figyelt kérdés

Szeretek külföldiekkel barátkozni, ismerkedni. Régebben regisztráltam egy ilyen témájú weboldalra, és ott beszélgettem több emberrel is. Akik szimpatikusak voltak, azokkal skype-on is. (Persze nem sokkal, csak 3-4-gyel)

A végén a 60-70 beszélgetőpartnerből maradtak 3-an, 3 srác. Velük minden nap szoktam videohíváson beszélgetni kicsit. Akkor még otthon laktam, és ez anyukámnak nagyon nem tetszett, mert nem kedveli a külföldieket (sem azt, ha férfiakkal beszélgetek). Pedig normális srácok voltak (orosz, argentin és görög nemzetiségűek). Szerinte illetlenség, hogy mutogatom magam (természetesen nem hiányos öltözékben) meg a szobámat.

Meg hogy nem tesz jót az önértékelésemnek a dicséret, mert azok a bókok nem a személyemnek szólnak, hanem a külsőmnek (a természetes szőke hajam és a kék szemem sokak figyelmét felkeltette).

Az egyik srác most a párom már jó ideje, együtt is élünk. Őt anyu úgy ahogy elfogadta, de nehezen törődött bele, hogy azok után, hogy az első kapcsolatom tönkrement (19 évesen), még kerestem mást.

Tegnap beszéltünk, csak így véletlen szóba került, hogy egy másik srác is megkeresett barátilag annyi év elteltével, hogy élek e még. Anyu meg teljesen kiakadt, hogy még egy külföldit ne. Meg hogy egyáltalán minek tartom a kapcsolatot férfiakkal, ha barátom van?

(Az évi egy "hogy vagy"-ot messze nem nevezném kapcsolattartásnak)

De egy barátnőm ugyanígy reagált. Hogy minek írtam vissza neki, nyilván nem a két szép szemem jutott eszébe, hanem rájött a ...hatnék, és valami egészen más.


Miért szeretne beleszólni mindenki, kivel tartom a kapcsolatot, és kivel nem?


(Igen, tudom, miért mondom el fűnek fának, de azt hittem, anyukám az évek alatt csökkentette az előítéleteit a külföldiekkel meg a párkapcsolataimmal-amiből a jelenlegi a második), a barátnőmnek meg azt hittem, meg lehet említeni.


21N


2014. nov. 19. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, a világon semmi beleszólása nincs... persze a véleményét elmondhatja, ha van neki...
2014. nov. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Igazából már 14 éves kortól sincs joga beleszólni.
2014. nov. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2014. nov. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Petya Atya ***** válasza:
93%

Nincs beleszólása, de sajnos ameddig tőle függsz, bizony tud nyomást gyakorolni rád.

Az más kérdés, hogy normális szülő nem folyamodik ilyesmihet.

2014. nov. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nincs joga megszabni, hogy a felnőtt, cselekvőképes lánya kivel járjon, azt meg pláne nem, hogy kivel beszéljen.


Ne vedd sértésnek (és nyugodtan le lehet pontozni), de anyukáddal valami nagyon nincs rendben. Vagy fáj neki a lánya boldogsága, vagy egyszerűen csak egy végtelenül prűd egyén, aki azt szeretné, ha a lánya magányosan vénülne meg.

2014. nov. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nincs joga beleszólni anyukádnak abba, hogy kivel jársz.


Abban viszont igaza van, hogy nem a személyednek szóltak a bókok, hanem a külsődnek.


Ha nem élsz anyukáddal, akkor ne foglalkozz vele, ez a te életed, a te boldogságod, ha találtál valakit, aki neked célozza a bókokat, és nem a testednek.

2014. nov. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Honnan tudják megmondani, hogy természetes a hajad?
2014. nov. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%

Beleszólni nincs joga, és segíteni sem lesz kötelessége, ha bajba kevered magad. 21 éves vagy, költözz el, állj meg a magad lábán, és élj ahogy jónak látod.

Privát vélemény: Anyádnak maximálisan igaza van, és szerintem kicsit többet lát amögött amit művelsz, mint te saját magad! A vonzó, szép külső nagy érték, ha a tulajdonosa nem teszi értéktelenné, olcsóvá. És sajnos nem minden, ráadásul múló állapot.

2014. nov. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez nem beleszólás, pusztán a véleménye.
2014. nov. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!