Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mért csinálja ezt az anyám,...

Mért csinálja ezt az anyám, hogy lehet erről leszoktatni?

Figyelt kérdés

Mindenbe beleszól már abba is, hogy pl mikor megyek boltba megakarja mondani, hogy mennyi pulóver legyen rajtam, állandóan beleakar koslatni abba, hogy miről beszélgetek a barátnőimmel.... Ő alkot helyettem véleményt róluk, olyan mintha az lenne a célja, hogy mindenről számoljak be neki. Volt olyan, hogy mikor rájött, hogy ismerkedek egy fiúval teljesen kifordult magából és "csipkelődött" velem, a öcsémet is ellenem fordítja :( Elegem van az állandó konfliktusból. Már nem bírom idegileg a természetét, én próbálok kompromisszumot kötni stb, de ez csak ideig-óráig tart.

22/N



2014. dec. 25. 11:37
 1/4 anonim válasza:

fiatalnak szeretné érezni magát azért "koslat"mikor a barátnőiddel beszélsz.

csipkelődött mert megtudta,hogy pasizol? ez is lehet féltékenység, lehet féltékeny a fiatalságodra és arra az érzésre.

egy megoldás van. elég nagy vagy már 22/N.

KÖLTÖZZ EL.

akkor te irányítasz mindent. mikor vásárolsz, mit viselsz, kivel és mit beszélsz.

2014. dec. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem köszi, igazad van.
2014. dec. 25. 11:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Vagy egy okoskodó típus,

vagy te vagy még mindig anyuci pici lánya, akinek minden lépésére vigyázni kell, és még nem tűnt fel neki, hogy felnőttél, és többé-kevésbé már tudsz felelősséggel dönteni a saját dolgaidban.


1. Próbáld megbeszélni vele, hogy szeretnél nagyobb önállóságot, és nagyon utálod, ahogy jelenleg mennek a dolgok.

2. Ha nem ér a szép szó, akkor konkrét esetek kapcsán veszekedj vele, hátha egy idő után végiggondolja, és változtat. Lehet fenyegetőzni az elköltözéssel, ha van rá pénzed.

3. Ha semmit nem tudsz elérni, akkor költözz el. De jól gondold végig, hogy megér-e neked ennyi plusz kiadást és felelősséget az önállóság.

Ha nem elviselhetetlen a helyzet, akkor némi mérgelődés árán az otthon maradással megspórolhatsz annyi alaptőkét, amivel már elindulhatsz egy fiúval egy közös lakás felé.

2014. dec. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
39%

El van valószínűleg keseredve, hogy a lánya egyetlen helyes mondatot sem tud leírni 22 éves létére, és ezért szeretne még valamit javítani a dolgon.

De sajnos attól tartok, hogy ezzel már elkésett...

2014. dec. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!