Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy segítsek édesapámon?

Hogy segítsek édesapámon?

Figyelt kérdés

Nincs több ötletem, hasonló cipőben járók véleményére lennék kíváncsi.


Édesapám lassan 50 éves, elvált van három gyermeke (kettő a volt feleségtől) egy a jelenlegi partnerétől. Sokat megélt, hosszú éveken át alkoholista volt, majd lerakta 2-3 évig. Ekkor ismerkedett meg a mostani párjával, akitől van egy közös kicsi gyerekük.

Ennek a partnernek, a mostani baba már a sokadig gyereke, és nem jó szülő a gyerekek apja meghalt így kettőjükre (mármint édesapámra és a partnerére) hárult minden.


Ezzel így nem is lenne gond, de amióta összeköltöztek egy külön lakásba, édesapám újból elkezdett inni, romlik az állapota, memóriája -előtte hosszú éveken keresztül alkoholizált, egészen a rohamokig nem hagyta abba- és most is egyre lejjebb kerül.


Mondja és a nélkül is mindenki tudja, hogy a jelenlegi partnere elviselhetetlen gyerekei - akikkel kénytelen együtt élni - tönkreteszik. Jelen esetben senki sincs, aki megfogja a gyerekeket (akiknek az apjuk már korábban meghalt) én pedig csak annyit látok, hogy édesapám egyre lejjebb kerül.


Tehetetlennek érzi magát, következetlen és nem tudja kezelni a helyzetet, ezért nyúlt ismét az alkoholhoz.(Ebbe ment tönkre az előző házassága is.) Aminek baromira nem örülök, de hiába próbálok a lelkére beszélni, csak azt nézhetem végig, milyen irányba halad.

Mit tehetnék még?



2014. dec. 26. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de szerintem apukádnak csak indok kellett, hogy újra elkezdhessen inni.


Amúgy meg, mi az hogy nincs aki megfogja a gyerekeket? Van anyjuk, nem? Hány évesek?

2014. dec. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ami az indokot illeti.

Ebbe így még nem gondoltam bele, de nem hiszem hogy az iváshoz külön indokot kellene találni. Vagy mégis? (Pláne, hogy eddig nem volt gond belőle, abbahagyta évekre.)



Megfogni a gyerekeket.

Van anyjuk, de az illető nem képes fegyelmezni a gyerekeket, nem tesz semmit, csak sír. (Értsd: a kölykök lazán *rv* any***ák a saját anyjuk, olyan hangnemet megengednek amitől annak idején én már a faltól kaptam volna a következőt visszakézből sokkal kevesebbért(!) .)

Egyébként 11,14,17 évesek.

2014. dec. 26. 21:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Mit tehetnél még?

Szakembertől kérdezted már, hogy mit lehetnél, vagy csak saját kútfőből merített ötletekkel kísérleteztél?

Merthogy vannak, akinek az a szakmája, hogy hogyan kell viselkedni egy alkoholistával.

A következők tudnak segíteni:

- háziorvos

- családsegítő

- addiktológus

- 12 lépéses program alkoholisták hozzátartozóinak.

Ha ezeknél nem jártál tanácsért, akkor gyakorlatilag még SEMMIT nem tettél az ügyben érdemben.

2014. dec. 27. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Beszéltem anonim alkoholistákkal, kérdeztem, hogy hogy van ebből kiút?! Azt mondták, hogy két esetben van. Az egyik, hogy eléri a mélypontot és amikor már a családjukat, munkahelyet elveszítik akkor eszmélnek rá, hogy ők betegek és kérnek segítséget. Vagy valami oknál fogva előbb lesz betegségtudatuk. De ez sajnos elég ritka.

Kitartás nektek, remélem minden jobbra fordul!

2014. dec. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A szakemberes kör is megvolt már, bár speciel csak én kérdeztem utána milyen lehetőségek lennének, de ezek élből elettek utasítva.


A szakember is hasonlóképpen válaszolt, mint amit utolsó Te írtál.

Köszönöm a válaszokat!

2014. dec. 27. 19:28
 6/7 anonim ***** válasza:

"de ezek élből elettek utasítva."


Nem értem. A szakember elutasított Téged és nem válaszolt?:-o

2014. dec. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Nem, nem úgy értettem, hanem hogy én kikértem a szakember véleményét, mit lehetne tenni ez ügyben, de erre édesapám kicsit sem hajlott (élből elutasította, "mert ő nem beteg", és "majd megoldódik magától" címszavakkal).


A szakember természetesen nem utasított el élből:).

2014. dec. 28. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!