Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek létezik olyan,...

Szerintetek létezik olyan, hogy egy apa azért bánik durván a saját lányával, azért hordja el lépten-nyomon mindennek nagyon csúnya szavakkal, és néha még ok nélkül is, mert vele is ezt művelte a saját apja?

Figyelt kérdés

Olyn szavakra gondoljatok, amiket ide nem lehet kiírni, mert cenzúrázzák, és még azoktól is durvábbakra...

És mért jó ez neki?

Ilyenkor a gyerek mit tehet? Mivel vigasztalja magát? Hogy lehet elkeülni, hogy ne vegye magára az elhangzottakat és ne rombolja tovább az önbizalmát?


Olyanokat ne írjatok, hogy beszéljen az apjával, mert reménytelen, az apa már kismilliószor megígérte, hogy megváltozik, de eddig ha vmi kiborította, mindig ez a forgatókönyv játszódott le...

Olyat se írjatok, hogy költözzön el otthonról, mert az még 1-2-3 évi nem megoldható.

Lehetőleg csak a kérdésekre válaszoljatok. Köszönöm.


2014. dec. 27. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Igen, természetesen létezik olyan, hogy ő is ezt a mintát látta otthon gyerekkorában és ezt másolja, sót ez a legtöbb emberrel előfordul. A jó oldala ennek az, hogy legalább belátja, hogy nem kellene így viselkednie, ebből te is láthatod, hogy csak a düh beszél belőle, amikor neked esik, ne vedd magadra. Te is biztosan mondtál már dühből olyan dolgokat, amiket később megbántál. A szülők sem szentek, ők is kiborulnak néha, ettől még persze nem helyes apád viselkedése, de ha ő nem változik meg, akkor csak annyit tudsz tenni, hogy elfogadod, hogy vannak dührohamai és elviseled őket, plusz igyekszel nem foglalkozni ilyenkor azzal, amit mond.
2014. dec. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem a neveltetéséből fakad. Neki a személyisége ilyen. Tehát ez az ő hibája. Nem foghatja a szüleire. Édesanyáddal sem lehet jó a kapcsolata. Esetleg ha anyukáddal közösen próbálnátok helyre tenni.
2014. dec. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Nem, ez nem azért van, mert vele is így beszélt az apja, hanem mert egy primitív, bunkó ember és nincs benne igény arra, hogy normális legyen.


A gyerek kérdés, hogy mennyi idös. Ha elég idös, akkor menjen be a gyámhatóságra és tegyen bejelentést, ha kisebb, akkor ez az anya feladata lenne, meg az is, hogy ennek nem teszi ki a gyereket, hanem idöben külön költözik a gyerekkel.


A gyerek meg tudatosítsa magában, hogy az apának ez nem a véleménye, hanem csak arra jók az ilyen beszólások, hogy saját magát kicsit amgasabb szinten tudja látni, ne kelljen rájönnie, hogy ö mennyire értéktelen lény.

2014. dec. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, létezik, egyfajta bosszú, elégtétel is lehet ez neki, de szerintem ebben az esetben inkább "csak" azért viselkedik így, mert nem tud máshogy. Mert ő is ezt látta éveken keresztül, hogy az az ember, akire felnézhetett volna, egy idegbeteg marha lett, ha valami felhúzta őt.

Mikor "tiszta" pillanatai vannak, próbáld meg rábeszélni, hogy menjen el orvoshoz, sokat segíthet egy szakértő. És tudom, hogy nagyon nehéz, de próbáld nem felvenni, hiszen nem miattad csinálja, egyszerűen csak ilyen.

Nem tudom, mitől függ, hogy 1, 2 vagy 3 év múlva költözöl-e, de ha megoldható, költözz már 1 év múlva, annyival kevesebbet kell tűrnöd. Kitartást!

2014. dec. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3 A gyámhatóság sokszor azzal sem foglalkozik, ha egy gyereket jól összevernek a szülei, úgyhogy meglenne az aznapi derültség náluk, ha valaki azzal menne be hozzájuk, hogy: "apuka csúnyákat mond nekem és rombolja az önbizalmamat".

Tudom, hogy ez probléma, de nem a gyámhatóságra tartozik. Kismillió gyerek szenved attól, hogy a szüleik nem tudnak, akarnak korrekt módon beszélni velük és ezzel valóban jelentős lelki károkat is okoznak.

2014. dec. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mi a fene ***** válasza:
Igen, ezt láthatta, hallhatta, + elégedetlen az életével, esetleg féltékeny. Van ilyen, borzalmas ! jobb tanácsot én se tudok, mint az előttem szólók. Iskolai végzettség, anyagi helyzet ?
2014. dec. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

Könnyen lehet, hogy ezt látta a saját szüleitől.

de na és?

nem akarunk tanulni a szüleink hibájából?

értelmes ember nem csinál olyat másokkal, amivel tudja, hogy neki is fájdalmat okoztak.

Apukád jellemgyenge, beteg, agresszív, gyenge ember. Egy felnőtt férfi egy fiatal, védtelen nőt bánt, aki csak rá számíthat. Visszaél a hatalmával. Egy ilyen ember véleményére nem kell adni, mert csak arra szolgál, hogy megaláz, hogy legalább nálad többnek érezhesse magát, ha már mindenki másnál kevesebbnek érzi magát. (Mert az is)

2014. dec. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!