Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Idegbeteg az apám? Mit tegyek?...

Idegbeteg az apám? Mit tegyek? 15/L

Figyelt kérdés

Apámnak állandóan dührohamai vannak, minden apró hülyeségen felhúzza magát. Ma reggel pl. odaraktam a cuccaimat az asztalra egy kicsit, neki pedig valamiért nem tetszett úgyhogy elkezdett üvöltözni meg káromkodni, megfogta őket és kib.szta mindet a hóba. Anyukámmal is úgy beszél mintha a cselédje lenne, holott mindent ő csinál otthon (meg én), mert apám egész nap otthon fekszik a TV előtt (jelenleg munkanélküli). Anya azt mondja hogy a cukorbetegsége miatt ilyen, de én nem hiszem el, ennyire idegbeteg nem lehet ennyitől... Valamint mindenen megsértődik, mint egy gyerek, van hogy egyszerűen nem szól hozzánk.

Mondtam már neki, hogy kezeltesse magát, mert ez nem normális, de csak még idegesebb lett és üvöltözött. Semmit nem lehet vele megbeszélni, mert vagy megsértődik, vagy üvöltözik meg káromkodik.. (meg nem ritka az se, hogy megpofoz engem meg a tesómat, és anyára is kezet emelt már mikor nagyon összevesztek, de szerencsére őt nem szokta bántani)

Már elegem van belőle, nem akarok egy ilyen emberrel együtt élni... nagyjából semmi szeretet nem tudok érzni iránta. Nekem ez az ember nem az apám...

Mit tudok tenni? Ti mit csinálnátok a helyemben?



2014. dec. 28. 13:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
1%
Ha nekem mondaná a gyerekem azt, hogy kezeltesd magad, arra én is lekevertem volna neki egyet. Meg is érdemled, tudd, hogy hol a helyed. És, hogy te mit hiszel el, vagy mit nem az mellékes. A cukorbetegség sok lelki problémát okozhat valóban, vmint a munkanélküliség is, az meg pláne. Te semmit se tehetsz, és ne is akarj semmit se tenni, ha te nem vagy idegbeteg, akkor legyél te a türelmesebb, engedelmesebb és adj te most több szeretetet apád felé, hogy legalább annyi öröme lehessen, hogy a gyerekére büszke lehessen. Aki tehet vmit az max. csak az anyád. Valszeg tesz is, csak nem köti az orrodra, mivel, hogy nem a gyerek dolga.
2014. dec. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
3%
Büdös kölök! Méghogy kezeltesse magát, milyen világban élünk??? Takony!!!
2014. dec. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Ja, persze, még a gyerek a hibás, mert az az idegbajos fa**kalap hisztériázik meg pofozkodik, ha valami nem tetszik neki. Gratulálok, nagyszerű felfogás...


Nincs valami erősebb ismerős/rokon a környéken, aki szépen megbeszélné vele, hogy nem szép dolog nőket meg gyerekeket verni és inkább a saját súlycsoportjával próbálkozzon? Az ilyen agresszív barmok másból úgysem értenek.

2014. dec. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Az első kettő nem tudom, hogy komolyan gondolja vagy tényleg ennyire érzelmileg 0... mindegy. Mellesleg tizenöt évesen már igenis nem kell úgy kezelni mint egy 1-2 éves gyereket kedves előttem szólók!


Sajnos nem sokat tudsz tenni, kedves kérdező. Abban van igazsága az előttem szólóknak, hogy ez ellen max anyukád tehet bármit is, de ha ő mindent apádra hagy és elviseli, hogy úgy kezeljék mint egy kutyát...

Az a beszólásod viszont hogy "kezeltesse magát" tényleg kissé durva, akármilyen is az apád nem beszélhetsz így vele. Gondolom nem volt mindig ilyen tehát, tartozol neki annyival hogy megadod a minimális tiszteletet, mert felnevelt eltartott (már amíg volt munkája neki ugye és megtehette) Ráadásul azzal, ha veszekedést provokálsz nem fogsz elérni az ég világon semmit.


Próbálj meg vele beszélgetni normálisan, meghallgatni őt, miért ilyen. Elmondani neki az érzéseidet, és hogy amennyiben továbbra is így viselkedik te napról napra kevésbé fogod szeretni. Ha szeret titeket a tesóddal talán ettől észhez tér egy kicsit.

Próbálj anyuddal is beszélni, hogy mennyire stresszes ez a helyzet számodra, addig amíg anyukád fel nem ismeri, hogy ez igenis komoly probléma.

Ha nem változik a helyzet, akkor próbáld elkerülni amennyire lehet a vele való találkozásokat és amin lehetőséged lesz rá illetve betöltöd a nagykorúságot/el tudod tartani magad költözz el. Van amikor csak a távolság segít.

2014. dec. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

Apádnak adj egy duplaadag Xanaxot 2 pohár whiskeyvel azt csókolom,ellesz vele egy darabig.Addig meg találjátok ki anyáddal hogy mi legyen.Ahogy én nézem két lehetőség lenne optimális:

1.szó nélkül elköltöztök

2.ultimátumot adtok apádnak:vagy szerez munkát és normális lesz illetve kezelteti a cukrát vagy most azonnal leléceltek.

2014. dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
16%

Első vagyok: "Az első kettő nem tudom, hogy komolyan gondolja vagy tényleg ennyire érzelmileg 0... mindegy. Mellesleg tizenöt évesen már igenis nem kell úgy kezelni mint egy 1-2 éves gyereket kedves előttem szólók!"


Már bocsika, de akkor te is egy érzelmi nulla vagy, hisz te kb. ugyanazt leírtad, amit én, csak kis regényként megfogalmazva. Komoly! És hát igen, pontosan, azért kevertem volna le egyet a gyerekemnek én is, hogyha olyat mondott volna nekem, hogy kezeltessem magam, mert egyenlőre én neveltem fel és etettem stb.


Egyébként kérdező, a leírásodból és stílusodból te inkább tűnsz számomra egy idegbetegnek, aki nem bírja elviselni, hogy nem ő fújja otthon a passzát szelet, és nem dirigálhat a szüleinek stb.


Itt gyikon ahogy elnézem nagyon nagy divat lett, hogy egy 15 éves kis csitri akarja megmondani a tutit a szüleinek, és megy a lázongás, ha nincs értelmesen kezelve egyesek szerint az adott illető, de valszeg azért nincs, mert ha értelmes lenne alapból se írt volna le ilyet, ha másért nem is azért, hogy ne járassa legalább saját magát le! Ennyi.

2014. dec. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem mindegy milyen stílusban írunk/mondunk valamit. Ami azért is "vicces", hogy nem látod mivel épp te szóltad meg először a kérdezőt a "kezeltesse magát" beszólása miatt. De mindegy nem akarok veszekedni veled, senki nem kíváncsi erre...

Ráadásul az ahol normális, hogy a gyereknek mindent el kell tűrnie csak azért mert a szülei képtelenek felnőttek módjára megoldani a problémát dicséretes egy család... A fenti kérdésből pedig számomra egyáltalán nem tűnik úgy, hogy az anyja tesz bármit is a probléma megoldása érdekében. Ha mégis akkor pedig igenis a "gyerek" orrára kéne kötnie, miért is kéne továbbra is elviselnie,türelmesnek lennie, hogy az apja veri és ok nélkül ordibál vele minden áldott nap. Ennyi.

2014. dec. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak akik értelmes és hasznos választ tudtak adni. Beszélni már nagyon sokszor próbáltam vele normálisan, de lehetetlen, és egyszerűen félek tőle... Mindenképpen

el szeretnék majd költözni, de legalább 3 évig még itthon kell maradnom. Azt, hogy kezeltesse magát, egyetlen egyszer mondtam amikor már nagyon kiakadtam én is meg a család többi tagja is.

Azért nem tudok mást megkérni, hogy beszélgessen el vele, mert ilyen kitörései csak itthon szoktak lenni... Más nem nézne ki belőle ilyesmit, és ha szólnék valakinek lehet hogy ki is röhögne... Anya meg nem is akar szólni valamiért senkinek.

2014. dec. 28. 14:53
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező: Talán, azért nem akar szólni anyád senkinek se, mert ő látja azt, hogy te viselkedsz rosszul, és arra akad ki apád, te pedig dacból csak, azért sem engedelmeskedsz amiből aztán szót szót követve lesz az a felállás, amit te idegbetegségnek nevezel.

/ Szerintem meg, azért nem beszélsz róla senkinek se, mert te is tudod, hogy amit ide leírtál annak a fele se igaz, és van a rovásodon bőven, amiért ordibál veled apád, vagy épp akár meg is üt! /


Aki írta nekem, h nem akar velem vitázni, az minek vitázik velem akkor? És milyen mindent eltűrök témáról beszélsz? Én a kezeltesse magát témára írtam egyedül, hogy azért megérdemelte a kérdező, amit kapott. És úgy egyébként egy tinire jellemző, hogy ő mindent jól lát, a szülők meg milyen pocsékak és szemetek, innét kezdve az alap történetet is fenn tartásokkal kellene elhinni, és nem mindjárt azt kéne leszűrni, hogy tutira minden úgy van, ahogy azt az adott tini névtelenül leírja.

2014. dec. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnállak nagyon. :( Az amit előttem már írtak egyszer, hogy beszélj a családban mással róla azért megér egy próbát. Most ezt gondolod, hogy nem hinne neked senki, de hátha. Biztos vannak a viselkedésébe árnyaltabb változások is, ami azért csak feltűnt másnak is. Nincs olyan személy, akiben megbízol és aki úgy gondolod, hogy komolyan venné a problémádat, nem pedig csak legyintene egyet? Esetleg egy nagymama? Anyukádnak biztos jót tenne, ha mástól is (felnőttöl) hallaná, hogy egyáltalán nem normális, ami otthon folyik nálatok.
2014. dec. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!