Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van ellene annyi szülő...

Miért van ellene annyi szülő a cigarettának? Lemerem fogadni az Ő korukban is boldog-boldogtalan szívta!

Figyelt kérdés
Mikor tanultak meg ennyire az egészségre odafigyelni?

2014. dec. 28. 19:14
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
97%
Mondjuk mert közben felnőttek, látták, hányan halnak meg, vagy lesznek súlyos betegek a dohányzás hatásától, és látták, milyen nehéz leszokni, ha valaki rákattan. Na ettől akarnak megóvni, mert Te mindezt még nem látod át.
2014. dec. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Akinek a szülei 50 évesen meghaltak tüdörákban, azok felfogták, hogy miért nem jó a dohányzás.


"Mikor tanultak meg ennyire az egészségre odafigyelni?"

Amikot rájöttek, hogy mennyire veszélyes a dolog!


Ezzel a logikáddal egy óvodásnak odaadsz egy nagykést? Vagy - aktuális - egy petárdát meggyújtva? Mert akkor sem lenne mindegyiknek azonnal baja....

2014. dec. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Nem egy orvost, és ápolót láttam kint a rendelő előtt cigizni... Olyan buták dolgozhatnak ott!
2014. dec. 28. 19:19
 4/28 anonim ***** válasza:
85%
Sosem dohányoztam.
2014. dec. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
88%
Igaz, de az én szüleim "az ő korukban" is ellene voltak, mert már kamaszként is volt annyi eszük.
2014. dec. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem dohányoznak a szüleim is, én is. Mégsem örültek neki, amikor elkezdtem cigizni. Pont azért, mert ők már tisztában voltak vele, hogy egyrészt milyen nehéz róla leszokni, másrészt hogy milyen fölösleges pénzkidobás az egész. Szóval nyilván nem mondja azt egy szülő a gyerekének (még ha maga is dohányzik), hogy szívjad csak, mert az király.
2014. dec. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

"Nem egy orvost, és ápolót láttam kint a rendelő előtt cigizni"


Persze, mert olyan hülyék voltak a te korodban, mint te most és utána meg nem tudtak leszokni többé. NEM AZÉRT, mert szerintük egészséges, vagy nem tudják, hogy ártalmas.

2014. dec. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Csak mert egy orvos cigizik, még nem biztos hogy nem árt. Ő is ember, lehetnek rossz szokásai. Rendőr is szeghet törvényt, a szakma nem tesz tökéletessé...

A szülők azért vannak ellene, mert aggódnak a gyerekükért, jobban mint magukért.

Ezért esetleg ők maguk cigiznek, de a gyereknek nem akarják engedni. Ez nem jó hozzáállás.

2014. dec. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
87%

Kolléganőm és a férje is napi egy dobozzal szív. Felőlem szívja, csak ne az én orrom alá fújja a füstöt! :D


Kiszámoltam neki: Napi egy doboz/fő.. Egy doboz cigi 1.000 Ft. Kettőjüknek napi 2.000 Ft.. HAVONTA 60.000 FT.


Egészségükre!

2014. dec. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
2%

Aki dohányzik, az miért pofázik, ha ő is csinálja.

Aki nem, azt sem tudja milyen.

2014. dec. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!