Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most én vagyok a hálátlan...

Most én vagyok a hálátlan önző p. csa, vagy igazam van?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,h még szüleimnél lakom,barátommal,és nem adok le pénzt,hiszen nem eszünk itthon csak néha,illetve még suliba járok,tanulok!! Nem vagyunk mindig itthon,felváltva barátomnál,illetve nálunk,tehát nem i "élősködünk". Itthonról sose kérek pénzt,ami kell,megteremtem magamnak,mert dolgozom is,de az,hog még én adjak pénzt,idegesít!!És az a legszebb,hogy hátulról utalgat,és mondogatja h majd meglepődök ha nem esz villany v stb,de h ő sose mondta h kell neki pénz..De amikor adtunk 3x jobb időszakban,vérszemet kapott és egyre jobban utalgat,undorító módon,nem pedig szemtől szembe hogy adjunk...Még nekem kellene rosszul éreznem magam,hogy 18 évesen a saját megdolgozott pénzemet magamra költöm..? (Hozzáteszem,nem elbulizom..) Szülők,ha a gyermeketek gimibe járna és még dolgozna is,és egy forinttal nem kellene támogatnotok a számlák befizetésén kívül,akkor várnátok tőle pénzt? Minden véleményt szívesen fogadok! 18/L

2014. dec. 27. 17:38
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
43%

"Most én vagyok a hálátlan önző p. csa,"


Igen!

2014. dec. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok a pontatlanságokért,tudok helyesen írni,csak ideges voltam..
2014. dec. 27. 17:40
 3/56 anonim ***** válasza:
56%
Hálátlan és önző vagy, befogadták a barátodat is. Az írod, nem esztek otthon (csak néha), de villanyt biztosan használsz, vizet is, a csatornát is, ha van nálatok egyáltalán, mosni, vasalni csak kell. Használjátok a lakást, a berendezést. Mit vársz még a szüleidtől?
2014. dec. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
65%

Felváltva vagytok holl nálatok, hol a pasidnál.

Szóval durván a hónap felében nem vagy otthon, de a másik felében ott van a pasid is. Akkor? az költségben ugyanannyi.


Ha vagy annyira felnőtt, hogy a pasinál is lakj, és máshol egyél, akkor legyél ahhoz is felnőtt, hogy beszállj a költségekbe.

2014. dec. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
51%
-egy tízezrest simán bedobhatsz a közösbe
2014. dec. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem nem vagy ezért önző. A szüleidnek örülniük kéne, hogy van egy rendes lányuk akit támogathatnak. Ezen ne sértődj meg, de nekem az jön le, hogy picit inkább ők az önzők ebben az esetben.:)
2014. dec. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
57%

Nekem evidens lenne, hogy ha van jövedelmem, akkor beszállok valamennyivel a költségekbe.

Nem is kellene ezért szólni. Én ajánlanám fel.

2014. dec. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
84%
Azt mondod gimis vagy. Ha csak diákmunkákat dolgozol, akkor szerintem elfogadható, hogy ne adj bele a közös kasszába. Ha viszont főállásban dolgozol, akkor bele kell adni. Nálunk így van.
2014. dec. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
76%

Nem hiszem el, hogy a valaszadok nem olvastak el a kerdest...

Fogjatok mar fel, hogy 18 eves lanyrol van szo, aki tanul! Miert is kellene magat eltartani (tehat a lakhatasat es ennivalojat maganak finanszirozni), amikor meg tanul? A gyerektartas/rokontartas is addig jar, amig nappalin tanul az elso szakmajaig, nem? Teljes mertekben a kerdezonek adok igazat! Gondolom, nem teljes munkaidos munkat vegez a 8 osztalyaval... Mibol adjon??? A valaszolok csak szidni akarnak valakit, hat most kielik magukat... Pfff!

2014. dec. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
15%

Már ne haragudj, de jó pár évig önzetlenül neveltek téged, adtak akkor is amikor nem kértél, a 18 éved alatt több pénzt rád elba.sztak, mint amennyit te valaha is elmernél képzelni.

Amikor ott vagy élvezed a folyóvizet, az áramot használod és nem hálózsákokban és meleg ruhákban vacogsz a szobádban.


Szóval, a válaszom igen önző p.csa vagy!


Én 31 éves vagyok és még mindig ott élek a szüleimnél, nincs lehetőségünk elköltözni, nincs munkám se, mert terhesen nem vesznek fel sehová, a képemről lesülne a bőr, ha így gondolkoznék mint te. Szégyenlem magam, hogy még mindig rájuk szorulok, és hogy nem tudok segíteni nekik úgy ahogy az elvárható lenne.


Mi lett volna, ha a te szüleid is úgy gondolkoznának mint ahogyan te? Ha úgy gondolták volna, hogy minden pénzüket magukra költik téged meg úgy kezelnek, mint egy ötvenes években örökbe fogadott árvát, aki csak arra volt jó, hogy az állam tejeljen, és még egy szakadt pólót sem adtak volna rád, mert nem vagy semmi más mint egy kolonc.


Sajnálom, de 18 évesen még egyáltalán nem vagy felnőtt, egy önző kis dög vagy aki csak saját magára gondol és még hálásnak sem tud lenni azokkal szemben akik felnevelték...

2014. dec. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!