Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezek után biztos nem engedem...

Ezek után biztos nem engedem el a gyerekem Szilveszterkor tűzijátékozni sehova! Te elmernétek? (videó)

Figyelt kérdés

Megvette a tűzijátékot, a haverja is vettek, nem is keveset, és a mezőn akarják fellőni mindet!


De ezek után nem fogom engedni!

https://www.youtube.com/watch?v=_hdl86mhxMo


17 éves, és minden hülyeségben benne van, hiába beszélek neki, hogy egyszer pórul fog járni, mert szeret ökörködni a haveroknak imponálni!


Ez az első szilveszter, hogy adtam neki pénzt tűzijátékra!


Ti ezt látva, engednétek az ökör 17 éves fiatoknak, hogy a mezőn szórakozzanak robbanó anyagokkal?



2014. dec. 30. 17:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
95%

Nézd, én pirotechnikus vagyok, épp elég oktatóvideót, meg élő estet láttam már, ennél sokkal cifrábbakat is...

Az én gyerekeim még csak ovisok, szoktam tüzijátékozni nekik, de nyilván más, ha majd nagyok lesznek és ők akarják. Terveim szerint alapesetben nem lesznek eltiltva, DE: megtanítom majd nekik, mit hogyan szabad használni, és ha mégis úgy ítélem meg, hogy habitusukból adódóan vagy társakkal-csapatban nem megbízhatóak, akkor majd én tartok nekik bemutatót és önállóan akkor használhatják a cuccost, amikor képesek lesznek felfogni, hogy egy-két ujjuknál sokkal többet is veszthetnek. Mert a helyzet sajna ez (nyilván a komolyabb, látványosabb effekteket produkáló, magasabb besorolású termékekről beszélek, nem a kis nyamvadt pörgettyűről meg ördögpatronról, mert ezeket már egy ovis is tudja használni megfelelő felkészítés után és felügyelet mellet)


ökör tizenéveseknek eladni sem szoktam, de ha bejön a szülővel, világít a negró a szájukban, nincs mit tenni. :( hiába magyarázom szájbarágósan mit hogyan szabad/nem szabad, mire figyeljenek stb, az ilyeneknél lutri, hogy mi lesz a vége. Ha a fiad bandázik és együtt marhák, akkor minimum egy normálisabb szülő kéne melléjük amikor ellövik a cuccost! Ez a véleményem és nyugodtan lehet lepontozni, millióan vannak akik minden baj nélkül megúsztak ilyen-olyan mellélövést, kisebb balesetet stb, de a statiksztikák másik oldalába senki nem gondol bele, hogy mi van, ha éppen az Xezer-ötszáznégy használóból pont az én gyerekem lesz az az egy, aki megsérül puszta hanyagságból?

2014. dec. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
83%

"ami meg sérülni tud szerv végtag, abból úgyis 2 van vagy páros..."


:DDDDDDD Akkor nyugodtan lerobbanthatja:D

2014. dec. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Figyelj, ez a videó irreleváns. Direkt meg akarnak benne sérülni. De azért pár eseten jót nevettem.

Remélem azért elengedted.

2015. máj. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

(tudom, hogy alapból a legjobbkor írom ezt ide, "kicsit elkéstem)


Én 16 éves vagyok, és évek óta egyedül tüzijátékozok. 14 évesen, már senki nem állt ott a sarkamban, hogy ne csináljak hülyeséget. Mindenki tudta, hogy nem fogok.

Szerintem nem veszélyesek ezek az eszközök, csak tudni kell őket használni. Anyukám sem akarta elhinni, aztán megmutattam neki. Azóta nem kell vele vitatkozni, hogy szabad nem szabad. Én az udvaron vagyok, ő bent a házban. Persze nem enged úgy el, hogy elmegyek a haverokkal és azt csinálok amit akarok, de tüzijátékozni szabad.

Ez a videó csak szélsőséges eseteket mutat. Szóval nem történik ez mindenáron.

Végül elengedted?

2015. máj. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
11 tizenévesekből is van aki tudja használni.Nem nagy cucc,én már lövöm évek óta (20 vagyok 10 évesen kezdtem).A legnagyobb baleset ami velem történt az annyi volt hogy egy single shot a csőben bontott.Semmi bajom nem lett mert messze álltam.Előbb égetem meg főzés közben magam.
2023. jan. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!