Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ennek mi értelme? Kapok egy...

Ennek mi értelme? Kapok egy házat Tőlük és utána ellenőrizgetnek? Miért?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem az egyetemet Pesten, előtte Sopronban éltem anyukámmal és a férjével. Volt itt egy nagy lakásuk és azt megkaptam, utoljára a beköltözéskor voltak itt. Azóta a lakás kisebb átalakításokon esett át, kicsit olyan "buliház" feelingje lett és mivel nekem nagy volt, beköltözött a legjobb barátnőm is, bár erről tudtak.

Még Karácsonykor mondták, hogy valamikor eljönnek Pestre meglátogatni és én ezt úgy értelmeztem, hogy majd megbeszélünk egy időpontot, elmegyünk vásárolgatni, kávézni, sétálni. De nem, Anya hétfő reggel 10-kor hív, hogy menjek az ajtóhoz, vár egy meglepetés. Kimásztam az ágyból, kinyitottam az ajtót és ott álltak mamával...

Bejöttek, csak még az előző esti "romokat" nem pakoltam el, erre elkezdtek szörnyülködni, hogy mégis mi ez az egész, meg hú és há. Anya rögtön elkezdett pakolni és takarítani, utána veszekedett velem, hogy félévben egyszer jön Pestre, de akkor is takarítania kell.

Aztán abból is baj lett, hogy semmi "normális" kaja nincs, mert nem igazán főzünk. Kitalálta, hogy elmegyünk együtt bevásárolni és majd délután főzünk valamit, akkor mondtam, hogy elég. Jól összevesztünk és azóta nem beszél velem.



2014. dec. 31. 10:23
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
59%
Túl fontoskodó muterod van.
2014. dec. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
94%

Két dolgot tehetsz. Az egyik hogy hazudsz. Beadod hogy ez volt az egyetlen alkalom, higgyék el, soha nem fordult elő ilyen,erre pont most jönnek, blablabla ...és máskor sokkal jobban figyelsz, hogy mikor tudnak rádtörni. Mikor tervezik hogy esetleg feléd járnak. Véletlenül se tudjanak meglepni, ha mégis, nem vagy otthon.


A másik hogy őszinte vagy, megmondod hogy felnőtt vagy már és annyi gumicukrot eszel, amennyit akarsz. Ne ellenőrizgessenek, te így élsz, így érzed jól magad. Ebbe is bele fognak törődni, nyugi, csak az egyetem menjen.

2014. dec. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Tudom.

Mikor még otthon laktam, mindent Ő csinált, csak szombaton és vasárnap ettünk étteremben. De tényleg, folyton a konyhában van. Neki ez a mindene, örömmel csinálja, de én frászt kapok a főzéstől.

Mi inkább rendelünk valamit, vagy elmegyünk valahová, minthogy felgyújtsuk a konyharuhát, odaégessünk mindent és még mosatlannal is tele legyen a konyha.

Ezért van az, hogy a hűtőnk és a szekrények leginkább alkohollal, csokikkal és chipsekkel vannak tele.

2014. dec. 31. 10:32
 4/33 anonim ***** válasza:
25%
Sok hajéktalan az utcán ..neked meg aza bajod meg látogat egy család tagod ....nem semmi
2014. dec. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
87%

Ha ellenőrizgetnének, akkor havonta x-szer látogatnának, váratlanul.

Meg akartak lepni, szarul sült el. Anyukád is felkapta a vizet, te is. Viccesre kell venni a szitut. Megmondani őszintén, h nem számítottál rájuk, nem ilyen szokott lenni a lakás, de tegnap elő szilveszteri bulit csaptatok, még nem volt időd elrámolni a romokat stb...


Anyukádnak sem kell elvárnia, hogy váratlanul betoppan valahova és ott vendég fogadására alkalmas környezet fogadja. Még felnőtteknél sem mindig van ez, nem hogy egy egyetemistánál.

2014. dec. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Igazán sajnálom őket, de ez hogy kapcsolódik a kérdésemhez?
2014. dec. 31. 10:38
 7/33 A kérdező kommentje:
De közölte, hogy jövő héten a mostohaapámnak lesz itt egy tárgyalása, Pesten és beugrik megnézni, hogy hogy áll a ház.
2014. dec. 31. 10:39
 8/33 anonim ***** válasza:
28%
Mar megint te es a kamu kerdeseid? Jo gazdag kislanynak kepzelni magad? LOL
2014. dec. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Miről beszélsz?
2014. dec. 31. 10:43
 10/33 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon jó dolgod van! Lakásban laksz, nem albérletben, egyetemre jársz, rendelheted a kaját. Ez nem semmi! Amúgy a látogatás nem "ellenőrizgetés", odautaztak hozzád, és édesanyád nem a rendetlenséghez van szokva. Ne háborogjál, becsüld meg, amit eddig kaptál.
2014. dec. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!