Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A családom romokban hever,...

A családom romokban hever, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Eddig a családunkat a bátyám tartotta össze,már amennyire lehet.Imádom a bátyámat mindennél jobban és azt akarom,hogy jusson be a külföldi egyetemre ahova szeretne menni és kétségem sincs afelől,hogy bejut.Ő hamar fel kellett nőjön,mert a szüleink karieristák,más nem is érdekli őket.Amióta az eszem tudom mindent a bátyám simit el a veszekedéstől kezdve a kötelező együttevésig.Mindezek mellett keményen tanul és rengetek barátja van...szó szerint mindenre van ideje.Mivel ez az utolsó éve legtöbbször nincs itthon.(tanulás,barátok,barátnő).Nélküle az itthoni helyzet siralmas.Vagy folyik a veszekedés anyám és apám közt,vagy feszült csend van...szó szerint hallom amikor lehull egy pihe...és még nem ment el a bátyám...bele sem merek még gondolni,hogy mi lesz itt ha ő már nem lesz.

És én ezt egyszerűen nem bírom tovább.Néhány napja a barátnőmnél alszom...szerintem anyáék észre se vették,hogy nem vagyok otthon.De nem maradhatok mindig a barátnőmnél.Szerintetek mit csináljak?Én ebben a feszültségben megőrülök.Egyszerűen rosszul vagyok már a csendtől.

~Egy 17 éves lány.



2015. jan. 8. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Vedd át a bátyád szerepét!
2015. jan. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Te is tegyél a béke érdekében, hiszen 17 éves vagy, nem kell elmenekülni a problémák elõl.
2015. jan. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tedd azt amit a bátyád. Már nem a békéltető szerepére gondolok, hanem arra hogy te is tanulj, barátkozz, tölts annyi időt a barátnőiddel/barátaiddal amennyit tudsz. Ne gubózz be, és ne hagyd hogy a kedves szülők tönkre vágják az életedet. Már vagy annyira idős, hogy lehetsz önző kicsit és törődj magaddal és a jövőddel. :) Beszélj a bátyáddal sokszor, ha távol is van van net amivel már meglehet ezt oldani. Gondolom vele nagyon jó kapcsolatod lehet. Ő a családod, érzelmileg főleg ő...

A szüleid kapcsolatát, te nem tudod helyrerakni. Majd évek múlva mikor lesz a szüleidnek 2 tőlük teljesen elhidegült gyermekük rájönnek mit veszítettek.

De hogy ne csak ennyire radikális módszert mondjak, próbálj meg beszélni azzal a szülőddel, akihez közelebb érzed magad. Hátha tudsz rá hatni. (Sajna nem adok rá túl sok esélyt. De hátha.)

2015. jan. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!