Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem becsüli meg a...

Miért nem becsüli meg a családom, hogy nem vagyok egy felelőtlen "csak a mának élek! " alkoholista? Ennyire szégyen?

Figyelt kérdés

Apa azt akarja hogy olyan legyek mint ő fiatalon!

Elmondása szerint minden bulin ott volt, mindenki ismerte őt, rendesen bírta is a piát(most is bírja) és sikeres volt a lányoknál!


Én nem szeretek inni, se bulizni, és emiatt lenéz!

Mindig mondja másoknak, hogy valami baj van velem, mert ennyi idősen buliról kéne bulira járnom!

És különcnek néznek emiatt!


Mindig kérdezik miért nem megyek el sehova péntek este van! Szombat este van!


Sok veszekedés van ebből!


Mi a bajuk velem? Nem büszkék rám!

Más szülő szerintem értékelné, hogy nem egy alkoholista biliarc a fia!


F-18



2015. jan. 1. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól még nem leszel alkoholista, ha időnként szórakozol egy kicsit. Az nem egyenlő az ivászattal.
2015. jan. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Miért legyenek rád büszkék? Azért mert nem jársz szórakozni?
2015. jan. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
A te apádnak az a férfiasság jele, hogy azt csinálod, amit ő tett fiatal korában. Ne várd, hogy büszkék legyenek a szüleid rád, hanem magadra legyél büszke, hogy te ilyen ember vagy.
2015. jan. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Azért büszkének nem kell lenni egy otthon ülős gyerekre. Azért apád értékrendje is kétséges, de tény hogy fiatalon meg kell tanulni kialakítani új kapcsolatokat, társaságot építeni.
2015. jan. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
41%

Én sem vagyok bulizós, piálós fajta, de el szoktam járni néha napján szórakozni. Nem kell minden hétvégén részegnek lenni, de kell a kikapcsolódás.

És persze, büszkék lesznek rád, mert otthon ülsz. Valószínűleg nem szégyen, apád se így gondolja, csak nem érti mi a gond veled, amiért nem kapcsolsz ki( tudod, mindenki magából indul ki).

Ja, mellékesen nem kell minden egyes mondat után felkiáltójelet tenni. Ne kiabálj, elmegy a hangod.

2015. jan. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Költőnő? ***** válasza:

Azzal csak jót akarnak neked, h néha küldenének kimozdulni....

Szociális tér, kapcsolatok, normális személyiségfejlődés, stb. Ez otthon, gép előtt ülve nem tud így kialakulni.

2015. jan. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem szégyen. Véleményem szerint ne foglalkozzál velük. Ha nekem mondogatnának így valamit, már csak azért sem csinálnám úgy. Ne hódolj be! 😃
2015. jan. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 zedesz válasza:
66%

Előfordul hogy a szülők egészen más személyiségű gyereket "kapnak a gólyától" mint vártak. Ilyenkor több a súrlódás, mert mindkét fél nehezen néz szembe a ténnyel, hogy nem hasonlítanak egymásra. Sokkal nehezebb (főleg kellő empátia hiányában) megérteni a másik álláspontját és az ő szemszögéből megvizsgálni, hogy miképp látja ő a világot. Ez szerintem minden emberi kapcsolat alapproblémája. Nem gondolunk bele, hogy attól hogy a másik ember nem úgy működik mint mi, az nem rossz dolog.

De visszatérve a kérdésre, te más vagy mint ők és HIDD EL EZ NAGYON JÓ!!! Másnak lenni kivételes. Nem kell sosem azt követni, amit mások elvárnak, főleg nem azt amit a társadalom ránk akar kényszeríteni. (Had ne soroljam fel az összes ismert zsenit, akik közül senki sem volt olyan ember mint a többi) Biztos vagyok benne, hogy neked is megvan a saját szórakozásod, amiben igazán önmagad lehetsz, koncentrálj arra és fejleszd magadban azt, amit a legjobban szeretsz, akkor talán ők is büszkék lesznek rád. De ami még fontosabb te is büszkén vállalod majd a "másságodat". Úgy vagy jó ahogy vagy :) Ma már nagyon egyszerűen rátalálhatsz azokra akár neten, akik hasonlóan éreznek, akikkel beszélhetsz ezekről a problémákról és rá fogsz jönni, hogy nem mindent tudnak jobban a szülők.

Hozzáteszem kamaszkorban alakul az idegrendszer hálózatának nagy része és akik ilyenkor drogoznak és alkohol fogyasztanak, bizony sokkal gyengébb idegrendszerrel lesznek kénytelenek szembenézni később az élet nagy problémáival. Nem vagyok antialkoholista, de azt gondolom, hogy gyenge ember az, aki csak alkohollal képes magát jól érezni. Nekem például a zene is tud olyan boldogságot adni, amit az alkohol, de nem ferdíti el a személyiséget és még a májat is kíméli.

2015. febr. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

Én nem kábítalak, hogy ez jó, és így tovább.

Én is ilyen voltam, mint te. Csak nekem nem szólt senki, hogy ez nem jó. Inkább örülnél, hogy apád azt szeretné, hogy éld ki magad.

Nem sok dolgot bánok az életemből, de ezt az időszakot nagyon. Egy ennyi idős fiúnak élnie kell, és csajoznia!!!


Jobb megbánni valamit, amit megtettél, mint megbánni azt, amit nem tettél meg!

2015. ápr. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!