Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek ha a gyereketek...

Mit tennétek ha a gyereketek hazavinne egy nagytestű kölyökkutyát a panellakásba?

Figyelt kérdés
Konkrétan egy leonbergi kölyköt, és ragaszkodna hozzá hogy megtartja, az lenne a mentsége, hogy ősszel úgyis elköltözik vele, csak addig kell elviselni. Mit csinálnátok? Főleg hogy nem két fillér egy ilyen kutya, képesek lennétek gyorsan elajándékozni, vagy menhelyre adni?
2015. jan. 14. 23:07
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
99%

ÓÓÓ lenne mit mesélnem , hogy a 2 gyerekem az életük során mennyi és milyen állatokat hoztak haza.

A lányom hozott már haza csuklyás patkányokat, botsáskát, gőtét, kaméleont. kutya, macska mindig jött. Minden állatra azt mondtuk, hogy oké, de nekik kell gondoskodniuk róluk. Mi álljuk az anyagi részét, de nekik sétáltatni, takarítani utánuk, etetni, itatni stb.

Egyetlen 1 alkalommal mondtam nemet, és nem voltam hajlandó a lakásomba engedni. Amikor a fiam hazaállított egy madárpókkal. A barátjának nem kellett, és elajándékozta a fiamnak. Ne ezt nem!

Szóval kutya nem volt gond.

2015. jan. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
93%

Hány éves a gyerek? Ha külön költözik, nyilván nem kicsi már, tehát nem ajándékozhatod el a dolgait, nem ajándékozhatsz el egy érző lényt, ami egy másik érző lényé, a gyerekedé. Továbbá, ha az övé és költözik vele, akkor a kutyát tekintő kiadások is őt terhelik.

Helyedben hagynám.

Ki lehet bírni azt az időt őszig. Megfelelő mozgatás mellett nem lesz gond. A kutya futtatónk mellett van egy panel, az egyik nőnek egy rotija és egy csíkos boxere van. Egyik sem kicsi. Megoldják.


Mellesleg, anno anyám is odaadta a kutyámat a középsuli utolsó évében, míg iskolában voltam. Máig nem bocsátottam meg neki teljesen érte. Ez 7 éve volt.

2015. jan. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
93%
Nem lenne szívem a gyerekem kedvencét menhelyre adni a tudta nélkül. Annyit mondjuk lehet, hogy kikötnék, hogy akkor irány a diákmunka, mert ha a kutya az övé, akkor a felelősség is az övé.
2015. jan. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
89%

Így van. Egy érző lény érző lényét nem lehet csak úgy tovább adni. Ezt talán az érti a legjobban aki kötődött már valaha állathoz. Két kutyám van, én őszintén szólva nem biztos, hogy valaha is megtudnék bocsátani a szüleimnek, ha túladnának rajta. Mondjuk ők megbeszélten jöttek.


Az első kikötésem az lenne, hogy MINDEN kutyával járó dolog az ő felelőssége! Takarítás a kutya után, rendrakás, sétáltatás, etetés. Kikötném, hogy heti minimum egy kutyasuli legyen, panelba azért nem árt megnevelni egy ekkora kutyát. Akaratlanul is tud kárt tenni.

Semmilyen kutya nem két fillér, ő a kaja miatt kerül többe, mint egy csivava, illetve maximum azért, mert mindenből nagyobb kell neki (tál, póráz, nyakörv, játék, stb.), de ezek egyszeri kiadások szerencsére. Fekhelynek pedig elmegy egy egyszerű szivacs párna is valami strapabíró huzattal, nem kell rá tíz ezreket költeni.


Biztos, hogy nem raknám ki, de elbeszélgetnék vele arról, hogy a dolgok rendje nem az, hogy a nyakadba varrja ezt, meg kellett volna beszélnie veled. Némi agymosás után megenyhülnék és elmondanám, hogy maradhat, de minden kutyával kapcsolatos dolog az ő felelőssége, fizikailag és anyagilag is, illetve több állatot nem akarok itt meglátni. Nagyjából ennyi. Ezen felül pedig kövessétek Demény (a kötsög) facebook oldalát és meglátod, hogy lehet kutyával, macskával panelban boldogan élni. :)

2015. jan. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
87%
Felszólíthatod arra, hogy keressen neki más átmeneti helyet, de hozzá nyúlni nincsen jogod (elajándékozni, elvinni a tudta nélkül). Főleg, hogy ha költözik el és csak átmenetileg lesz nálatok.
2015. jan. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
55%

hat most ezert biztos le leszek pontozva, de en nem birnek egy ekkora kutyaval panelban elni. en szeretem az allatokat, de a tisztasagot is, es marpedig egy ekkora allat mellet minden lesz csak tisztasag nem. a kutya sem igen erezne magat jol egy kicsi helyre bezarva, raadasul kolyok, az rohangalni akar majd osszevissza. oszig meg megno szepen...


nem tudom hany eves a gyereked hogy koltozik, de nem volt tul okos otlet tole ez. Nem lehetne talalni egy helyet ahol lehet a kutya oszig? ahol van sok hely szaladgalni meg kozel van szoval ti etetnetek meg a gyereked foglalkozhatna vele, aztan osszel elviszi magahoz ahova koltozik.

2015. jan. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
85%
De miért nem a költözése után vesz kutyust?
2015. jan. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
22%
Most adták oda akciósan, most lehetett elhozni, mert ha nem viszi oda adták volna másnak, stb... ezernyi oka lehetett rá. a kutya az nem egy használati tárgy, amit az én bármely pontjában, elmész és megvehetsz magadnak. egy fajtiszta kutyára van mikor éveket kell várni, és bizony elkapkodják őket. emellett a kutya választja ki a gazdáját, és nem pedig az ember a kutyáját...
2015. jan. 15. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
42%
Én biztos nem engedném, hogy maradjon, mert félek a kutyáktól.
2015. jan. 15. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

azon gondolkoznék,hogy egy akkora kutya mint a leonbergi,őszig mekkorára fog nőni, mert ő nem csak nagytestű,hanem óriás testű.különben gyönyörű kutya.


nem ajándékoznám,se nem vinném menhelyre.

2015. jan. 15. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!