Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan aggódik anyukám?

Jogosan aggódik anyukám?

Figyelt kérdés
Egyetemista lány vagyok, van egy 3 éves kapcsolatom, bár már nem igazán szerelemből vagyunk együtt, inkább megszokásból és ragaszkodásból. Anyukám állandóan azzal jön mostanában, hogy miért nem hagyom már el és jövök össze valaki mással, hogy lesz így családom, ki fog engem támogatni anyagilag, kire számíthatok majd ha ő már nem lesz, stb. Nyilván már én sem életre szólónak tervezem ezt a kapcsolatot, de nem értem, hová ez a nagy sietség. 23 éves sem vagyok még, és egyelőre olyan közegben is vagyok, hogy suliban is, munkahelyen is a nők abszolút többségben vannak, tehát nehezen tudnék férfiakkal ismerkedni. Szerintetek jogos, hogy aggódik?
2015. jan. 15. 10:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
Egy anyának az a dolga hogy aggódjon.
2015. jan. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Számomra vérfagyasztó, hogy így gondolkodsz, és közben együtt vagy a pároddal. Olyan, mintha egy az egyben kimondanád, hogy "néznék én jobbat, de most egyelőre nem ideálisak a körülmények, meg úgyis ráérek, úgyhogy egyelőre jó ez".


Pazarlod a saját időd, meg a párodét, és ez így egy bazinagy hazugság, amiben élsz. Olvasd el megint a kiírt kérdésed, és gondolkodj el ezen.

2015. jan. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Egyrészt nem engedném, hogy anyám beleszóljon a magánéletembe, és véleményét mondogassa, amikor senki nem kérdezte. Te tudod, meddig engeded ezt meg, a te életed.


Másrészt pocsékolod az időd, és a másik emberét is, mert gyáva vagy egyedül lenni, inkább benne vagy a nagy büdös semmiben, mert legalább langyos és heti 2x van, aki megdug rutinból. Ennél szánalmasabb sorsok nincsenek, és van belőlük dögivel a világon,nézz körül!


Harmadrészt, ha anyád szerint azértkell társ neked, hogy legyen ki eltartson anyagilag, és legyen kire számítanod,ha ő már nem lesz, akkor olyan baromi nagy önállóságra nem nevelhetett eddig. Ideje lenne kipróbálnod, milyen az, amikor egyedül vagy, egyedül élsz, egyedül tartod el magad, és rájössz, ki is vagy te valójában.


Ő meg nem aggódik, hanem unatkozik, és jobb a te életeddel foglalkoznia, mint szembenéznie a sajátjával, az túl sötét lenne.

2015. jan. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Oké, tudom, hogy szarul csinálom, de azért a párom sem egy szent, akinek én vagyok a nagy ő, sőt. Én anno még úgy álltam hozzá naivan, de azóta bebizonyította, hogy ő sosem gondolta ezt igazán komolyan, néha más nők után is futkos, stb. Úgy tűnik, ez most mindkettőnknek jó így egyelőre, valameddig.
2015. jan. 15. 11:09
 5/14 anonim ***** válasza:

Hát te tudod... azért az szánalmas, hogy a párodra kened. Erről te ugyanúgy tehetsz, ne hibáztasd őt. Te is ugyanúgy kiléphetsz minden pillanatban, senki nem tart pisztolyt a fejedhez, hogy vele legyél. Lehet, hogy ő nem is tud arról, hogy te nem vagy felhőtlenül szerelmes, mert ő olyanfajta ember, hogy ő alapból így viselkedik egy kapcsolatban. De gondolom jó kis lelkizős beszélgetés se nagyon volt mostanában erről.


Anyukád helyében azért aggódnék, hogy a legszebb éveidet egy langyos pocsolyában töltöd. Biztos úgy gondolja, ennél még egyedül is jobb, és én személy szerint egyetértek vele.

2015. jan. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
OFF: annyira szánalmasnak és nevetségesnek tartom, amikor valaki benne ragad egy ilyen kapcsolatban, és emellett még képes "páromnak" titulálni a partnerét.
2015. jan. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"hogy miért nem hagyom már el és jövök össze valaki mással, hogy lesz így családom, ki fog engem támogatni anyagilag, kire számíthatok majd ha ő már nem lesz, stb." - Kérdező, pl. saját magadra? Anyukád ennyire nem bízik a saját nevelésében, hogy azt képzeli, te egész életedben anyagi támogatásra fogsz szorulni?

Dehogy, ez a szöveg egyáltalán nem jogos, az se, hogy a párkapcsolatodba beleszól, akár így, akár úgy.

2015. jan. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem kentem senkire, szerintem írtam, hogy persze, én is rosszul csinálom, de most amíg mindkettőnknek jó így, addig miért ne? Egyébként a nézeteink hasonlóak, szeretünk egymás társaságában lenni, csak ő nem szeretné lekötni magát, szerintem soha nem is akarja majd végleg. De egyébként a kérdés lényege nem párkapcsolati tanácsadásra irányult.
2015. jan. 15. 11:37
 9/14 anonim ***** válasza:

Hogy választ adhassunk, hozzátartozik az is, amit leírtunk. A kérdést is megválaszoltuk.

A többin majd te elgondolkodsz.

2015. jan. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Imádom, mikor az emberek kiírják a magánéletüket gyakorira, aztán kikérik maguknak, hogy beleszólsz a magánéletükbe. LOL
2015. jan. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!