Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogosan vannak...

Szerintetek jogosan vannak felháborodva a szüleim?

Figyelt kérdés

Volt 1-2 hónap, mikor szó nélkül elengedtek szombatonként pár órára hogy találkozzak a barátommal, de vele 3 hónap után szakítottunk. Azóta csak párszor emgednek el bárhová is, hiába nincs semmi.okuk, megtiltják hogy találkozzak másokkal, mert az sok ha szbatonként pár órára délután beülök velük valahova. Most téli szünetbe kétszer találkoztam másokkal, de utána közölték velem hogy megtiltják hogy bàrhova is menjek, mert ők ezt soknak tartják. 2 hete elkezdtem járni valakivel, de őt elhordják mindennek csak azért mert nem tanult jó suliba és már dolgozik, pedig ennek ellenére rendes.Már 1 hete nem láttam és nagyon hiányoztunk egymásnak, szóval tegnap leléptem a szüleim tiltása ellenére is. Húgomnak még azért is könyörögni kell hogy nagy ritkán találkozhasson a barátnőivel. Szóval most anyàék ki vannak akadva és elhordanak mindennek, csak azért mertt találkozni akartam azzal akit szeretek. Most nem írtam le mindent, de linkelek be pár korábbi kérdésemet, ott bővebben le van írva.



http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..



http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..


2014. dec. 28. 08:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
25%
nem bíznak benned, és be is bizonyítottad, hogy igazuk van. Nagyon felnőttnek tartod magad, elvárod, hogy úgy kezeljenek. Akkor viselkedj is úgy...
2014. dec. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
56%
Szüleid elmebeteg barmok magyarán szólva.Kijárna nekik pár nagy büdös pofon.
2014. dec. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Azért mentem el, mert már elegem van abból, hogy szinte soha nem engednek sehova, vagy ha engednek is akkor is előtte több órát kell velük vitázni. Érdekesen az osztálytársaimnak és mindenkinek elég csak bejelenteni ha mennek valahova, akár estére is, nekem meg a heti 1 alkalomért is könyörögnöm kell és az osztálytársaim ettől ugyanolyan normálisak hogy gyakran mehetnek el. De ha elolvassátok az előző kérdéseket, akkor megértitek hogy miért mentem el engedély nèlkül.
2014. dec. 28. 08:46
 4/26 anonim ***** válasza:
21%
mindegy, miért. Volt egy szabály, megszegted, amivel pont az ellenkezőjét bizonyítod az érettségednek.
2014. dec. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Mert az rendjén van hogy még a 20 éves tesómnak is meg akarják szabni hogy meddig lehet fent és mikor hová mehet. És nem fogom tűrni azt hogy amíg itt élek, addig nem találkozhatok azokkal se akik fontosak nekem, mert ők csak úgy simán megtiltják minden ok nélkül. Megmagyarázni se tudják hogy miért, csak azzal érvelnek hogy az ribis ha egy 16 éves lány gyakran akar találkozni másokkal. Még a 21 éves rokonunkat is leszidták azért, mert hetente egyszer eljár bulizni.
2014. dec. 28. 08:56
 6/26 anonim ***** válasza:
65%

A szüleid elég durván pszichológiai esetek, idióta buta barmok. Aztán az ilyen szülő csodálkozik, hogy a gyereke miután elköltözött, felé se néz. Nevetséges az az érv, hogy azért kell hetekre otthon maradnod, mert a heti 1-szeri találkozást 2-3 órára sokallják.

Én már tuti megmondtam volna nekik, hogy (ne haragudj, de) szánalmasak, és csak a saját gyereküket űzik el maguk mellől ezzel a mentalitással és viselkedéssel.


Én a gyámügyet is megkockáztatnám, mert ez tényleg nem normális, hogy úgy bánnak veletek, mintha börtönben lennétek.

2014. dec. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
83%

Elolvastam a többi kérdésed is. Tekintettel arra, hogy itt az észérvek nem működnek, ki is hagyom őket.

Van veszítenivalód egyáltalán? Szerintem nincs. Ettől szigorúbban már nem foghatnak, akkor pedig tényleg a gyámügy következik. Talán kalitkába zárnak? Mi az, hogy még üzletbe se mehetsz ki, ez nem egészséges, most a szünet alatt mi van, végig otthon ülsz, még csak a levegőre se mehetsz ki? Beteg.

Nekem is meg kellett vívni a csatáimat otthon, nade azért nem így. A helyedben (egyértelműen más temperamentumú vagyok) szimplán csak nem foglalkoznék velük. Kezdeném azzal, hogy nem megyek haza időben suli után, ha kedvem van, kimennék kávézni, akármi. Eljátszanám ezt párszor, megvárnám a reakciót. Bár el sem tudom képzelni, mit szólnának, hiszen nem normálisak. A következő lépés vagy a gyámügy, vagy magasabb fokozatra kapcsolnék, esetleg lelépnék a nagyszülőkhöz, de ez így nem élet, még ennyi idősen sem. 26N

2014. dec. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
67%

Azért ha tényleg ilyen szigorúak, azt az egyet nem értem, mikor és hogyan jössz össze ezekkel a srácokkal? Hol tudtok találkozni?

A kérdésre válaszolva, nem tartom jogosnak a felháborodásukat.

2014. dec. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Mivel nagyon ritkán engedneknel bárhova is, ezért azt kellett hazudnom hogy próbán voltam vagy hasonlókat, mert ha a barátnőmmel szeretnék találkozni akivel már 10 éve barátnők vagyunk, vele se engednek, ezért kell kitalálnom ilyeneket. Csak ritkán engednek el az osztálytársaimmal, nekik a havi 1-2 alkalom lenne a természetes.
2014. dec. 28. 10:05
 10/26 anonim ***** válasza:
74%

tudod mit kell ilyenkor csinálni? hazudni.

hazudd azt, hogy külön órán bent maradtál, vagy valami szakkörön, amire nem kapsz jegyet, csak érdekesség. ha úgyse érdekli őket milyen tanuló vagy akkor erről se fognak kérdezősködni.

sajnos nálad az sem játszik, hogy barátnővel vagy, mert engem pl. a fiúktól tiltottak, de nagyon (elég visszájára fordult ez a dolog emiatt :)...) és akkor jött mindig a 'barátnőmnél alszom' szöveg. neked akkor ott a szakkör stb ;) találd fel magad, hajrá :)

2014. dec. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!