Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El kell mennem az örökösödési...

El kell mennem az örökösödési tárgyalásra vagy sem?

Figyelt kérdés

Megkeresett egy hagyatéki dolgokkal foglalkozó iroda, akik tájékoztattak az apám meghalt.

Hozzáteszem kb. 18 éve nem tartom vele a kapcsolatot, sosem kerestem meg ez idő alatt.

Örököltem utána ugyebár, de én nem óhajtok ebben részt venni.

Konkrétan 18 évvel ezelőtt is azt kívántam, hogy fulladjon bele a pénzébe és temessék el vele együtt.


Nem tudom, hogy mit örököltem és mit nem, de nem is érdekel.

Ha nem megyek el, akkor lesz valami következménye vagy automatikus lemondással jár és tovább száll a 26. rokonra?


2015. jan. 16. 22:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valami hivatalos formában kell lemondanod az örökségedről. De nem vagyok szakértő, én így gondolom. Beszélj az irodával, hogy mi ilyenkor a teendő.
2015. jan. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy automatikus lemondás. Ha nem kérsz belőle, ezt írd le nekik.
2015. jan. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj elmenned, de írásban kell nyilatkoznod róla. Lemondhatsz egy másik örökös javára, vagy vissza is utasíthatod. Hívd fel az irodát, ők majd elmondják a tartalmi követelményeiket.
2015. jan. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Le kell írnod, hogy nem kéred, ha nem csinálsz semmit akkor addig húzódik az ügy amíg nem teszel semmit.


Azért én megnézném miről mondok le, bármennyire is utáltam az apám...

2015. jan. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Beszéltem már velük. Jövőhét végére van kiírva a tárgyalás, de ezidáig nem tudtak egyetlen egy élő rokont felkutatni.

Megmondom őszintén, hogy nem tartom senkivel sem a kapcsolatot. Örültem, hogy megszabadulok tőlük.

Arról beszélt a titkárnő, hogy ilyenkor teljesen másképp zajlik ez az egész örökösödéi dolog.


Gondolom, ha én lemondok róla, akkor az állam kapja meg.

Esetleg talán jótékony célra fel lehet ajánlani?


Bár, fogalmam sincs, hogy mi az örökség, nem is érdekel.

2015. jan. 16. 22:34
 6/11 anonim ***** válasza:
Menj el hogy legalább megtudd mit örökölsz. És ha csak te vagy, ne hagyd az állam feneketlen bendőjébe kerülni. Vedd át és ajándékozd el rászorulóknak. Ingó ingatlant is lehet vagy eladod és a pénzt adományozod el. Legalább tudod hogy jó helyre kerül!
2015. jan. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Kezdésnek azért én megnézném, mi az örökség. Elmész a tárgyalásra, ott ismertetnek minden pozitív és negatív örökséget.

Lehet, hogy volt mondjuk egy bankszámlája vagy valamilyen megtakarítása, amit eltehetsz a gyerekednek pl.

Nemcsak a te életedre lehet ez kihatással, büszkeségből hülye döntést hozni, mert nem tartottad vele a kapcsolatot, igen hülye és gyerekes hozzáállás.

2015. jan. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Esetleg talán jótékony célra fel lehet ajánlani? "


Persze, ha van mit örökölni és elfogadod, utána annak ajánlod fel, akinek akarod. Pl. nekem :D

2015. jan. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia, anno én is pont ezt kívántam az "anyámnak". Hosszú történet. Úgy voltam vele, az örökséget is vigye a sírba, nem is láttam 5 éve. De változott a véleményem. Ha egyszer meghal nem mondok le az örökségről, Két dolog miatt. 1. az után amiket csinált igenis megérdemlem, hogy valami jót is tegyen ha a halálával is. 2. Ha nekem mégse kell a végén, akkor ráíratom egy hajléktlanra, vagy szegény családra. Gondold át! Engedd h az élet visszaszolgáljon abból amit elvett. Ha ez lakás, pl és fáj ott lakni. Eladod, lecseréled, de szerintem fogadd el az örökséget
2015. jan. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs örökös és lemondasz róla, és az államé lesz. Hallgass a szívedre. Nem lenne jobb helyen egy rászorulónál? Én személy szerint ismerek több olyan családot, akik önhibájukon kívül kerültek szörnyű helyzetbe. Az egyiküknél például két gyerek is szörnyen betegen született, pedig az orvosok az első után azt mondták nekik, hogy nem öröklődő, nyugodtan vállaljanak második babát. Aki ugyanazzal a bajjal született. Ekkor közölték az orvosok, hogy hoppá mégis öröklődik ezek szerint... Rengeteget vannak kórházban a fiúk és mivel a szülőknek nincs pénzük kifizetni a szülői szoba árát, így nem tudnak bent lenni velük, ezért minden kórházi éjszakát lekötözve töltenek. Ha egyszer gazdag lennék, adnék nekik pénzt, mert az anyuka szemét látni egy borzalom volt, amikor este ott hagyta a beteg fiát leszíjazva. És neked most lenne lehetőséged ilyen családoknak segíteni. Ne hagyd veszni a pénzt, ha neked nem kell.
2015. jan. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!