Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jogászok segítségét kérem!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogászok segítségét kérem! Házassági szerződéssel meg lehet előzni, hogy az örökösödési törvények szerint a házastárs bármit is örököljön?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek van egy 1978. óta tartó kapcsolata. A pasi évtizedeken keresztül elzárkózott a házasságtól, az új örökségi törvény óta azonban vehemensen szorgalmazza. A nő vagyonos. Lakóparki nagy lakás, nyaraló, márkás kocsi, több milla készpénz. Egy gyereke van és két unokája. Lehetőleg bárgyú válaszoktól kíméljetek meg! Köszönöm előre is a szakszerű válaszokat.

2014. júl. 25. 10:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%
Igen, de egyébként tuti, hogy már a barátnőd helyében nem mennék hozzá.36 évig jó volt míg élettársak voltak, most, főleg ha érzem a hátsó szándékot, tuti nemet mondanék.
2014. júl. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
42%
Is, a helyzet az, hogy élet társként is orokolni fog a pasi ennyi egyutt toltott ev utan. Megelőzhető, ha meg életében a no ra íratja az ingó es ingatlan vagyonát a gyerekere, vagy az unokájara, azzal a kikötéssel, hogy o marad a haszonélvező.
2014. júl. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
67%

36 évet együtt éltek? Akkor azért csak tett be ebbe a vagyonba a pasi is. Nyilván nem fiatalok már, gondolom nem érzi magát az ember biztonságban. 36 év után talán neki is járna valami. Vagy nem?

Nyilván senki nem szeretne kukázni az életéből egy új törvény miatt közel 40 évet.

2014. júl. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%

"most, főleg ha érzem a hátsó szándékot"


Milyen hátsó szándékot, te szerencsétlen? Gondolod hogy ez egy körmönfont 40 éves terv hogy rátehesse a nő pénzére a kezét? Nem is szereti, csak 40 éve megjátssza?

2014. júl. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
57%

Ahhoz, hogy a barátnőddel karöltve kitaláljátok a jó megoldást, nem jogászt kell keresni, hanem egy csepp emberséget. Bár ez utóbbi úgy tűnik bennetek nem található.


40 éves összeesküvés... szépek vagytok barátnőddel.

2014. júl. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
62%

Aki ennyi ideig kitart a másik mellett az nem hiszem hogy pont a pénzére pályázik.

De nézhetem fordítva is, nekem van 3 lakásom, 2 nyaralóm, sok pénzem, és egy párom akiről tudom hogy szeret, kitart mellettem, megbízható ember, örülnék ha ő örökölne mindent ha esetleg én hamarabb meghalok. Mi a baj ezzel?

2014. júl. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
47%
4. Szerencsétlen te vagy, ismered a részleteket? Ha nem, akkor ne sértegess.
2014. júl. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Na akkor világosabbá teszem a képet: összeismerkedésükkor mindketten házasok voltak. A pasi rávette a barátnőm a válásra, ő azonban végül nem vált el. 6 éve megözvegyült, de azóta sem volt hajlandósága nősülni, csak most, az új törvény óta. Különben a pasinak rózsadombon van öröklakása (amit már az elhunyt felesége lányára íratott, akit ő soha nem fogadott örökbe) amin holtig tartó haszonélvezetet tartott meg magának. Tihanyban volt egy nyaralója, amit eladott a feleség halála után, a pénzt meg szépen ellóversenyezte. Neki is van márkás kocsija, nyugdíja és özvegyi nyugdíja, amit ugyancsak az új törvények miatt a házasságkötés után is megtarthatna. Barátnőm lakásába nincs bejelentve és leginkább eddig is a nő tartotta ki. Gyönyörű kettős életet élt. Tartós kapcsolatot írtam és nem élettársit, mert az sem volt igazán soha. Igyekeztem pontosan fogalmazni, de a válaszokból az tűnik ki, hogy félreérthető volt így is.

Nos a részletesebb adatok ismeretében várom a válaszokat.

2014. júl. 25. 11:07
 9/22 A kérdező kommentje:
Jelen esetben a nő volt a hülye, hogy mellékutcaként eddig kitartott mellette. Most úgy néz ki, hogy a hülyeségét akarja tovább fokozni.
2014. júl. 25. 11:10
 10/22 A kérdező kommentje:
Egyébként nem a barátnőmért aggódom, hanem a leszármazottaiért.
2014. júl. 25. 11:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!