Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A válóper beadása után menyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A válóper beadása után menyi hét hogy papírtvkülgyenek a tárgyalásra?

Figyelt kérdés

2014. jún. 26. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol laksz, de a vidéki bíróságokon most kezdődik az "ítélkezési szünet", szóval őszre várható a papír. Pesten lehet, hogy ilyen nincs!
2014. jún. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

30 napon belül kitűzik a tárgyalást, ez nem azt jelenti, hogy ezen belül tartják...sőt.. de eddig kitűzik

viszont ha van gyerek előbb lesz egy békéltető tárgyalás..

ez most nem lesz rövid, mert augusztusban a bíróság nem működik, úgyhogy éppen fel fognak halmozódni az ügyek

2014. jún. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1. Nem a "válópert" adtátok be, hanem keresetet, ami arra irányul, hogy a bíróság peres eljárást folytasson le.

2. Rövidített határidők vonatkoznak a bontókeresetekre, ugyanakkor tény, hogy mindenhol (igen, természetesen Budapesten is) kezdődik két hét múlva az ítélkezési szünet. Egyébként nem tilos a szünet alatt sem tárgyalni, csak nem nagyon szokás.

2014. jún. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez változó. Én tavaly májusban adtam be a válást. Szeptemberben volt az első tárgyalásunk, idén februárban pedig a második, egyben utolsó.
2014. jún. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Változó esetről-esetre.

Én esetemben tavaly novemberben lett megindítva, most júniusban lett vége 3 tárgyalás+ pszicho szakértői vizsgálat.

Bár ezen a gyorsaságon az ügyvéd is meglepődött.

Főváros, Pest környéke, Észak-Dunántúl hosszadalmasabb, kevés a bíró, sokat nyugdíjaztak.

2014. jún. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2012.szeptember válóper beadása a bíróságra

2013.február első tárgyalás

2013.május második tárgyalás

2013.október harmadik

2014.január negyedik

2014.április ötödik

..., mert nem vagyok hajlandó közös megegyezéssel válni. Érzelmileg lezártam, de az új házasságához nem kívánok hozzájárulni a hozománnyal.

2014. júl. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!