Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon zavar, amikor anyukám...

Nagyon zavar, amikor anyukám iszik, mit tegyek? Próbálok vele nem foglalkozni.

Figyelt kérdés

Anyukám hetente mondjuk heti 2-3 alkalommal, nyáron volt hogy heti 6 nap esténként megiszik akár 5-6 doboz sört.

Emiatt olyan fura vidám hangulatba kerül. Néha átesik a holtponton és akkor meg hirtelen rámmordul, kiszámíthatatlan lesz a hangulata.

Ami idegesít, hogy ilyenkor többször elmond valamit, amit én mondok, azt meg elfelejti.

Annyira nem tudom ilyenkor tisztelni, inkább megfürdök és elvonulok a szobámba.

Már a sörös doboz szisszenésétől összerándul a gyomrom. A baj, hogy ő is meg édesapám is túlsúlyosak, mindig mondják hogy ez meg az fáj, de nem változtatnának az életmódon, aminek alapja szerintem az alkohol elhagyása lenne. Mi a véleményetek, mit tehetnék?


2015. jan. 19. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Nálunk ugyanez van, csak borral. Én már mondtam neki egyszer, hogy ez engem zavar, olyan ilyenkor, mintha nem is az anyám vagy egy felnőtt nő lenne. Félrebeszél meg butaságokat. Amikor elmondtam ezt neki, mondta, hogy érti, nem tudta, aztán két hónap múlva újrakezdte. Néha kitalálja hogy méregteleníteni fog, akkor nem ihat alkoholt, akkor tök jó. Meg ugye napközben is, csak este csinálja ezt, mostmár minden este lassan. Nem tudom mit lehetne tenni ezzel, hátha a te anyukádat jobban meghatná ah elmondanád neki, hogy érzel ezzel kapcsolatban.
2015. jan. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos róla is lepergett, ami a legrosszabb, még tagadja is hogy ő sokat inna néha... És azt mondja hogy ezek gyenge sörök. Persze. Én meg még sosem voltam bulizni meg sosem láttam embereket inni..
2015. jan. 19. 21:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Vedd fel videóra milyen amikor részeg, hátha jobban meghatja, mint az, hogy szóban elmondod milyen zavaró. Sajnos az alkoholistákkal nem nagyon lehet mit kezdeni, ha nem akarnak maguk változni akkor nem is fognak.
2015. jan. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Erre nem lehet mit mondani.

Nagyon sajnálom. Téged azért ellátnak rendesen gondolom, mert erre nem tértél ki. Ha felnősz, akkor majd úgy élsz, ahogy neked tetszik, de most semmit nem tudsz tenni a beszélgetésen kívül, és az sajnos nem fog hatni.


"Próbálok vele nem foglalkozni."

Sajnos talán ez a legjobb, amit tehetsz.


Viszont ha bármi más gond van, netán erőszakosak lesznek, nem gondoskodnak rólad, akkor szólj valakinek, akiben megbízol. Tanár, rokon, osztályfőnők...

2015. jan. 20. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!