Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van egy pici gerincferdülésem....

Van egy pici gerincferdülésem. Az orvosok/gyógytornászok szerint nagyon minimális asszimmetria és nem kell vele foglalkozni/tornázni rá. Engem mégis nagyon zavar lelkileg. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
2012. aug. 30. 22:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ússz.
2012. aug. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ússz!
2012. aug. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
46%
Torna, torna, torna! Gerincferdülésen csak az segít. Gerinctorna, jóga. De szerintem beszélj egy gyógytornásszal vagy trénerrel. Erősíteni is lehet. A gerincet a hát és a hasizom támasztja meg. Ezeket kell megerősítened. Felülésezz sokat (de mindenképpen helyesen, nehogy megterhelje a hátad)..
2012. aug. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ússz + pszichiáter!
2012. aug. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Kezdjél neki valamilyen értelmes dolognak. Hogy ne érjél rá ezen agyalni. Tudod, ha legalább a kérdező megírná a nemét, korát, testi állapotát, életkörülményit, akkor lehetne tanácsot is adni. Még azt sem tanácsolhatom, hogy járjál sokat úszni ( ez lenne a legjobb), mert lehet a Szaharában laksz, vagy víziszonyod van. Az a jó amit írtam: keress valami elfoglaltságot. Jövő héten itt a suli.
2012. aug. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

egyetemista srác vagyok


azt mondták, hogy igazából nem is igazi gerincferdülés, hanem egy nagyobb asszimmetria, mint a normál, de hogy jelentéktelen és ne foglalkozzak vele


lelkileg zavar. én látom nagynak azt az eltérést. és agyalok rajta feleslegesen.

2012. aug. 30. 22:14
 7/16 anonim ***** válasza:
Úgy érted az asszimmetriát, hogy pl az egyik vállad lentebb van vagy csapottabb? Vagy hogyan pontosan?
2012. aug. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

igen, meg a bordáim sem egyformák

meg a gerinc sem tökéletesen egyenes

2012. aug. 30. 22:17
 9/16 anonim ***** válasza:
50%
Gyógytornával ezen is lehet segíteni valamelyest. Beszélj egy szakemberrel (aki nem orvos, hanem gyógytornász)
2012. aug. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

voltam gyógytornásznál és azt mondta, hogy ilyen pici asszimmetriára nem kell külön tornázni


ő sem érti, hogy miért idegesít

2012. aug. 31. 00:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!