Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Halt már bele abba szülő,...

Halt már bele abba szülő, hogy a gyermeke azzal házasodott, akit ő nem tudott elviselni?

Figyelt kérdés

Egy esetről tudok a környezetemben, és most én is efelé haladok. Anyám napról napra építi le önmagát, szó szerint gyűlöli a választottamat, mert külsőre gyalázatosnak tartja. Igen, írtam már ki kérdést erről, és hiába nem lakom vele, őrjöng, tönkremegy, agyvérzés szélén áll, ismerem jól, és nem bírom elviselni, hogy miattam. Sírva könyörög minden alkalommal, ahányszor felveszem neki a telefont a rengeteg nem fogadott hívásból, hogy tehetek bármit, csak ne házasodjak össze vele. Már lassan összefüggéstelenül beszél. Korábban nem volt baja, ez a tény hozta ki belőle. Meg fog őrülni vagy már meg is van. Orvoshoz lehetetlenség elvonszolni, sokszor mondtam neki, még nagyobb őrület van abból is. És gondoljatok bele, milyen nekem ezt látni, hogy miattam épült így le...!!!!!!!!!

A másik eset a környezetemben úgy történt, hogy amikor a lánya megházasodott egy afroamerikaival, és elköltöztek, az apa halálba itta magát. Anyám pedig az őrület jeleit mutatja.

Mit tegyek, szabad ezt még csinálnom, körömszakadtáig ragaszkodnom a páromhoz? De jobb lenne azzal anyámnak egy fikarcnyival is, visszatérne az esze, ha elhagynám a páromat? Mivel teszek jót? Kérlek, segítsetek, mert én is beleőrülök!!! Nem kamu, borzalmasan komoly kérdés, így csak az írjon, kérem, aki valóban komolyan tud segíteni nekem! Túl vagyok már a napi keserves bőgésemen, borzalmas ezt látnom magam körül!


2015. jan. 22. 00:35
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád problémája most akkor a választottad kinézete? Jól értem?
2015. jan. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
100%

Bár sosem voltam még ilyen helyzetben, meg tudlak érteni, hogy sajnálod édesanyád. Én is imádom az én anyukámat, sosem tudnék Neki fájdalmat okozni. De felnőtt ember vagy, szereted a párodat, az életedet pedig nem az anyukáddal fogod leélni, hanem a választotaddal! Tudom, hogy szörnyű érzés, de ne hagyd magad érzelmileg zsarolni. Ha szereted a párod, valóban működik a kapcsolatod, akkor ki kell tartanod mellette. Édesanyádnak pedig előbb vagy utóbb el kell fogadnia a döntésed.

Egyébként Te lány vagy? Mi a baj a párod külsejével?

2015. jan. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:

Igen. Hogy alacsony, számára csúnya fejű, ahogy ő fogalmaz: "torzfejű", AMI NEM IGAZ!!!!!!!!!!!! Nincs semmi testi torzulása, csak vékony és kopaszodó mellé. De nekem tetszik, mer a vékonyakat szeretem, és én sem vagyok magas, nagyon alacsony vagyok! Szerinte felrúgják, mint a bolondgombát, gyereknek nézik, nem veszik komolyan, ami megint nem igaz! És nekem kell vele élni! De ő szégyenében nem tud az emberek szemébe nézni, hogy én olyannal vagyok, aki nem való hozzám, nem mutat mellettem, bujdossak el én is, emberek közé ne vigyem, stb. Tragédiáig fogja vinni, körömszakadtáig nem engedi el ezt, megmondta, őt erről senki élő ember meg nem győzi, már az örökségből akar kitagadni, hogy "egy olyan sámlira se tudjon leülni ez a torzszülött, ami valaha az övé volt, még a kilincsét se foghatja meg, és így védi ki majd ezt", stb.

Nem lehet ezt kibírni!

2015. jan. 22. 00:47
 4/45 A kérdező kommentje:
Egyke lány vagyok, szüleim elváltak már 30 éve, mikor megszülettem. Apám támogatná ezt a kapcsolatot, sürgeti, hogy nekem ettől az embertől kell szülnöm, de mihamarabb, mert kifutok az időből (eü bajom van, emiatt nem biztos még az sem, hogy összejön), mert látja, hogy az előzőektől eltérően ez az ember tényleg szeret engem. Féléve vagyunk együtt, de kb 1-2 év után akartunk házasodni. Anyám apámat is elküldte a bús halál fülére, mert mellém állt ebben a dologban, mondván, ő nem tudhat semmit, nem ő nevelt fel, nem ő áldozta rám az életét, nem ő éjszakázott velem betegen évekig, nem ő ismer engem. Mit szabad ebben a helyzetben? Szabad még ezt úgy is, hogy belehal? Mit teszek én akkor?? Hogy élek én úgy? Tudom, hogy csak azóta őrült meg, mióta együtt vagyunk. Mit csináljak, válaszadók??
2015. jan. 22. 00:52
 5/45 anonim válasza:
100%
A párod tud anyád véleményéről és viselkedéséről?
2015. jan. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem a korábbi kérdésedre, és írtam is rá választ.


Ez egy nagyon csúnya érzelmi játszma, érzelmi zsarolás és manipuláció anyukád részéről, és ráadásul teljesen irracionális indokkal, mert a párod nem baltás gyilkos, nem heroinista, nem pszichotapa, nem bűnöző és nem is az a gond, hogy veled rosszul bánna.


Azért kéne elhagynod valakit, akit szeretsz, mert anyukádnak nem tetszik a külseje??????????


Tudom, hogy szörnyű ezt neked látnod, de azt érdemes tudnod, hogy az, ahogy most van Anyukád, NEM miattad van, NEM amiatt van, mert te és az a párod együtt vagytok, hanem azért, mert anyukád hozott egy olyan döntést, hogy nem fogadja el, hogy te őt választottad, és abban bízik, hogy tud rád akkora nyomást gyakorolni, hogy elválasszon tőle.


Próbál ezzel a drámázással lelkiismeretfurdalást és félelemet kelteni benned, közben pedig nagyon aljas dolgot tesz, mert lehet, hogy - ha engednél a zsarolásának - attól fosztana meg, hogy hosszú időn, akár egy életen keresztül boldog legyél emellett a férfi mellett, és családotok legyen.


Ha anyukádat nem tudod rávenni, hogy orvoshoz vagy pszichológushoz forduljon, akkor szerintem érdemes lenne egy pszichológussal beszélned erről az egészről, hogy legalább könnyebben tudd ezt a helyzetet feldolgozni és kezelni.


Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy te és hány éves az anyukád? Ő egyedül él vagy apukáddal? Milyen messze laktok egymástól?


Korábban is előfordult, hogy rád akarta kényszeríteni a saját akaratát?

2015. jan. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
2 diplomát csináltam, most is tanulok, mellette diplomás állásom van. Nem keresek sokat, az igaz, mert közalkalmazott vagyok, nem keresek százezreket, de megélek, feleslegesen nem költök. Igyekeztem neki nem csalódást okozni, nem csapongtam ki, nem bulizgattam soha. Hosszú kapcsolataim voltak, többévesek, nem csapongtam onnan ide, innen oda. Ez a kapcsolatom a harmadik, már véglegesnek akartam, biztonságot, nyugalmat találtam nála. Mégis ki leszek tagadva, meg én őt ne ápoljam, ha véletlenül megéri az öregkort, mert látni sem akar, ha ezzel az emberrel maradok.
2015. jan. 22. 01:02
 8/45 A kérdező kommentje:
Anyu 61, apa 62, én 30. Elváltak 30 éve, egyedül él egy macskával, 60 km-re lakunk.
2015. jan. 22. 01:04
 9/45 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen szülő érdemli meg azt, hogy a gyereke megszakítsa vele a kapcsolatot. Nekem a gyerekeim boldogsága mindennél többet ér. Leköpném magam, ha a saját önző érdekeimet helyezném előtérbe.
2015. jan. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
Tud róla a párom, mindig neki sírok, sokszor órákig vigasztal. Nagyon türelmes, nagyon sajnál, próbál szavakkal segíteni, mást nem tehet.
2015. jan. 22. 01:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!