Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Első együtt alvás? Szülők-gyer...

Első együtt alvás? Szülők-gyerekek véleménye érdekelne

Figyelt kérdés

8 hét múlva leszek 18 éves. Van egy barátom, akit 4 éve ismerek, 5 hónapja járunk.

Katolikus suliba járok, és elő van írva egy mise/hónap, a mi évfolyamunknak most vasárnap. Barátom 40 km-rel arrébb lakik, nem érne be addigra busz, mire menni kell, így itt aludna nálunk. Alvás máskor is volt, akkor külön szobában. Mostmár viszont jó lenne együtt. Tényleg csak aludni. Nála szilvesztereztem, többször is voltam már náluk úgy, hogy reggel mentem, este jöttem; ő is sokszor van délután-este itt, szóval ha olyan nagyon akartuk volna, lett volna már szex.


Csak itt jön a probléma, hogy a szüleim teljesen külöböző világban nőttek fel, apa kijelentette, hogy ő tulajdonképpen már nem szól bele, hogy a barátommal, vagy mással mit-hol csinálok, tart annyira felnőttnek, hogy a magánügyem legyen. Többek közt ezért rendkívül hálás vagyok neki.

Anyám viszont nem tudom, hogyan nőtt fel, milyen elvek szerint, mert a nővérétől tudom, hogy eljárt bulizni, sokszor "aludt egy barátnőnél", szóval ezerszer szabadabban volt fogva, mint én. És akárhányszor próbáltam volna vele hasonló témákról beszélni, nagyjából a 2. mondata az lett, hogy őt nem érdekli, de ha terhes leszek, menjek a barátomhoz, vagy oda, ahova kellek, mert ő akkor kirak.

Ez a mondat szomorúsággal tölt el, valahányszor rágondolok. Normálisan fel se világosított - sőt, sehogy se. Úgy csinál, mintha a kis 4 éves lánykája lennék, akinek megfogja a kezét, és úgy irányítja, ahogy akarja, mert kicsi, és buta és naiv a gyerek. Csak én közben felnőttem ugye, és bár valahol zavar, hogy nem lehet köztünk belsőséges viszony, mégis, jobban érdekel, hogy ne korlátozzon már mindenben, mert elmegyek a büdös francba egyetemre másik városba, ott aztán majd lesheti, hogy beszámolok neki mindenről. Sőt, ha így folytatja, nagyon haza se akarok járni. Mert megfojt.


Szóval ilyen helyzetben hogy állnátok elő a dologgal? Én valahogy úgy tervezem, hogy higgadtan külön-külön előadom a dolgot, és sűrűn reménykedek.(Bár többször is megfordult a fejemben az utóbbi időben, hogy és akkor mit tudnak tenni, ha vele alszok ? Akkor mi van?)

Ez így jó lehet? Vagy hogy kéne?

Tapasztalat, biztatás, bármi jól jönne.

Valahol azt olvastam,vagy mostanság állok a sarkamra, vagy soha...



2015. jan. 13. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Csak vegyél egy mély levegőt, és szépen mondd el nekik. Anyukád valószínűleg azért ilyen, mert a bulizós élet során sokat csalódott, lehet, hogy volt abortusza, vagy valami hasonló fájó dolog, ami miatt teljesen elzárkózik ettől a témától. Ami persze neked nem jó, mert vele kéne ezt megbeszélned.
2015. jan. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
De ha tényleg csak aludni akartok, akkor mi a probléma? Abból nem lesz gyerek, és anyukád se rak ki. Végülis mindketten megengedték. Anyukád nem is korlátoz semmiben, csak nem akar unokát.
2015. jan. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

A katolikus iskolába járós részt leszámítva hasonló hozzáállásúak a szüleim a barátomhoz, és az előzőhöz is.


Nagyon is megértem, mennyire el tud szomorítani egy ilyen megjegyzés, de ezt szerintem nem feltétlen bántásból mondja, csupán nem tudja anyukád, hogy fejezze ki magát adott helyzetben. Lehet, kínosan érinti ez a téma.


Én annak idején még fiúbaráttal való találkozás esetén is megkaptam a csípős megjegyzéseket, veszekedésbe torkollt valahányszor el akartam menni itthonról. Ismerős a helyzeted, a túlzott féltés és törődés, de egyes szülők már csak ilyenek, nem rossz szándékból teszik, elhiheted. Ennek ellenére nekem is nagyon sokszor megfordul a fejemben a mai napig, hogy elköltözöm, de egyelőre az anyagi körülmények nincsenek meg hozzá.


Velem nagyon ritkán fordult elő, hogy apámmal beszéltem ilyen témában először, de ha mégis, akkor ő segített, hogy anyám elnézőbb legyen a kérésemmel kapcsolatban. Ettől függetlenül én kellemetlenül érzem magam, hogyha apámmal kéne beszélnem arról, hogy a barátommal egy ágyban aludjunk.


Anyukádék ismerik a barátodat? Szerintem próbáld meg finoman előadni, elvégre, ő jönne hozzátok éjszakára és nem fordítva. Ha anyukád elenged hozzá egész napra, ő is tisztában van vele, hogy lett volna lehetőségetek nemi életre. Célszerű lenne összeszedned az érveidet, hogyha anyukád attól tart, ilyenre kerül a sor, biztosítsd, hogy felelősségteljesen állsz a dologhoz, ismered a védekezési módszereket, stb. Te ismered anyukádat, hogy hogyan tudsz beszélni vele dolgokról, de igyekezz türelmesnek lenni, megértőnek. Az nem indok, hogy ő fiatalkorában milyen volt, mert elképzelhető, hogy felnőtt fejjel átértékelvén a fiatalkorát, pont saját kárán megtapasztalt negatív dolgoktól, hibáktól akarna megóvni téged, amit bár túlzó módon tesz olykor, jogos.


Én nem voltam ilyen türelmes ezekben a témákban, de ma ott tartok, hogy egy teljes hónapot töltök a barátomnál (aki nem mellesleg külföldi), amit saját pénzből finanszírozok. Eleinte viszont sok veszekedés, sértődés, egymás megbántása volt jellemző, és sokszor úgy távoztam itthonról, hogy "nem érdekelt", amit mondott. Persze, ugyanúgy bántott, de máshogy nem tudtam hatni rá.


Beszélj anyukáddal erről, normális hangnemben, hangsúlyozd ki az érveidet, ha azok jók, főleg, ha a fiút ismeri (egyébként meg ha nem ismeri annyira, a látogatása egy plusz alkalom lenne erre). Ha úgy érzed, apukád tudna segíteni enyhíteni anyukád túlféltő hozzáállásán, és nem érzed kínosnak felhozni ezt neki, jó kapcsolatban vagytok, akkor célszerűbb előbb neki felhoznod ezt, külön.


Nekem személy szerint sosem ment, hogy közösen leültessem őket és nagy bejelentéseket tegyek. De ők sem jönnek ki túl jól egymással.


Sok sikert hozzá!


20/L

2015. jan. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

nem látom a problémát. az anyád pont ugyanazt mondta el mint az apád csak más szavakkal.

"azt csinálsz amit akarsz, de azt okosan tedd." nekem ez jött le belőle.

a terhességkor kidobós rész meg szerintem teljesen érthető: miért én szívjak más hülyesége miatt?

2015. jan. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Én sem látom a problémát, hiszen anyukád nem tiltotta meg, nem jelentette ki kerekperec, hogy márpedig nem fogtok együtt aludni.

Ha lefekszel a barátoddal, mondd el neki. Biztos értékelni fogja, hogy megosztod vele ezt az eseményt és biztosítsd afelől, hogy rendesen védekeztek. Vagy akár megkérheted, hogy kísérjen el téged nőgyógyászhoz, ha majd odakerül a dolog, így ő is valóban "részese" lehet ennek az egésznek.

Biztos furcsa még neki, hogy ilyen hamar felnőttél, de ne aggódj, hamar hozzászokik majd ehhez, és ahhoz is, ha elköltözöl. Ez az élet rendje és ezzel minden normális anyuka tisztában van. :-)

Engem anyukám 16 évesen engedett el először Budapestre egyedül, úgy, hogy este jött értem kocsival, most 21 vagyok és már külön lakom. Sok csatát megvívtunk, de mindig igyekeztünk őszinték lenni egymáshoz, és ennek köszönhetem, hogy ilyen jó a kapcsolatom az anyukámmal, és így el tudott "engedni".

2015. jan. 14. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a szülő korlátozza jobban a gyerekét, aki annak idején "többet tapasztalt", hiszen önmaga is átélte azokat a helyzeteket, amiktől aztán később a saját gyerekét meg akarja óvni. Nekem apám volt ilyen.

Sok szülő azért nem akarja az együtt alvást, mert zavarja a tudat, hogy a gyereke a másik szobában szexel. Mert, ha egy ágyban alszotok, semmi sem garantált, ezt te is tudod.

Egyszóval fogadd el, hogy amíg otthon laksz, a szüleid által felállított szabályokat kell követned. Persze próbálkozhatsz a meggyőzéssel, hátha sikerül.

2015. jan. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mi a fene ***** válasza:
Az otthoni mise nem érvényes ? Nevetséges !
2015. márc. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!