Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Másra is rá akarja kényszeríte...

Másra is rá akarja kényszeríteni a véleményét az édesanyja vagy édesapja?

Figyelt kérdés

Anyám szerint egyszerűen ahogy én gondolkodom az nem jó, meg olyan nincs. Mondok egy példát: teljesen komplexusos vagyok, mert nagyon csúnya orrom van, erre ment a tv-ben egy műsor ami ilyesmi témát ölelt fel. Anyám persze jött, hogy ő nem érti, hogy minek ez, mennyi buta van a világon. Mondtam is neki, ha totál semmi mellem nem lenne, akkor biztos megcsináltatnám. Persze a válasza, hogy tök hülyék vagyunk, meg minek ez, hogy lehet, hogy valaki elégedetlen magával stb..

Vagy másik példa:minek arckrémet használni huszonévesen, csak öreg leszel meg ronda tőle, tök fölösleges ő sose használt semmit és mégis itt van.

(amúgy száraz az arcbőröm, azért, de úgyse érti meg..)

Másnak is vannak ilyen szülei? Mit lehet ezzel kezdeni? (elköltözésen kívül, az most kizárva sajnos) Hiába mondom neki, hogy nem mindenki olyan, mint ő.


2015. jan. 27. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Anyád csak azt szeretné tudatosítani benned, hogy a normális emberré alakulásnak egyik alapeleme, hogy az ember fogadja el saját testét. Annyiban azért igaza van, hogy az ember saját magát sokszor képtelen tárgyilagosan megítélni.
2015. jan. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hasonló az enyém is. Nem úgy határoznám meg, hogy amit én gondolok az egyértelműen hülyeség, inkább úgy, hogy csak az a jó, amit ő gondol :D Ha egyetértünk, akkor nem vagyok hülye, illetve nagyon-nagyon ritkán el tudok neki magyarázni dolgokat, és akkor beismeri, hogy igazam van (szökőévente 1x kb.).

Annyi a különbség, hogy én már felnőtt vagyok, külön élek, de közel lakunk, gyakran találkozunk (majdnem minden nap), sokat beszélünk, mert amúgy jó a kapcsolatunk, így sokszor hallom. Meg hát emlékszem is az otthon töltött évekből :D

Arckrém: csak a Nivea krém a jó, ő világ életében azt használta, minden más szar. Nos, én allergiás vagyok rá, kipattogott tőle az egész arcom, de az nem úgy van, az hülyeség, használjak csak Nivea krémet. Halkan jegyzem meg, zsíros bőröm van, katasztrófa lenne, ha rákenném a Niveát, de ezt inkább el se kezdem magyarázni, ha azt se sikerül megérteni, hogy allergiás vagyok rá.

Mosni valamiért kizárólag délelőtt, maximum kora délután lehet, aki másképp csinálja, az hülye. Takarítás ugyanez. ha megkérdezed, miért, nem igazán tudja megmondani, azért mert csak, de attól még micsoda hülye vagyok én, hogy délután 5-kor megy a mosógép, és 4-kor takarítom a fürdőszobát. Főzni se lehet délután 2 után szerinte.

Most a legújabb: terhes vagyok, szedek terhesvitamint. Az baromság, csak jól "felfújja" a babát, óriásbébi lesz. A vitamin nem jó semmire, ne szedjem, mert attól lesz bajom (!!!), ő se szedett semmit. Hiába kezdtem magyarázni neki, hogy a terhesvitamintól nem lehet bajom, és nem attól lesz nagy egy baba, mintha a falnak beszélnék. Fel is adtam, annyit mondtam neki, hogy én gyerekem, én így vagyok nyugodt, ha nagy lesz, akkor nagy lesz, nekem kell megszülni, nem neki. Erre abbahagyta.

Én most már csak röhögök ezen, néha kifejezetten szórakoztat, de amíg vele éltem, én is a falra másztam tőle. Semmit nem tudsz vele csinálni, annyit mondasz neki, hogy "jólvan anyukám", aztán csinálod úgy, ahogy neked jó. Talán így idegel fel a legkevésbé.

2015. jan. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
haha utolsó pacsi:D ugyanez.. én is néha próbálom már direkt viccesre venni a figuárt, hátha működik:D:D
2015. jan. 27. 21:18
 4/4 anonim ***** válasza:

A külsőségek terén anyukádnak igaza van, csak jót akar neked.

Mindannyian születünk egy adottsággal. Ezt el kell tudni fogadni, jól kell tudd érezni magad a bőrödben.

Miért gond a kicsi mell? Sok férfi azt szereti. A plasztikázott szilikon mellet sokan nem szeretik. Mi a baj az orroddal? Valószínűleg semmi.

Bármennyit is plasztikáztatsz, mindig lesznek nálad szebb lányok. És akkor mi van?

2015. jan. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!