Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak? Ha gyerekem...

Mit csináljak? Ha gyerekem lesz anyám a nagyszülő láthatási jogra hivatkozva akár el is viheti majd a gyereket időnként őhozzájuk egy egy hétvégére

Figyelt kérdés
de én ezt nem akarom, mert az élettársa egy undorító idegbeteg állat, engem kiskoromban többször megütött, és én nem akarom a közelébe engedni a gyereket. feljelenteni nem tudom már így több év távlatában, és bizonyítékom sincs rá, anyám meg őmellette tanúskodna, szóval letagadná az egészet. mit lehet ilyenkor tenni? anyám már megmondta, hogy márpedig az élettársa is találkozni fog a gyerekkel, mert joga van odavinni. már azon is gondolkodtam, hogy akkor inkább vállalok gyereket.
2015. jan. 29. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
A nagyszülői láthatás ha jól tudom, havi egy nap a gyermek lakhelyén.
2015. jan. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Perelhet láthatásért, joga van hozzá. Ez általában havi 1-2 óra szokott lenni. De nem vagy köteles egyedül hagyni velük. A találkozó lehet közterületen is.
2015. jan. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Létezik nagyszülői láthatási jog. Általában havi 1 alkalmat szoktak megítélni, el nem viheti 3 éves koráig, de neked biztosítanod kell a láthatást. Anyukád élettársának semmi köze a láthatáshoz, azt a nagyszülőknek ítélik meg. Majd megegyezel vele, hogy az meg nálatok legyen.
2015. jan. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltad már megbeszélni anyukáddal?
2015. jan. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
az utolsó mondatból kihagytam egy "nem"-et
2015. jan. 29. 18:56
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"A gyermeknek joga, hogy nagyszüleivel is személyes kapcsolatot tartson fenn. A nagyszülőknek szintén joguk, hogy az unokával kapcsolatot tartsanak fenn, vele rendszeresen érintkezzenek (ez a kapcsolattartás joga, másnéven nagyszülői láthatás).


A kapcsolattartásról - a szülők és a nagyszülők megegyezésének hiányában - a gyámhatóság dönt. A gyámhatóság a felróható magatartást tanúsító nagyszülő kapcsolattartási jogát a gyermek érdekében korlátozhatja vagy megvonhatja, illetőleg e jog gyakorlásának szünetelését rendelheti el. A kapcsolattartásra vonatkozó határozat végrehajtásáról a gyámhatóság gondoskodik."


Az élettárs nem nagyszülő, akár el is tilthatod a gyerektől.

2015. jan. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy már ilyen miatt ne vállalj gyereket. Ne hagyd vele egyedül és kész.
2015. jan. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gömbicica ***** válasza:
6%

min. 9 hónap amig gyereked lesz :-)

ráérsz ezen még gondolkodni)

addig bármi megtörténhet.

2015. jan. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!