Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám vezetéknevét veszem...

Édesanyám vezetéknevét veszem fel. Ott kell lennie, amikor beadom a névváltoztatási kérelmet?

Figyelt kérdés

Kedden intézem, akkor lesz ügyfélfogadás, csak nem tudom, neki szólnom kell-e, hogy jöjjön velem. Ha aznap tudom meg, nem biztos, hogy tud jönni. Vagy elég, ha előbb aláíratom vele a papírt, és úgy adom be?


Nagykorú vagyok, tehát csak a név felvételéhez való hozzájárulás miatt kell az aláírása. Akkor neki is ott kell aláírnia a helyszínen?

Vagy anya nevét fel lehet venni engedély nélkül is? Nyilván a születési adataim között ott van az ő neve is.

Valaki fel tudna világosítani?



2015. jan. 31. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha általános a vezetékneve, minek kellene az ő hozzájárulása?
2015. jan. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, egyáltalán nem kell jelen lennie.
2015. jan. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy megkérdezem, hiszen nem is erre vonatkozott a kérdésed, de miért akarod felvenni?

Amúgy szerintem sem kell ott lennie, hiszen nagykorú vagy, a hivatal meg engedélyezi, hiszen családtag nevét veszed fel. De úgy tudom, hogy illetékköteles.

2015. jan. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mert "apám" nevét nem szeretném tovább viselni.

Igen, ezt már sikerült körüljárnom, hogy mennyibe kerül és mik a további teendők.

2015. febr. 1. 00:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Értem. Jól teszed.
2015. febr. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Csak az "utókornak", hátha valakinek szüksége lenne az infóra:

Érdemes aláíratni, főleg ha spéci indokod van a változtatásra, mivel előfordult, hogy visszadobtak kérelmet. Tehát egyfajta bebiztosítás is ez. Én inkább kértem a másik fél hozzájárulását a nevének felvételéhez.

2015. márc. 7. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!