Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha egy házaspárnál a feleség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy házaspárnál a feleség dr. , a férj viszont nem, akkor a feleség hogyan tudja felvenni a férj vezetéknevét?

Figyelt kérdés
Mondjuk a feleség dr. A. B., a férj pedig C. D. Ekkor ha a feleség C. B. vagy C. D.-né alakban akarja használni a nevét, akkor hova tudja illeszteni a dr. előtagot? A C.-né dr. A. B. mondjuk egyértelmű, de a másik két esetben? Vagy azok ilyenkor szóba sem jöhetnek, illetve le kell mondania a dr. használatáról? Hiszen a dr. elvileg a közvetlenül mögötte álló vezetéknévre vonatkozik. Lásd például fordítva: ha a férj dr., és a feleség nem, azaz A. B. és dr. C. D., akkor a feleségek szokták úgy használni, hogy dr. C. D.-né.
2015. jan. 18. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Yes !
2015. jan. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%
Bármilyen névkombinációt választ a feleség, a dr. címet a neve UTÁN írja: nem dr. xy, hanem xy dr.
2015. jan. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Egyébként általában azok a nők, akiknek doktori fokozata van, nem igazán szokták "C. D.-né"-ként felvenni a férjük nevét, hiszen így egyáltalán semmi nem utal a sajátjukra, ami hátrányos is lehet.
2015. jan. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én A-né Dr. B. C. vagyok. Húgom felvette a férje nevét kötőjelesen, az egész elé került a dr.
2015. jan. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

Kötőjelesen vagy névcserével az új név elé kerül a dr. -né formában pedig a második tag elé.


Tehát Tóth Péter és dr. Szabó Éva esetében a variációk:

dr. Tóth Éva

dr. Tóth-Szabó Éva

Tóthné dr. Szabó Éva


Ha Tóth Péterné verziót választja, akkor viszont bizonytalan vagyok, hogy ott a dr. taggal mi történik.


Illetve a lánykori néven maradás.

2015. jan. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
C.D.-né dr., ha felveszi a férje teljes nevét. Pl Kiss Ödönné dr.
2015. jan. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a feleség felveszi a férj vezetéknevét -né nélkül, akkor marad a neve előtt a dr. Tehát az eddigi mondjuk dr. Szabó Katalinból lesz dr. Takács Katalin. Itt egyértelmű, hogy a nő a doktor, hiszen a férje nem lesz dr. Takács József, ő marad simán Takács J.

Ha kötőjellel veszi fel a férj nevét, akkor is marad a neve előtt a dr., azaz dr. Takács-Szabó (vagy dr. Szabó-Takács) Katalin lesz, itt is egyértelmű, hogy ő a doktor, és nem a férj, hiszen ha a férj lenne doktor, akkor a feleség pedig nem, akkor nem kapná meg a férfi vezetéknevével együtt a dr.-t is. Ha Takács Józsefné akar lenni a feleség, akkor pedig a neve végére kerül a dr., azaz Takács Józsefné dr. lesz belőle. Akkor lenne dr. Takács Józsefné, ha a férj lenne a doktor, és nem a feleség. Ha pedig mindketten doktorok, és így viseli a nevét a feleség, akkor lesz dr. Takács Józsefné dr., bár ez egy kicsit viccesen hangzik szerintem :)

2015. jan. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ismeretségi körömben mindenki, aki doktori címmel rendelkezett, megtartotta a lánykori nevét.
2015. jan. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Így van, utolsó, velem is. Én is dr. vagyok (bár csak a nagyon hivatalos papírokon használom), és ha egyszer férjhez megyek, maradok a lánykori nevemen. (Bár nem kifejezetten a doktorság miatt.)


Barátnőm (álnevek) dr. Tóth Gizella, későbbi férje dr. Szabó István. Most úgy hívják barátnőmet: dr. Szabóné dr. Tóth Gizella. Bár sztem ő is csak nagyon hivatalos helyeken használja így, egyébként csak simán dr. nélkül.

2015. ápr. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!