Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki hogyan látja azt hogy...

Ki hogyan látja azt hogy mikor kell elköltözni egy gyereknek otthonról, vagy egyáltalán el kell-e? Bővebben lent

Figyelt kérdés
22 éves fiu vagyok,szüleim elváltak,így anyámmal élek együtt.Az van,hogy borzasztóan kételkedek abban,hogy mi lenne a helyes lépés. van még fél évem a szakmám elvégzéséig,és van az a lehetőség hogy utána elmennék albérletbe,keresnék egy melót,és szarul de elvileg meg tudnék élni.vgy maradok itthon anyámmal,és nyílván jobban élnék,de ugyanakkor ugy érzem nem tudok igy teljesen kibontakozni,az élet elég sok részén érzem ezt.sejtem,hogy egy teljesen másik élet lenne ha egyedül élnék,hiszen az ember ugy ismeri meg önmagát igazán,de valahogy nem érzem 100%ra hogy el kéne költöznöm.De azt is érzem,hogy így kimondva/kimondatlanul egy "anyuci szoknyája mellett lévő" gyerek vagyok,hiába töltöm idén a 22-t.Vagy az egyedülélés csak segítene?
2015. febr. 8. 17:18
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Segítene. Ha lesz olyan munkád, amiből el tudod tartani magad, akkor érdemes lépni. Különben mindig csak halogatni fogod, most ezért, most azért. Állj a saját lábadra, nem is hinnéd, milyen felszabadító érzés! Teszem hozzá, én ugyan lány vagyok, de egyetemre jártam, sokkal tovább otthon laktam, mint te, de a vége felé már nagyon éreztem, hogy nem jó így.


Jó, ha egyedül laksz kicsit, ellátod magad, mielőtt pl. komoly kapcsolatod lesz, mert a leendő barátnőd nagyon hálás lesz, ha képes vagy egyedül is megcsinálni egy tál ételt magadnak, neadjisten berakni a mosást. Manapság ezt nőnek, férfinak egyformán tudni kell.


Ad egy újfajta magabiztosságot is az, ha önellátó vagy. Egész más lesz felhívni magadhoz pl. egy lányt, mint Anyukádhoz meghívni.

2015. febr. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az első válaszolóval. Férjem olyan helyzetben volt, mint te. 23 volt, amikor megismertem, 25 évesen alig akart elköltözni a mama hotelból. Aztén rászánta magát, és teljesen kivirágzott. A saját lakásban már nem voltak szabályok, azt csinált, amit akart. Pl nem volt balhé ha tévé nézés közben evett, mert úgy is összetakarított utána. Otthon nem tehette meg. Barátokat nem vihetett fel, mert az anyja nem engedte.

A barátai szerint is jó hatással volt rá a költözés.

És, amire senki sem számított, az édesanyja is talált magának valakit, pedig már nagyon régóta egyedül volt. Ő is teljesen kivirágzott a szerelemtől :D

2015. febr. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor költözz el mikor készen állsz rá, mind szellemileg, mind lelkileg, mind anyagilag. Nálam perpillanat az utóbbi nem okés, közmunkás fizetésem van, gyakorlatilag létminimum alatt. Most várom a lehetőséget egy jobb keresetre, igyekszem megtanulni németül hogy külföldre mehessek dolgozni (Sopronban az albérlet árak felfoghatatlanul elszálltak), és ha ez sikerült akkor költözöm össze a barátommal.

Máshogy nem megy.

Te is csak akkor lépj ha teljesen biztos vagy benne, hogy menni fog.

20L

2015. febr. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az azért a lehetőségektől is függ.

Én 26 voltam, amikor el tudtam költözni.

Nem akartam albérletbe menni, mert saját lakásra gyűjtöttem.

De ha nem lett volna lehetőség saját lakásra, akkor nyilván előbb eljöttem volna albérletbe, mert valóban kell a függetlenség már ilyen korban.

De ha elköltözöl és mégsem jó, akkor attól még visszaköltözhetsz. Szóval nem lesz semmi tragédia. Ki kell próbálni.

2015. febr. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem a munkádtól és a fizetésedtől tedd függővé a különköltözést. Amíg anyukáddal laksz, tudsz gyüjteni neked fontos dolgokra. Később ez nehezebb lesz.

A környékünkön laknak fiatal fiúk akik közösen vettek ki egy albérletet, és már az egyiknek a barátnője is beköltözött. Fiatalon ez sem rossz ötlet, mert igaz hogy nem egyedül laksz, de a külön lakrészed csak a te világod és mégis szabadnak, felnőttnek érzed magad.

2015. febr. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Munkát tudnék intézni,olcsó albérletet is.50ezerben benne lenne a rezsi+bérleti díj....de max 120-130ezer ft-s fizetésem lenne,és hát kajáról még nem beszéltünk stb.Az egyik válaszoló írta,hogy az anyjának is jobb lett az élete.ez a kérdés nálam hatványozott,hisz anyám nevelet fel,mondanom se kell h milyen bensőséges a kapcsolatunk,és a hosszú egyedülléte után most már 3-4 éve van egy párkapcsolat szerűsége,de a férfi kis tulzással full alkoholista,de anya a tiszta lelke miatt ebben csak azt látja hogy egy beteg emberről van szó,akin segíteni kell.mindegy,ebbe nem akarok belefolyni,mert segíteni csak akkor lehet az embernek ha ő maga is akarja,a csávo pedig láthatóan nem akarja,csak mondja h változni fog.A lényeg hogy féltem egyedül hagyni ezzel a férfival.szóval ez nehezítő körülmény,mégis azt gondolom h a saját életemet kéne előtérbe helyezni....de nagyon nehéz helyzet.
2015. febr. 8. 17:56
 7/10 anonim ***** válasza:
amiket 1-es válaszoló ír, azokat pl. én úgy is megtanultam, hogy itthon voltam, mert muszáj volt sokszor nekem megcsinálni, de persze jó lehet külön élni a szülőktől, ha van rá lehetőség.
2015. febr. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 mi a fene ***** válasza:
Próbáld meg, de előbb néhány fizetésig maradj, és meglátod mennyire elég a fizetés. Az is kérdés milyen lakásban laksz most, mennyire láttok egymás életébe . azért ne költözz, mert trendi.
2015. febr. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utólag visszagondolva úgy érzem, hogy jót tett volna nekem, ha mondjuk vidékre megyek egyetemre, és nem otthon ülök folyton. Persze ki tudja, hogy valóban így lett volna-e?
2015. febr. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Keress munkát amilyen hamar tudsz.

Én gyűjteném a pénzem, még pár hónapig otthon maradnék, hiszen egy lakást be is kell rendezni, még ha bútorozott akkor is szükséged lesz elég sok mindenre. utána költöznék.

2015. febr. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!