Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet esélye egy ilyen gyerekn...

Lehet esélye egy ilyen gyereknek normális életre?

Figyelt kérdés

Ha kisgyerek korában először lassabban fejlődött lelkileg, 2 évesen még nem tudott se járni, se beszélni, és autizmusra gyanakodtak nála.

Később a szülei ok nélkül durván terrorizálták lelkileg, majd 20 éves korában teljesen levették a kezüket róla. Teljesen elkallódott az életben, se munkahely, se pénz, se végzettség, és a párkapcsolati választása sem jött be, ugyanolyan terrorban él, mint otthon.

Megmaradtak a gyerekkori jegyek benne. Enyhén antiszociális, bizonyos dolgokban kiemelkedő (tanulás, felfogás, problémamegoldás), ami az élethez kell (jó szociális készség, magabiztosság, hogy el tudja adni magát), teljesen hiányzik belőle.

Se családja, se otthona, se barátai.

Lehet normális élete valaha egy ilyen fiatal (20) lánynak?


2015. febr. 5. 12:59
 1/6 A kérdező kommentje:
lelkileg és fizikailag
2015. febr. 5. 13:03
 2/6 anonim ***** válasza:
nehéz lesz, de sok ilyen van
2015. febr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Amennyiben abbahagyja az önsajnálatatot, felhagy a szülök (meg mások) hibazttásával, és elkezdi saját magát fejleszteni, akkor igen.

Amíg másokban meg a múltban kerei a hibákat és a mentségeket saját maga részére, addig nem.


Egy 20 éves valaki már régen nem a szülök nevelésének a produltja, hanem legalább felerészben a sajátja.

2015. febr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet, egy pszichológus is segíthet benne ha egyedül nem megy.
2015. febr. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen lehet,de csak ha tesz is érte. A terrorból el kell menni,akárhová .

Aggasztó és nem fényes helyzet,de lépni kell .

Egyébként maga a visszamaradottság nem húsbavágó probléma (én is ilyen gyerek voltam ,és most viszonylag normális életem van a 20as éveim végére.Igaz kényszeres maradtam sajnos elég súlyosan,de szépen beilleszkedtem a munkahelyeimen és párkapcsolatom is volt többször is)


Összeségében azt ajánlom keress munkát,és költözz el attól aki terrorizál téged. Ez a legelső és legfontosabb lépés,amíg ezt nem tetted meg a többiről nincs értelme beszélni.

2015. febr. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ha felkeres egy aspergeres csoportot, rájön hogy simán.

ők mind végigjárták ezt.

az asperger öröklődik, a szülők nem tudnak normálisan viselkedni legtöbbször a gyerekeikkel.

2015. febr. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!