Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy 14-15 éves...

Szerintetek egy 14-15 éves lány menjen koleszba?

Figyelt kérdés
Nagyon féltem a lányomat, ő se szeretné de nem tudom hogy fogja -e bírni az utazást.

2015. febr. 10. 10:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Hát, ha egyikőtök se szeretné, akkor miért küldenéd koleszba?
2015. febr. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
80%
"Nagyon féltem a lányomat" Itt van a kutya elásva! Meneküljön minél előbb szegény!
2015. febr. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
6%
Menjen nyugodtan, nincs még elég alkoholista rib_nc
2015. febr. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
..ha nem bírja az utazgatást napi szinten akkor gondolkodnánk el a koleszon. De igazából csak kényszermegoldás lenne, mert se ő se mi nem szeretnénk. Igazából nem tudom hogy milyen lenne ennyi idősen koleszba menni, én se voltam koleszos soha, és ő se...Lenne előnye: önállóság, ..stb. de hátránya is.
2015. febr. 10. 10:49
 5/18 anonim válasza:
100%
3-as! Nem kell félned. A lány nem fog konkurenciát jelenteni neked.
2015. febr. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%

Én is 14 évesen kerültem fel Budapestre egy világvégi kis faluból koleszba. Nem volt választásom. Túléltem, sokat adott nekem a koleszos lét maga (ti. minden problémával egyedül voltam, nem volt anyuci, apuci, senki). No meg olyan élményeket, amelyek egy egész életét családban leélő embernek soha nem adatnak meg. Utána egyetem alatt is koleszban laktam.

Szerintem a következőket érdemes átgondolnotok: egy ennyi idős lány még gyerek, és az intézmény büntetőjogi felelőssége, hogy vigyázzanak rá és ne történjen baja. Ez elméletileg jelent valamit, a gyakorlatban nem biztos. Van, ahol nem jellemző a szívatás, de van, ahonnét nagyon durva dolgokat hallani (és ha ezek igazak is, akkor se történik semmi, nincs következmény, nincs büntetés). Szerintem egyénileg, egyedileg érdemes felmérni a kinézett intézmény(eke)t: hányan vannak egy szobában? Mekkora hely jut egy főre? Barátságos, otthonos benyomást keltenek a szobák? Rokonszenvesnek tűnnek a nevelőtanárok? Érdemes velük beszélgetni, valamint már ott lakókkal beszélgetni, többel is. Érdemes megkérdezni, milyen a napirend?

(Az egyetemi kolesz persze már egészen más, az tényleg az a hely, ahol bármi megtörténhet, és az ellenkezője is. A középsulis még nem.)

De ez persze csak az én véleményem.

2015. febr. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

1 vagyok.

Boldog lennék, ha az, aki lepontozott, elárulná, hogy miért tette.

2015. febr. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Mókás lenne ugyanis férfi vagyok
2015. febr. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
9%
mennyit kellene utaznia?
2015. febr. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Fél hétkor megy a busz amivel beér az első órára. (másfél óra oda és ugyanennyi vissza) Mindenképpen ezzel a busszal menne csak akkor nem egy másik buszra szállna fel hanem kisétálna az adott suliba...A fiam is ezzel a busszal jár és van kb. egy órája a kezdésig. Sajnos egy kis faluban lakunk ahol ez van...itt mindenki így jár, suliba és dolgozni is.
2015. febr. 10. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!