Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám egy agresszív alkoholista...

Apám egy agresszív alkoholista b. rom. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Szinte mindig részeg(most is), de olyan szinten hogy minden lépésnél majdnem elesik. Ilyenkor ontja magából a baromságait. Ha valamivel nem értünk egyet, egyből ordibál, és bizonyítgatja a saját igazát, akkor is ha nincs igaza. Agresszívabban viselkedik. Ordibál anyámra, fenyegeti hogy megpofozza, leüti, ha épp van vmi a kezébe azzal fenyegetőzik hogy hozzá vágja. Az állatokról nem is beszélve. Van itthon egy kutyám, vele agresszív amikor el tudja kapni(szerencsére nagyon ritkán van ilyen). Most van nálunk ideiglenesen egy kölyök kutya. Ez most történt: bejött a kutyus a házba, megpróbálta elkapni. Mivel részeg 3x elesett. Aztán amikor sikerült elkapnia, egyszerűen megfogta és ledobta a betonra a 2méter magas teraszról..Ordibáltam rá, lökdöstem, megpróbált megütni de nem sikerült neki, és megfenyegetett hogy én is mehetek a kutya után.Szegénykém fájlalja az első lábát, dokit hívtam hozzá, nem tudom addig mit tegyek. Anyám is valahol odavan, munkával már végzett de megáll beszélgetni mindig valakivel, és még nincs itthon. Apám meg itt részegen balhézik.. És ez szinte mindennapos dolog már, totál kikészültem..És ezt sajnos azok az emberek bánják, akik segíteni akarnának..Miért kell nekem ilyen részeg apámnak lennie? Azt kívánom bárcsak ne a vérszerinti apám lenne, akkor gond nélkül behúznék neki vagy hármat. Már nem tekintem őt apámnak, de valami miatt mégsem akarom megütni. Szeretném, de nem megy.

Mit tehetnék? Hogyan javítsam meg ha lehetséges egyáltalán?

Anyám nem akar válni, kor és anyagi okok miatt(sajnos késői gyerek vagyok) szóval ez nem opció.


16/F



2015. febr. 10. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Anyukad gyonyoru, nem mondom, ilyennek kitesz titeket gyavasagbol....:(

Epitgesd az eleted, es lepj, amint tudsz!

2015. febr. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Apam volt ilyen. Mi elkoltoztunk es megvartuk amig meghalt. Anyudban lehetne annyitartas,hogy tesz a dolog ellen es nem a korara meg az a yagi helyzetere hivatkozik kenyelmi okokbol. Ha ismernelek, en szolnek a gyamugynek hogy veszelyztetnek.Te semmit nem tudsz tenni, alkoholista, pont. Anyud ezek szerint nem is akar, igy csak te tudsz lepni a sajat erdekedben, azzal hogy szolsz a gyamugynek, vagy egy tanarodnak.
2015. febr. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem gyávaságtól teszi.

Fél éve van hátra nyugdíjig, apám már nyugdíjas. Változások vannak a munkahelyén, vezérváltás, leépítések stb. Bármelyik nap beállhatnak elé hogy most kirúgják és kész. Ha ilyen helyzetben elválna, még ha a ház az övé is maradna, munka nélkül fenntartani nem tudnánk.. Akkor meg inkább vagyok itthon, elviselem ezt az életet, és lépek amint lehet, de addig legalább van fedél a fejem fölött, és van mit ennem.

Szerencsére nem állandóan ilyen agresszív, csak ha valamit magyaráz és nem értünk vele egyet. Próbáljuk kerülni a vitát, és addig is élni az életünket.

Túl nagy kárt nem okozhat, mivel már beteg,fáj mindene, alig bír menni pláne ha részeg, stb..

Rosszabbnál rosszabb gondolatok jutnak eszembe.

2015. febr. 10. 17:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy a vér szerinti apád, ne tartson vissza attól, hogy behúzol neki. Addig úgysem lesz nyugtod tőle!
2015. febr. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Anyát nem lenne szívem itt hagyni. Nagyon sok mindent tett értem, fel sem tudnám sorolni a sok jó dolgot amit értem tett, amit tőle kaptam. Azt hiszem az a minimum, hogy mellette vagyok a nehéz időszakokban is és segítek neki ahol tudok.

Szerencsére van két felnőtt testvérem is ,akik mindenben segítenek(már külön élnek), csak ők sem lehetnek itt minden percben.

2015. febr. 10. 17:18
 6/9 A kérdező kommentje:

#4

Próbálok, de egyszerűen nem megy az emlékek miatt. Régen nagyon jó apa volt, csak az utóbbi egy évben ilyen. Mindig reménykedek hogy megváltozik. Meg abból kifolyólag hogy velem elképzelhető hogy nem tudna elbánni, félek hogy anyát terrorizálná

2015. febr. 10. 17:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Apud mennyi idős? Történt vele valami mostanában (egy éve) ami ide juttatta? Munkahely elvesztése, stb?
2015. febr. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Már több éve (4-5 nem tudom pontosan) leszázalékolt volt, az előtt pár évvel sem dolgozott már. 3-4 hónapja lett nyugdíjas. 63 éves. Nem történt semmi olyan dolog jó ideje, ami magyarázná hogy az alkoholba menekül
2015. febr. 11. 16:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Hacsak anyud kapuzárását nem tekintjük annak. De akkor persze ennyi erővel minden idősödő férfi alkesz lehetne. :))
2015. febr. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!