Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy ne kötődjek...

Mit tegyek, hogy ne kötődjek az apámhoz és a családjához érzelmileg?

Figyelt kérdés

Apám èvekkel ezelőtt elhagyott minket. Mindig is össze- vissza csalta anyámat. Mióta az eszemet tudom, alkoholista volt. Már van egy kèt èves fia is, mègis minden nap alkoholizál. Hètvègente náluk vagyok, ilyenkor rendszerint, ha kedve tartja megaláz ès bűnbaknak titulál, rendszeresen durván kiutasít a lakásból, ha neki valami nem tetszik. Ahogy megèrkezem, máris takarítanom, főznöm kell. Trehány ès hihetetlenül fennhordja az orrát, már egy jópár ideje alig vannak tiszta pillanatai. Volt, hogy az utcán nekem jött ès kis híjja volt annak, hogy ne verjen meg. Neki rosszabb termèszete van mint nekem, kèptelen kezelni a dühèt. Èn az öcsèmet vèdem, ès ezt utálja, mert megszokta hogy mivel nyugdíjas, így mindig mindenki őèrte tegyen, de ő senkièrt.

Anyám kèt műszakban dolgozik, nehezen èlünk meg ezèrt is megyek apámhoz. Egy piacon árulom neki az összelopkodott tárgyakat, vagy èppen az èn règebbi ingóságaimat, kinőtt ruhadarabjaimat.

Nem tudom, hogy mit kellene tennem, mert már teljesen belebetegszek lelkileg az egèszbe. Nem hagyhatom, hogy az öcsèmet otthonba tegyèk. Nem engedhetem, hogy ez megtörtènjen, de mèg kiskorú vagyok így teljesen tehetetlen. Az anyja csapnivaló nőszemèly, túlzottan nem törődik vele, hiába van pènze, a keresztszüleinek kell ruháztatnia az öcsèmet, de ők nem hajlandóak magukhoz venni őt, pedig egyáltalán nem jó neki otthon.



2014. júl. 1. 17:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
Hány éves vagy? Ne menj hozzájuk! A tesódon úgysem tudsz segíteni!Ha tudnál is miért áldoznád felmagad?
2014. júl. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
14 èves vagyok jelenleg ès lány. Tudom, de szörnyen gyötör a bűntudat, hogy nem tudok rajta segíteni mèg, de mindent meg fogok tenni azèrt, hogy a közeljövőben magamhoz vegyem őt, persze csak erre alkalmas körülmènyek között.
2014. júl. 3. 23:10
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Keresd meg a kerületi/körzeti gyermekvédelmist! Kérd meg, hogy ne mondja el, hogy te jelentetted - ehhez jogod van!!!

Az illetőt megtalálhatod a védőnőn vagy a polgármesteri hivatalon keresztül.

2014. júl. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Ne járj apádhoz, mert minnél nagyobb leszel, annál jobban ki fog használni. Az öcséd pedig az ő anyja kötelessége eltartani. Te nem tehetsz semmit 18 éves korodig. Ha azanya nem adja oda akkor nem veheted magadhoz. A gyámügynek szólhatsz az öcséd érdekében.
2014. júl. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Egy gép elől könnyű osztani a tennivalókat. A gyámügy kihívása és bevonása nagyon-nagyon kemény dolog. Pedagógus vagyok nem a semmiből írok neked. Tudod az én Apukám is ivott. Ismerem ezt a fajta viselkedést hozzáállást dolgokhoz. Kemény élet. Sajnálom az öcsédet és elhiszem, hogy mindent megteszel annak érdekében, hogy neki jó legyen és összetartod a családot ilyen fiatalon. Én nem mondom, hogy ne járj át mert a haragtartás és elutasítás részedről semmit nem oldana meg. "Lelkis" vagy és csak otthon marcangolnád magad, hogy mi lehet a tesóddal. Igen, igaz nem a Te dolgod lenne "nevelni" és megtenni érte mindent de hidd el az élet később kárpótol mindenért amit most cselekszel és kicsit sem fogod bánni a tetteidet. Most csak a tesóddal való kapcsolatra gondolok. Apukádat már nem fogod tudni megváltoztatni. A vele való kapcsolatod úgy olvasom már csak rajta múlik a te lelkiismereted tiszta! De amit csinálsz az mindenképpen kihasználás a részükről és meg is teszik mert tudják milyen vagy úgy sem néznéd el, vagy tűrnéd a helyzetet ülve. Ami a gyámügyet illeti abban az esetben fordulnék hozzá ha állandó családi vita és verés lenne a családban azt sose hagyd. Nagy tortúra egy gyerek családból való "kiemelése" és csak "úgy" máról holnapra nem történik. Esetleg az öcséd Anyukájával nem tudsz leülni beszélni?


Ui: Minden magadban megválaszolatlan kérdésre és a mostani helyzetre évek múlva kapsz majd választ az életben. Minden okkal történik és miértje van! Ezt hidd el.

2014. júl. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Mivel én is éltem hasonló helyzetben, tudom mit élsz át. Azt javaslom neked amit én is megtettem ugyancsak 14 évesen, hogy ne menj hozzá többet. Ez nem a te kereszted, nem kell hogy belerokkanjon a lelked. Nekem is volt ott egy öcsém, és 5 éven keresztül hittem azt, hogy van hozzá közöm, és hogy egy család vagyunk akkor is ha szétválasztott minket a sors... Rá kellett döbbennem, hogy csak én gondoltam így. Sem apám, sem a felesége, sem pedig az öcsém nem érezte azt, hogy összetartozunk. Így hát apránként leszoktattam magam a vizitekről, és ez életem legjobb döntése volt. Mert minek menjek oda, ahol nem kellek, ahol megaláznak, semmibe vesznek, nem szeretnek, bántanak?! Nem fog változni apád érzése irántad, az öcsédre pedig vigyáz az anyja. Felnőttfejjel próbáltam az apámmal normalizálni a kapcsolatunkat, eljött az öcsém is vele, összesen kétszer találkoztunk.... Sajnos egyiküknek sem volt igénye a család összetartására. Csak feltéptem a sebeimet, de tudomásul vettem. 41/N
2014. aug. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%
feljelentheted őket a gyámhivatalnál. apádat ne látogasd, mert nem érdemli meg. házi cselédnek használ téged. anyukádnak segíts inkább amiben tudsz. apáddal ne foglalkozz.
2014. aug. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Itt egy kérdés van: az öcséd kérdése. Ahogy leírtad, neki rajtad kívül nincs normális ember a közelében. Én azt mondom - de egyáltalán nem vagyok biztos benne, mert nem ismerem a helyzeteteket - hogy vele törődnöd kell. De csak addig, amíg ez nem vezet a Te életed súlyos (lelki) romlásához. Próbálj meg akkor menni hozzájuk, ha apád nincs otthon. Isten segítsen neked.
2014. szept. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8-as válaszoló.Egy 14 éves lány nem tud gondoskodni a testvéréről, és ez nagy felelőség.
2014. szept. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
9-es válaszoló: Teljesen igazad van. Nem lehet elvárni tőle. Nagyon tisztelem a Kérdezőt, hogy testvéréért ennyi mindent megtesz, és ha nem tud már többet, akkor sem lehet ezt felróni neki, és nem lehet lelki ismerte furdalása sem. Csak a 2 éves testvérét sajnálom, rajta más úgy néz ki nem tud segíteni. Persze nem a kérdező feladata őt eltartani, de lelkileg próbáljon meg vele törődni, mert biztos, hogy hatni fog a kisfiúra. Persze ezt is csak addig, amíg az apja viselkedése ezt nem teszi lehetetlenné. Ahogy én látom ezt a szintet még nem érték el, de nagyon közel állnak hozzá. Borzasztó helyzet.
2014. szept. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!