Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehetséges, hogy nem ő a...

Lehetséges, hogy nem ő a biológia apám? (kicsit durva)

Figyelt kérdés

Apukám sosem bánt velem úgy, mint ahogy egy apának kéne. 3 éves korom óta vert, terrorizált, bántott, meg minden. Anyu nem állt ki mellettem, sőt, folyton a fejemhez vágta, én vagyok a megromlott házasságuk oka, apu mindig azzal kezdte a vitát, ha nem lennék, meg ha nem én lennék a gyereke.

Nem igazán ismert el a lányának. Sokszor, ha összevesztek anyuval, engem hozott fel oknak, és a fejéhez vágta, hogy "Tűnj el, és vidd a lányodat is! A kicsi marad!"

A "kicsi" a húgom, akivel nagyon jó a viszonyuk a szüleimnek, holott nehéz természet, én meg mintagyerek voltam.

Anyu és a nagymamám mindig mondta, hogy tiszta apu vagyok külsőre és belsőre, holott ez nem igaz. Egyikükre se hasonlítok.

Anyu: sötétbarna haj, nagy kék szemek, keskeny ajkak, kerek arc

Apu: világosbarna haj, apró zöld szem, keskeny ajkak, kerek arc

Húgom: világosbarna haj, nagy zöld szem, átlagos ajkak, kerek arc

Én: vörösesszőke haj, mandula forma zöldeskék szem, telt ajkak, ovális arc

Senki nem volt szőke a családban még az ük vagy dédszülők közt se, mindenki barna.

A természetem se hasonlít senkiére, ahogy a járásom, hanghordozásom, tartásom se.

A legfurább pedig:

Anyunak aputól nem lehetne gyereke, mert nem passzol a vércsoportjuk. Legalább egy babája elment emiatt. 3-4 év próbálkozás után születtem én - egészségesen. 3 évre rá a húgom, aki viszont beteg, vérzékeny. (aki otthon van a történelemben és a biológiában, tudja, ez a betegség a királyi családokban volt gyakori, ahol közeli rokonok házasodtak)

Anyukám biztosan az anyukám, mert vannak rólam pár hetes fotók, és majdnem meghaltam születésem közben.

Egyszer 6 évesen megérzései alapon megkérdeztem, örökbe fogadtak e, de nemleges választ adott.

Hogy apu az apukám e, nem lehet megkérdezni tőle, hiába próbáltam már, erre a témára rémesen harapós lesz. Más közeli rokonok ugyanígy.


Igazam lehet (más is felvetette már) vagy sokat kombinálok?



L


2015. febr. 14. 16:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nekem is az jutott eszembe, mint a 2. hozzászólónak, hogy a szüleid, illetve a te vércsoportod ismeretében bizonyos vércsoport kombinációk esetén lenne arra esély, hogy kizárható legyen apukád, mint biológia apa.


Ha meg nem, akkor egy kb. 40 ezer forintos DNS teszttel egyértelműen kideríthető.


Viszont ha megfogadsz egy tanácsot, szerintem először érdemes lenne azt végiggondolnod, és nagyon őszintén szembenézni magaddal, hogy ha esetleg kiderülne, hogy nem ő a vér szerinti apukád, az hogyan hatna rád, milyen érzéseket váltana ki belőled, hogyan változtatná meg a szüleiddel való kapcsolatodat, stb.


Ha ilyen helyzetben lennék, csak akkor kezdenék utánajárni ennek a kérdésnek, ha tudnám, hogy bármi is derül ki, el fogom tudni fogadni, fel tudom dolgozni, hogy nem az a biológiai apám, akit egész életemben annak hittem.


Azért is tanácsolom ezt neked, mert van egy jó barátnőm, aki kb. fél éve, már felnőtt nőként, anyaként egy Hellinger féle családállításon szembesült azzal a számára sokkoló információval, hogy nem az a vér szerinti apukája, akit egész életében annak hitt. (Akkor már nem élt az apukája.)


Az anyukája nagyon megdöbbent, hogy egyáltalán hogyan jött rá erre "magától", de a kérdéseire bevallotta, hogy tényleg így van, és erről a tudott a férje is a kezdetektől fogva, de nem akarták neki elmondani se gyerekkorában, se később.


Azt mondja, utólag sok mindent megértett ennek a fényében, többek között azzal kapcsolatban, hogy miért viszonyult annyira máshogy hozzá az apukája, mint a bátyjához, de azért nyilván nem könnyű feldolgoznia, hogy 40 éven keresztül titkolták előle az igazságot.

2015. febr. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
95%

"Anyunak aputól nem lehetne gyereke, mert nem passzol a vércsoportjuk. "


??????

Már nem azért, de a középiskolai szintű biológia szerint ilyen nincs. Amire te gondolsz az az RH összeférhetetlenség. De ez messze nem azt jelenti, hogy nem lehet gyerekük, sőt, tökéletesen illik rád és a testvéredre a "tünet. Ugyanis a gond akkor van, ha RH- anya RH+ gyermekkel terhes. Az ELSŐ gyereknél az ég világon semmi sem történik, mert a magzat vére nem kerül az anya keringésébe egészen a szülésig. A "baj" a második terhességnél jöhet elő, mert addigra az anya szervezete már termel ellenanyagot ami átjut a magzatba. Ekkor a tünetek: az újszülött besárgul, ödémás és vérszegény lehet, illetve akár értelmi fogyatékosság is.


Ez tökéletesen illik a családotokra. Te egészséges vagy, míg a húgod nem az.


"(aki otthon van a történelemben és a biológiában, tudja, ez a betegség a királyi családokban volt gyakori, ahol közeli rokonok házasodtak) "


Ez meg csak nettó baromság, már bocsánat.

2015. febr. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

"Anyunak aputól nem lehetne gyereke, mert nem passzol a vércsoportjuk. Legalább egy babája elment emiatt."


Ezt nem igazán értem, és nem is tartom túl valószínűnek. Simán lehet egy párnap gyereke attól függetlenül, hogy nem egyezik a vércsoportjuk. Probléma a vércsoportból eredően akkor lehet, ha az anya Rh-, az apa pedig Rh+ és a születendő gyerek is RH+, de ez is csak a második gyerekre nézve veszélyes, az első gond nélkül megszületik.

És az, hogy a húgod vérzékeny, nem zárja ki azt, hogy te egészséges legyél.


Tutira tényleg csak a DNS teszttel mehetsz, vagy a vércsoport is segítségedre lehet, csak legyél tisztában az öröklődésével.

2015. febr. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

# 12


Nem én pontoztam le a válaszodat, de amit leírtál az Rh összeférhetetlenségről, az nem illik a kérdező családjára, mert a vérzékenységnek ehhez semmi köze.


[link]

2015. febr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy a vérzékenységnek nincs hozzá köze. Mert valóban károsodnak a vörösvértestek és ezért is alakul ki a sárgaság, de a kezelés után nem marad vissza vérzékenység.


Viszont maga a vérzékenység is bonyolultabb, az utolsó válaszoló által linkelt oldal csak a Haemophilia típusait írja le, de nem beszél más vérzékeny betegségekről. Nem okoskodni szeretnék, csak még mielőtt a kérdező elkezd a Haemophilia öröklődése alapján kombinálni, holott lehet, hogy a húgának von Willebrand faktor hiányból eredő vérzékenysége van. (ezt pedig nem tudni, mert konkrét infót nem írt)

2015. febr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Anyunak aputól nem lehetne gyereke, mert nem passzol a vércsoportjuk."

Ez úgy hülyeség ahogy van. A #12-es válaszoló tökéletesen leírtam, nem értem miért van lepontozva.

2015. febr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
16: mert itt egyes betegagyúaknak az a hobbyjuk, hogy lepontozzanak, ez okozz számukra örömet, édes mindegy, hogy mit válaszoltál, vagy egyezik-e a válaszod a többiekkel. Ez van, ez egy ilyen oldal. :(
2015. febr. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

# 17


A %-os értékelésből ítélve valószínűleg egyetlen hozzászóló pontozta le a válaszát.


Nem én voltam az, de feltételezem, hogy aki lepontozta, az emiatt tette:


'Ekkor a tünetek: az újszülött besárgul, ödémás és vérszegény lehet, illetve akár értelmi fogyatékosság is.


'Ez tökéletesen illik a családotokra. Te egészséges vagy, míg a húgod nem az."


Nem, NEM illik a családjára, mert a kérdező azt írta, hogy a húga vérzékeny, nem pedig azt, hogy értelmi fogyatékos lenne, vagy csecsemőkorban szenvedett volna az Rh összeférhetetlenség felsorolt tüneteitől. stb.


Plusz:


"(aki otthon van a történelemben és a biológiában, tudja, ez a betegség a királyi családokban volt gyakori, ahol közeli rokonok házasodtak)


Ez meg csak nettó baromság, már bocsánat."


Nem, nem nettó baromság, hanem tény, ami miatt a hemofíliát időnként úgy is emlegetik, hogy "királyi betegség".


[link]

2015. febr. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az én anyukám majdnem meghalt vérmérgezésben mert ő B+ volt míg az anyja (én nagyanyám) B- és ezért ellenanyagot termelt a szervezete.
2015. febr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
És ő volt a második gyerek.
2015. febr. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!