Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha anyám elkever...

Mit csináljak ha anyám elkeverte a 2 millió forintot érő érmegyűjteményemet?

Figyelt kérdés
elmentem kirándulnia haverokkal 3 napra, addig anyám nagytakarítást végzett a szobámban. Az érmékre azt hitte hogy értéktelen régi pénzek ezért elvileg felvitte a padlásra. Már kép napja keresem de nincs meg, a padlás vagy 20-szor néztem meg, de anyám nem érti, szerinte csak régi, ócska pénzek amik nem érnek semmit. Szerintem kidobta a kukába amit csütörtökön vittek el, csak nem meri elmondani...
2015. febr. 14. 20:22
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
90%
Nyugi, értem, és tisztában vagyok vele, csupán a fogalmazásod matematikai helytelenségedre reflektáltam. ;-)
2015. febr. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
Milyen matematikai helytelenségre gondoltál? Ez elég sértő számomra mert friss diplomás mérnök vagyok.
2015. febr. 14. 23:00
 23/38 anonim ***** válasza:
68%

Akkor tuti kamu.


Azt még nagy nehezen elhinném, hogy egy értelmileg fogyatékos gyerek és jómódú családja kidobálja a pengőgyűjteményt, de azt, hogy ennyi ésszel te mérnöki (vagy bármilyen) diplomát szereztél azt sose tudnám elhinni.

2015. febr. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
63%

Anyukám már felső tagozatos koromban sem pakolt és takarított a szombámban; egyrészt úgy gondolták, hogy ennyi idősen már az én dolgom, másrészt ennyire már akkor is tiszteletben tartották a privát szférámat.


Te nem tartod lehetségesnek, hogy anyukád esetleg azt szeretné elérni, hogy ennyi idősen, mérnöki diplomával elköltözz otthonról és önállósodjál?


Nyilván nem arra értem, hogy esetleg szándékosan eltüntet valami értékeset a szobádból, hanem arra, hogy látványosan a te holmijaid között rendezkedik, helyetted dönt a dolgaid sorsáról (padlás, kuka, stb.) annak ellenére, hogy felnőtt férfi vagy.

2015. febr. 15. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
55%

Friss diplomás mérnökember... :D

Jajj, most mit csináljak, hová legyek, anyuci kidobta az érméimet...

2015. febr. 15. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
74%

Simán lehetséges, hogy ellopták. Voltál mostanában becsültetni?

Egy ismerősöm is mesélte, volt a családjuk birtokában egy érmegyűjtemény, amint elvitték becsüshöz, rejtélyes módon eltűnt. Előbb a srácot verték meg érte, mert azt hitték, ő tüntette el, aztán kiderült, hogy ellopták.

Egy bácsikához is betörtek csak az érmei miatt, semmi mást nem vittek el.

2015. febr. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
nem voltam becsültetni soha
2015. febr. 15. 10:29
 28/38 polarbeer válasza:
100%

Sziasztok!


Régi pénzekkel foglalkozom, a numizmatika a hobbim, régi pénzeket adok-veszek-cserélek. Kb. 5000 darab régi pénzem van itthon, fém és papír egyaránt, zömmel ezüst, és arany érmék, melyeknek a dátumaik 1848 - 1945 köztiek, ugyanis ezzel az időszakkal foglalkozom. A pénzeim közt van, ami 1-2 Ft / db, és van, ami 100 ezer Ft / db. De az 5000 db összesen nem éri el az 1 millió forint értéket.


Te viszont azt állítod, hogy van (volt) 4 db érméd, amik egyesével legalább 250 ezer forintot értek.


Nos, ha megmondod, hogy milyen pénzek voltak ezek (évszám, címlet), akkor szívesen adok el neked, de csak neked, most 100 ezer forintért ilyen érméket! Így a 2 milliót érő gyűjteményed ismét teljes lesz, és csak 400 ezret kell érte fizetned!


Várom válaszod, üdv.:

polarbeer


/u.i.: valóban van 1-2 ritkaság, de ebből a korból az értékesebb darabok is 5000 Ft alatt vannak. Kívánom, hogy előkerüljenek az érméid, de ha mégsem, akkor könnyen be lehet őket szerezni, mert nem képviselnek azért annyira nagy értéket./

2015. febr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
87%

"Milyen matematikai helytelenségre gondoltál? Ez elég sértő számomra mert friss diplomás mérnök vagyok."

"Sőt van olyan Horthy pengő amiből egy darab sincs a világon"

Erre. Matematikailag az "egy darab sincs" az nullát jelent, márpedig ha valamiből 0 db készült, akkor lehetetlen belőle egyet is találnod.

De szerintem ez teljesen irreleváns dolog a kérdés szempontjából.

2015. febr. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
Az nem lehetséges hogy régen készült belőle példány de senkinek sincs a tulajdonában ma?
2015. febr. 15. 20:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!