Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Munkakeresési mizéria avagy...

Munkakeresési mizéria avagy hogyan kezeljem, hogy a szülő (főleg apum) nem tudja elfogadni, hogy nem úgy alakul a gyereke sorsa, ahogy ő azt elgondolta?

Figyelt kérdés

Mindig jól tanultam, versenyeket is nyertem nem egyszer, van két nyelvvizsgám. Elérkeztem oda, hogy már nagyon szeretném elkezdeni az önálló életem, a sulit befejeztem (ezelőtt diákmunkákból el tudtam magam tartani, ez már nincs). 25 éves vagyok. Egy éve munkát keresek, de nem találok. A héten 3 helyről utasítottak vissza (az a vicc, hogy a mekiből is, mert nincs tapasztalatom). Nagyon szükségem lenne már a pénzre! De semmi reményt nem látok, hogy változni fog a helyzet.

Múlt héten elkezdtem keresgélni, Hollandiában kaptam egy lehetőséget, nem fizet sokat, de teljesen megbízható. Ez volt az első: azt a mérhetetlen szomorúságot a szemében!

Őszintén szólva nem akarok menni, mert hosszú időre szól a szerződés és nem vagyok rá felkészülve lélekben (túl hamar összejött, egy héttel ezelőtt kezdtem el keresni és jövő héten ilyenkor már kinn lehetek).

Utolsó "mentsvárként" megkértem anyumat is, hogy kérdezzen rá a munkahelyén, hogy van-e felvétel. Ő fizikai munkát dolgozik éjszaka, nekem is ez lenne, de ezt szívesebben elvállalnám. Viszont apum második kiakadása: hogy ilyen munkát végeznék és nem valami elitet.

Persze én sem ilyet képzeltem el, de nagyon kell már a pénz!

Bátyámat is erősen lenézte, mert nem fejezte be az egyetemet, de ennek ellenére kb kétszer olyan jól keres, mint apum.

Hogy értessem meg vele, hogy nem az a világ van, amikor ő kezdett el dolgozni (most 60 éves) és végzettségtől függetlenül örül az ember, hogy egyáltalán talál valamilyen munkát?

Már nagyon belefáradtam a keresésbe is.



2015. febr. 15. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen munkát végeznél és nem valami elitet? :D Érzékeli apud, hogy mi van ebben a világban?

21 leszek, van egy érettségim és egy szakmám (díszítő festő), és mikor elmentem a munkaügyi hivatalba, az első volt, hogy leszögezték: El kell fogadnom az ajánlatukat, bármi is az, különben kivágnak a regisztráltak közül. Én nem mondhatok nemet semmire, a munkáltató mondhatja azt, hogy nincs rám szükség, így tovább leszek álláskereső.

Úgyhogy most közmunkás adminisztrátorként dolgozom a rendőrségen (a másik lehetőség a kórházi takarító volt). Szerinted van olyan ami ennél távolabb állhatna attól amit tanultam? :D Még csak nem is elit, a fizetésem szinte semmi, de szeretem csinálni, és jó ameddig nem találok jobbat.

Ne az édesapád döntse el hogy mit dolgozz. A te életed és nem az övé. Ha húzza a száját, hát ez van, majd megbékél.

2015. febr. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Lelkileg nem készültél fel ,hogy esetleg Hollandiában dolgozz,ahol esetleg nagyobb lenne a lehetőséged hosszútávon?Ráadásul akinek 2 nyelvvizsgája van,az egy harmadik nyelvet is hamar el tud sajátítani.Inkább elmennél anyukád munkahelyére,éjszaka dolgozni,ahelyett,hogy " világot láss".Apukád véleménye pedig 25 évesen ennyire befolyásol?Ne haragudj meg rám,hogy ezt írom,de nem nőttél még fel,hiába 25 éves vagy.

Állj a sarkadra és döntsd el mit szeretnél,felnőtt ember vagy.Jelen esetben,a lélek viszonylag kevest nyom a lattba....azért tanultál,hogy itthon "nyomorogj"?

2015. febr. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Utolsonak igaza van. Inkabb ejszakai fizikai munka, mint egy hollandiai lehetoseg? Ha igy allsz hozza, soha nem fogsz elobbre jutni.
2015. febr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Nem mindenkinek a legnagyobb vágya, hogy külföldre utazzon, bármilyen furcsának is tűnik ez a mai világban. Bár én is a fél karomat adnám egy ilyen lehetőségért, de a kérdező meg inkább maradna itthon. Miért nem lehet ezt megérteni?
2015. febr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt ertem, hogy nem akar, de ha inkabb elvallal egy fizikai munkat valami gyarban, az eletben nem fog elobbre jutni. Persze nem tudjuk, mit kene csinalnia Hollandiaban, de meg mindig tobb lehetoseget rejt.
2015. febr. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igazából ugyanannyit kapnék kb készpénzben + szállás, ellátás - ahhoz kellene a pénz, hogy ki tudjak menni a barátomhoz (amíg az ő országában nem találok lehetőséget). Itthonról kb 3 hetente ki tudnék hozzá menni (szerencsés esetben 2 hetente), Hollandiából havi egyszer, mert onnan drágább az utazás és onnan hét óra maga a repülőút, innen 2 óra.

Ha ugye a Hollandot elvállalom, akkor biztos, hogy ki tudnék hozzá menni minden hónapban, de kötne a szerződés egy évre, aminél előbb - ha a barátom országában adódna lehetőség - vagy el tudok jönni vagy nem. Viszont így arra van pénzem, hogy egyszer meglátogassam, többre nincs pénzem.

Szóval ez most a legfőbb motivációm. Persze közben - akár itthon, akár kinn - keresnék más lehetőséget.

2015. febr. 15. 12:57
 7/10 anonim ***** válasza:
Igy mar ertheto. Akkor viszont ne erdekeljen, ki mit mond.
2015. febr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Engem itthon sokat cseszegettek, mert 3 hónapig munkanélküli voltam.

Most olyan helyen dolgozom, ahol talán még 30 év múlva is fogok. (= biztos munkahely, meg vannak velem elégedve így nem fognak kirúgni)

2015. febr. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hol él a párod?Ő ott nem tud neked közvetítőn keresztül munkát keresni?Bármit,akár árufeltöltést,esetleg takarítást?
2015. febr. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Bébiszitterkedést is keresek (onnan azért dobnak vissza, mert nem angol anyanyelvű vagyok). Ő is segít, támogat, félt és vár. Remélem megoldódik.

Amint adódik hozzá lehetőség dobbantok hozzá. :)

2015. febr. 15. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!