Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyre rosszabb a viszonyom a...

Egyre rosszabb a viszonyom a szüleimmel, mit tegyek? Ez jó lenne?

Figyelt kérdés
A továbbtanulásomat meg akarják szabni. Meg akarják mondani azt is, hogy hogyan éljek, hol és mit tegyek. De ezzel csak rosszat tesznek és nem látják be. 1,5 év múlva végzek a gimivel, azután meg el akarok innen húzni. Többet vissza sem akarok jönni, meg akarom változtatni a személyi irataim egy részét is, hogy végleg el tudjak szakadni ettől a "családtól"...

2015. febr. 16. 12:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mit szeretnének ők és mit szeretnél te? Mit tettél eddig érte?
2015. febr. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt akarják, hogy itt maradjak velük és mérnök legyek. Én viszont követem a céljaimat, újságíró leszek távol és rengeteg áldozatot hoztam és hozok meg.
2015. febr. 16. 12:58
 3/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk az a legrosszabb, hogy nem hisznek, bíznak bennem és nem támogatnak! És nemrégiben derült ki, hogy akkor sem hittek bennem, amikor középiskolát kellett választani! Pár hete mondta faterom, hogy nem hitte volna, hogy be fogok a gimibe kerülni és ott maradni végig. Igaz, a város egyik legerősebb sulijáról van szó, de attól függetlenül bízhattak volna bennem! És ha nekem lesz gyerekem, akkor nem fogom úgy nevelni, ahogy engem nevelnek/neveltek!
2015. febr. 16. 13:15
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, köszönöm a plusz információt, így már könnyebb egy fokkal válaszolni :)

Ha tényleg ezt szeretnéd, és ez a vágyad, akkor ne add fel, idővel majd ők is rájönnek, hogy úgysem tudnak eltéríteni tőle.

Azt gondolom, hogy egy mérnöki diplomával könnyebben tudnál elhelyezkedni, mint egy újságíróival, de ha nincs hozzá affinitásod, és nem azt szeretnéd csinálni, akkor veszett fejsze nyele. Újságíróként (igazi újságíróként) nagyon nehéz elhelyezkedni.

Megértem, hogy el akarsz menni, meg gondolom a suli miatt el is kell, de azért arra készülj fel, hogy a szüleid támogatására (anyagilag pl.) szükséged lesz, mert egyetem mellett nehéz annyit keresni, hogy egy másik városban el tudd tartani magad.

Nekem is volt olyan periódusom, amikor azt gondoltam, hogy soha többé nem akarok beszélni apámmal, de aztán ez megváltozott. Látod, már így is elérted, hogy kicsit jobban higgyenek benned, mert bekerültél a gimibe és bent is maradtál, szóval csak így tovább :)

Egyelőre próbálj nem veszekedni velük ezzel kapcsolatban, tarts ki az álmaid/céljaid mellett, 1,5 év még sok idő, felesleges előre veszekedni ezen.

27N

2015. febr. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan éles véleménykülönbség, mint ahogy érzed, csak számodra tűnik ennyire végletesnek a dolog. Szeretnél boldog lenni, és olyan munkát végezni, amiben örömödet leled - ez teljesen normális törekvés. A szüleid hidd el, hogy ugyanezt akarják, de látják, érzik, hogy mennyire bolond ez a világ, mennyire kell kapaszkodni, milyen sokat dolgozni kevés pénzért. Jó újságíróra hatalmas szükség lenne, mert a szabad sajtó lenne a demokrácia egyik tartóoszlopa. A probléma az, hogy nem valódi demokráciában élünk, és ebbe a körbe bekerülni a "nép egyszerű gyermekeként" esélytelen, legfeljebb utolsó beosztott lehetnél, az előrejutás lehetősége nélkül. Ha nincs kedved mérnöknek tanulni, ne csináld, viszont annyiban igazat adok a szüleidnek, hogy kellene egy végzettség, ami relatíve biztonságot ad akkor is, ha a "hobbid" nem jön be. Óriási kincs, hogy családhoz tartozol, és finanszírozni tudják a tanulmányaidat, még akkor is, ha ezt 16-17 évesen még nem érzékeled. Ha nem jön be az újságírói szakma, vért fogsz izzadni felnőtt fejjel, amíg önköltségeden megszerzel egy, a hétköznapokban életképes végzettséget. Azt javaslom, ülj le velük beszélgetni, de ne olyan stílusban, ahogy ide írtál, hanem kicsit nyitottabban. Mondd el, hogy mi tenne boldoggá, szeretnéd ha bíznának benned, de hallgasd meg az ő érveiket is. Másképp nem fog menni.
2015. febr. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Megvolt az a beszélgetés nemrégiben. A nagybátyám is itt volt. És ő volt az egyedüli, aki igazat adott nekem majdnem mindenben! Egyébként főállású melót fogok végezni idén nyáron és jövő nyáron meg megpróbálok minél több munkát szerezni, hogy még több pénzem legyen. Ha nem jönne össze a fősulira a pénz, akkor is ott dolgoznék és később tanulnék tovább. És a szüleimre visszatérve: átlagom a középmezőnyben van. Igaz, töriből buktam, de ez nem ide tartozik. És osztályfőnököm mondta fateromnak, hogy valamikor talán lesz egy beszélgetésem az igazgatóval. Naponta megkérdi, hogy "Na, beszéltél már az igazgatóval?" És ez nekem nagyon rosszul esik. És nem tudom, nem merem nekik elmondani, hogy miért vágyódom el itthonról, mert ők nem tudnák megérteni! Ezt külső szemlélőként nem nagyon tudná megérteni szinte senki sem. És teljesen bizalmatlan vagyok velük szemben és erre adtak okot a múltban és a jelenben is teszik ezt!
2015. febr. 16. 14:25
 7/12 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszaitokat :)
2015. febr. 16. 14:25
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Abban igazad van, hogy a te életedben neked kell döntened.

A helyedben azonban megfontolnám a két(vagy több) lábon állást, pontosan az álmod miatt.

Újságíró vagyok, és tapasztalatból mondom, itthon nagyon nehéz, szinte lehetetlen elhelyezkedni bármelyik kommunikátor végzettséget igénylő munkában. Hacsak nincs protekciód, nincs esélyed.

Viszont nekem is ez volt az álmom, és megvalósítottam.

Nagyon hasznos, ha blogolsz, vlogolsz, önkéntes munkát végzel, gyakornoknak mész (lehetőleg ne csak kávét főzni).

Mellette azonban én is elvégeztem egy szakmenedzser képzést a szüleim nyomására, és milyen jól tettem! Ebben a szakmában találtam végül munkát, és már a tanulmányaim alatt is láttam, hogy a kettő (kommunikáció és idegenforgalom) nagyon összefér és függ egymástól.


Sok sikert az életben! :)

2015. febr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Már gondoltam arra, hogy egy OKJ-s képzést elvégezzek, de először az újságírói szakot szeretném letudni.
2015. febr. 16. 14:54
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Az újságírói szakot amúgy kommunikáció és médiának hívják és 450 pont körül van a bekerülés..az 500-ból..bukott törivel és közepes átlaggal nem tudsz bekerülni,ugyanis ha minden érettségidet 100%-ra írod és a 11. és 12. év végi bizidben a vitt tárgyak színötösök(egy nyelv,matek,magyar,töri,választott ttk-s tárgy) akkor is 400 pontod lesz,60-at még össze kell kilincselned pluszpontokból(2 középfokú vagy egy felsőfokú nyelvvizsga 40 pont,oktv döntő 1-10. helyzettig 100 pont,10-20. között 50,20-30. között 25,emelt szintű érettségi plusz 50,de ha nyelvből emeltezel,akkor abból a nyelvből a nyelvvizsga pluszpontja nem számít már)..szóval ilyen átlaggal kétlem,hogy reális cél a média szak..
2015. febr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!