Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan viselkedjek az édesanyá...

Hogyan viselkedjek az édesanyámmal ilyen esetben?

Figyelt kérdés

A szüleim korán elváltak, 2 éves voltam. Anya sokat szenvedett velem és talán ezért neheztelhet rám. 14 éves korom óta semmilyen anyagi kötelezettsége nincs felém, most 22 vagyok (nő). Akkor költöztem el apámhoz, mert elzavart otthonról ok nélkül. Néha hazalátogatok, kér, könyörög, hogy nézzek haza, főz nekem. Mégis, ha 1 napnál tovább tartózkodom otthon, veszekszik velem vagy kiabál ok nélkül. Példa erre: Mosogatok, megtelik az edényszárító, törölgetek, hogy tudjam folytatni. Figyel és közben ordít, hogy miért nem mosogatok, ordít magában, hogy te lusta k....a. Vagy ha segítek neki valamiben kiabál velem, hogy máskor miért nem teszem (mert nem otthon lakom). Egyébként kedves csak sajnos sokat iszik és hazudik.

A kérdésem lényege, most is hív engem és írt, hogy kiváltja egy gyógyszerem és utal pénzt. Ennek előzménye, hogy egy hete kizavart a házból mert sütit sütöttem otthon és használtam a tojásából.

Hogyan viselkedjek vele? Hiába beszélek vele, hogy szerintem ocsmányul viselkedik velem, nem változtat. Kioktat, okoskodik, csúnyán beszél.


2015. febr. 16. 19:53
 1/7 A kérdező kommentje:
Ezek után szerintetek se menjek haza, ugye?
2015. febr. 16. 19:54
 2/7 anonim ***** válasza:
Bármennyire is kegyetlenül hangzik, én nem látogatnám anyádat a helyedben. Megmondod neki, hogy amíg nem képes a minimális tiszteletet megadni, és emberi módon kommunikálni veled, és minden látogatásodon problémázik és balhét csinál, addig nem vagy rá kíváncsi, ne is keressen.
2015. febr. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én megmondanám neki, hogy addig amíg nem változtat a hozzáállásán, felejtsen el. Nem keresném, és nem hívnám addig, amíg ő maga nem tenne meg mindent azért, hogy újra szoros legyen köztünk a kötelék. Persze ezek előtt rákérdeznék, hogy miért olyan rosszindulatú, mit hibáztam amiért ezt érdemlem.
2015. febr. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tartanám vele a kapcsolatot. Semmilyen formában. Nem járnék el hozzá, nem segítenék neki, nem főznék nála/neki. Cserébe az anyagi támogatást sem fogadnám el tőle. A személyes kapcsolattartást a nullára redukálnám. Ha akar telefonon beszélhetünk, vagy facebookon levelezhetnénk. Ha ezeken a csatornákon észlelnék változást, akkor megpróbálkoznék személyesen is. Amíg nem, addig biztosan nem keresném.
2015. febr. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20%
Minden ilyen alkalmat tudatosan megbocsátanék (te sem vagy szent) és továbbra is látogatnám, lelkileg kicsit felvértezve magam. Mert ez csak a te szemszöged volt, én azért kíváncsi lennék anyádéra is.
2015. febr. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Normális ember nem viselkedik így. Nincs anyukádnak valamilyen mentális betegsége? Eléggé arra mutat a történet.
2015. febr. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szeretem Őt, nem véletlen hívom édesanyámnak. Szerintem eljutottam már pár éve arra a felnőtt szintre, hogy sérelem elé teszem a jó viszonyt. Kedves utolsó előtti válaszoló, én nem pontoztalak le téged, de kérlek, ne ítélj el. Nem magam akarom sajnáltatni, hiszen nem ismer senki. A többieknek köszönöm a megerősítést, ment a zöld kéz!
2015. febr. 17. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!