Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Adnátok tanácsot édesanyámmal...

Adnátok tanácsot édesanyámmal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szeretem őt de sok problémám akad vele...mielőtt részletezném egy kis előzmény. Nagyon rossz gyerekkorunk volt...ő ivott és sokszor nem volt mit ennünk..röviden. Sokszor nem dolgozott csak segélyből élt. Én kiléptem ebből családom van nyugodt rendezett körülmények közt élünk. De....kirakták anyut az albiból...mi magunkhoz költöztettük a férjemmel és 2 gyerekemmel. Mi tartottuk el mert nem dolgozott..mindig szidott engem hogy nem foglalkozom vele...szidta a férjemet hogy nem tud gyereket nevelni.... Elegünk lett...nővérem felajánlotta hogy költözzön hozzá külföldre. Meg is történt. Testvérem naponta hiv hogy nem bir vele mindig keresztbe tesz neki..szidja hogy semmit sem segit neki..

Nem tudjuk hogy kezelni...mi mindent megtettünk érte szeretjük sajnáljuk de sokszor azt gondolom nem ép...

Ő évek óta nyugtatót szed, pajzsmirigy beteg.

De mi lesz vele ha tesóm is besokall?

Ide vissza nem jöhet...majdnem tönkre ment miatta a hàzasságom.

Adjatok tanácsot mit tegyek?

Probáltam vele beszélni de csak a saját feje után megy.

Beszéltem a pszihologusával is

..de szerintem ő lerendezi annyival hogy felir egy ujabb adag nyugtatót.

Tanàcstalan vagyok....



2014. okt. 31. 22:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A történeted eleje nálam is stimmel.

Nálunk az van hogy vettem egy lakást és odaköltöztettem.

Én közbe összejöttem a feleségemmel és nem lakok ott.

Fizetek minden rezsit és sokszor a hűtőt is megpakolom neki hogy legyen mit ennie.

Vegyetek ki neki egy olcsó albérletet ha tudtok...

2014. okt. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Bence_ ***** válasza:

Mivel érzi, tudja, hogy butaságokat csinál de nincs kedve ezen változtatni. Ezért a környezetét szekálja. "Mindig más a hibás"

Szeretett otthon féle?

2014. okt. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha tesóddal közösen tudnátok bérelni egy garzont, az megoldás lenne.
2014. okt. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Két gyermeket nevelünk a férjemmel...most kászálódtunk ki a deviza hitelből...nem tudunk havi 30-40 eft ot nélkülözni.

A nővérem most kezdett dolgozni eddig tanult.

Ja és még meg is kéne élnie valamiből anyunak emellett.

Nem dolgozik mert azt mondja nem birja...

Akármit találok neki nem vállalja vagy ha igen elküldik mert "okosabb" a főnököknél.

kb. 16 éves korom óta dolgozom és próbálom őt talpon tartani...emiatt most érettségizek ...mert mindig dolgoznom kellett 14-16 órákat.

Ő elvolt 4 órás munkákkal havi 30 eft ért ami fedezte a cigijét.

2014. nov. 1. 08:00
 5/11 Bence_ ***** válasza:
Mentálisan beteg. Valahova beutalni?
2014. nov. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szerintem még fiatal ahoz...48 éves...

A pszihologusa mikor mondtam neki hogy tovább kellene küldeni csak annyit mondott hogy anyunak saját magában kellene lerendezni a multját hogy tovább léphessen.

Tudom hogy beteg ...de nem tudom kezelni..nem birok vele.

2014. nov. 1. 09:49
 7/11 Bence_ ***** válasza:
Értelek. Ameddig magával nem lesz rendben addig csak szurkálni fogja a környezetét. Menjetek el másik orvoshoz lehet, hogy ő megtalálja, hogy édesanyádat mivel lehet motiválni. Mi fontos neki? Unoka,szomszédok megítélése, Pista bácsi a sarki fűszeres, stb. Valamivel biztosan motiválható.
2014. nov. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem valami hatalmas radikális változás kell neki,különben 100%, hogy utcára fog jutni és drogos-alkoholista hajléktalan lesz!


Gondolom ettől féltek ti is és ezért nem tudjátok feladni a dolgokat vele kapcsolatosan!


Szerintem egy hozzá hasonló kaliberű pasast kellene találni,akihez odaköltözhet és kölcsönösen egymást lehúzzák,talán azzal elfoglalná magát.(bocsi,tudom ez rossz poén volt,de egyedül nem szabad hagyni az ilyen embert,mert még kárt tesz magában,mint ahogy eddig mással is tette,és magával is!)


Ha már ilyen beteg,menjen el segélyszervezethez dolgozni,vagy alapítványhoz! Mert gondolom nem tudják leszázalékoltatni és ha le is százalékolnák,is éhen halna...

2014. nov. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Dolgozni nem fog elmenni hiába probálom...

Volt egy férje 3 éve de elüldözte a folytonos piszkálódásával.

Egyébként nekem is mindig azt mondja hogy semmit sem csinálok jol nem jol nevelem a gyerekeket....

Semmivel sem tudom motiválni..

Szerintem elég radikális változás hogy külföldre költözött.

2014. nov. 2. 09:50
 10/11 A kérdező kommentje:

A jelenlegi orvosa körzetes nem tudom választhat e màsikat.

De ha lehetne sem biztos hogy bele menne...

Mindenesetre megprobálom.

köszönöm

2014. nov. 2. 09:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!