Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudnék csinálni, hogy...

Mit tudnék csinálni, hogy anyukám megengedje, hogy találkozzak a barátaimmal?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és rendesen tanulok, elvégzem itthon a dolgokat, amiket kell, nem cigizek, nem iszok és mégse engedi anyukám, hogy eljárjak itthonról. Eléggé lekorlátoz és nem hagyja, hogy éljek. Ő egész nap itthon van és nem jár el sehova, mert nincs egy barátja se és ezért másnak se hagyja, hogy legyen. Pl a párjának is megtiltja, hogy találkozzon a barátaival. Nem értem mire jó ez. És a barátaim is teljesen normálisak és nem züllösek. Anyukám mindig jön utánam, hogy mibe köthet bele. Pl volt, hogy az volt a baja, hogy a mosogatószivacs "rossz oldalára" nyomtam a mosogatószert vagy múltkor azért volt felháborodva, hogy az öcsém bejött a szobámba és nem mondtam neki, hogy szia. Mindig talál valami kis indokot, hogy nehogy kitudjak lépni a lakásból. Nekem ez nagyon rossz, hogy 17 évesen nem találkozhatok a barátaimmal és, hogy még mindig kisgyerekként kezel. Már a mamám is mondta anyukámnak, hogy már nem vagyok kisgyerek, de nem használt semmit. Fogalmam sincs mit csináljak. Ha meg ezeket felhozom neki, akkor meg azt mondja, hogy ez nem igaz és, hogy csak kitalálom.

2015. febr. 24. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy év múlva húzz el otthonról, mert anyukád sajnos beteg. Szerintem rajta semmi nem segít már. :(
2015. febr. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ez a fajta megrögzöttség van öregapámnál is :/ 16/F
2015. febr. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Álljatok már a sarkatokra nem igaz!

Mondjátok meg, hogy de igenis elmegyek, mit tudom én délután 5-re jövök.

Így még 20 évesen is otthon fogsz ülni, mert anyuci nem enged sehova..

2015. febr. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 piriiiii ***** válasza:

Menj el szépen otthonról, találkozz a barátaiddal, már majdnem felnőtt vagy, te jó isten, miközben mások már 13-14 évesen csavarognak... Egész egyszerűen ezt anyukád nem csinálhatja, ember vagy, ugyanolyan ember, mint ő, szociális igényekkel.

Mást nem tehetsz, mint "fellázadsz".

2015. febr. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem is ilyesmi volt nevelő anyámmal piszkáltak is érte az osztálytársak nem is nagyon voltak barátaim csak jó haverok a suliban és 20 évesen elkerültem onnan és lám nem lettem züllőt leérettségiztem és dolgozom rendesen igaz ennek már 4-5 éve. Értem én hogy fegyelmezni kell de míg nincs rá ok addig mire fel. A tanulság így utólag hogy nekem is a sarkamra kellett volna állnom mert most egy barátom sincs nagyon,igaz én messzire költöztem otthonról az élmények amiket suliban meséltek én nem éltem át és most meg késő.Azt tudom tanácsolni hogy merj kiállni magadért mert ha látják rajtad h akarsz valamit akkor engedni kell megpróbálod értelmesen elbeszélgetve ész érvekkel anyuddal apuddal/nevelő apuddal és így hárman.Ők hány évesen csavargásztak 30??
2015. febr. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez rémes. Azok az emberek akik egesz nap 4 fal korul ulnek hajlamosak arra, hogy masojra kényszerítsék ra a sajat sorsukat.

Probalj meg megint beszelni vele. De most azt is mondd hogy ne tagadja le.

Ha ez nem megy bizonyítsd be hogy ennel sokkal rosszabb is tudsz lenni. Pl.: ne koszonj senkinek, legyel durva, mondd azt hogy feleltel toribol es egyes lett, direkt rosszul csinalj mindent…stb.

Vagy kerj meg sok rokonodat hogy segitsenek es beszeljenek anyukaddal.

Vagy mutasd be a barataidat, akik erted jonnek.

Ha még eze se mennenek egy választásaod maradt:titokban elmenni.


Javulast az allapothoz!

2015. jún. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!