Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segítség? Otthon vernek! A...

Segítség? Otthon vernek! A többi lent.

Figyelt kérdés
Na a történetem a következő: 14 éves fiú vagyok és a szüleim otthon rendszeresen megvernek. És itt nem kis pofonokról van szó. Nem tudom meddig bírom még....ha hazahozok egy 3-mast vagy 2-est rögtön megvernek! Nem bírják megérteni,hogy nekem gondok vannak a tanulással és,hogy nem mindent értek meg előszörre. A házimunka is az enyém. Van egy 16 éves nővérem is aki semmit sem segítt a házimunkában! Mindent nekem kell csinálnom. A szabadidőmben is tanulnom kell,semmi magánéletem nincs,nem tisztelnek otthon...szóval a kérdésem a következö: Mit tegyek/kihez forduljak,hogy végre leszáljanak rólam és ne verjenektovább?

2015. febr. 27. 13:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Gyámügy.
2015. febr. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Családvédelem felkeresése elsősorban , 137 000 - 116 111 ifjúság védelem díjtalan vonalát hívd fel . Bizalmas viszonyba lévő rokont ismerőst keress fel mellé . A tesódnak közöld segíthetne az eddigi tétlensége és cserben hagyása helyett .
2015. febr. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, minél hamarabb fordulj a gyámügyhöz, illetve verés után irány látleletet vetetni az orvoshoz!

Bocs, hogy ezt mondom, de szüleid elég beteg emberek.

2015. febr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Első körben én az osztályfőnököt és az iskolai gyermekvédelmist javasolnám.
2015. febr. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
69%

Az hogy a szabadidődben is tanulnod kell, az azért érthető, ha gondjaid vannak a tanulással.

De az verés messze nem normális, így kérd egy rokon, tanár, háziorvos, családsegítő segítségét, sürgősen!!!

2015. febr. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Szémi2003 válasza:
78%

Nincs valaki aki tudna segíteni a tanulásban? Rokon,ismerős,stb.

És szerintem is gyámügy.

2015. febr. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
57%

Nem a te szégyened, nem te tehetsz róla.


Kész vagy nyiltan, személyesen beszélni erről valakivel, aki segíteni tud? Van egyáltalán olyan, akiben megbízol?

2015. febr. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Költőnő? ***** válasza:
iskolában védőnő esetleg?
2015. febr. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
25%

Osztalyfonokodel beszeld ezt meg elsosorban! Mert mivel a csaladban senki sem segit a korulotted elok kozul, azis lehet hogy csak te gondolod tul a vereseket, mert ha annyira megvernenek, ezt lattni kellene az iskolkban az osztaly.f. illetve aszmosztalytarsaidnak is! Hogy hogy ezt egy rokonod sem latja??

de ha igazadvan, akkor nagyon sajnalak, es azert javaslom az osztaly.f. mert csaladi ellenorzest fog vegeztetni a gyamugyesel, illetve el lesz beszelgetve a szuleiddel is, de ha eszreveszik rajtad a testi serelmeket akkor egybol el is visznek a csaladbol teged!

2015. febr. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
A helyi védőnő is tud segíteni neke,hogy kihez menj,merre találod,telefonszám stb... de az önkormányzatnál is tudnak segíteni,keresd fel a csalávédelmis szakembert, ők védelembe tudnak helyezni.
2015. febr. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!