Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen jelei vannak, ha egy...

Milyen jelei vannak, ha egy gyereket vernek otthon?

Figyelt kérdés
Lelkileg meglátszik ez a gyereken, mégha nem is napi rendszerességgel bántják?
2013. jún. 25. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Vagy félős lesz, vagy agresszívvé teszi. A verés nem nevelőeszköz, és a gyerek nem a napi feszültséglevezetésre való.
2013. jún. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

látszik,de sokan nem gondolnak az okokra,ha egy gyerek zárkózottabb,nem beszél sok emberrel,szinte sosem mosolyog,rosszul teljesít az iskolában,gyakran magába fordul,nem a "korosztályának megfelelően"reagál dolgokra(túl agresszíven vagy érzelem mentesen),önbizalom hiányos,ezek mind lehetnek ennek a jelei,de főleg ha a tanár beszélt már a szülővel és nem látszott agresszívnek a gyerekben keresik a hibát,meg sem fordul a fejükben hogy segítségre lehet szüksége

(saját tapasztalat)

2013. jún. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A környezetünkben van egy gyerek, aki vidámnak tűnik és jól neveltnek, viszont már többen is tapasztalták milyen agresszíven bánik vele az anyja,ha épp rájön az 5 perc. Minden apróságért elveri, ha sír épp azért, ha rossz napja van az anyának, akkor azért.
2013. jún. 25. 13:59
 4/7 A kérdező kommentje:
És olyan van, hogy abszolút nincs semmi jele? Még csak 4 éves múlt, de könnyen barátkozik bárkivel, illemtudó. Nehéz elhinnem, hogy valóban bátják, pedig vannak rá tanúk.
2013. jún. 25. 14:04
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer egy régi barátnőmnél szembesültem azzal, hogyha hirtelen mozdultál felé, már összerándult és felvett egy védekező testtartást. Mint kiderült, volt olyan, hogy belerúgott az apja... Szerintem ez is egy áruló jel lehet.
2013. jún. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

olyan is van hogy nincs jele,nekem szintén az egyik barátnőmről nem lehetett tudni hogy verik,nem látszott rajta semmi,csak az hogy nem szeretett otthon lenni

kiskorában kezdődtek a dolgok,akkor még nem volt képes felfogni hogy ez rossz,az évek során pedig természetes lett neki,ebbe nőtt bele

2013. jún. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anyács ***** válasza:
100%
Engem is vert a mostohaanyám kisgyerekként, és a saját apám nem vette észre....ennyit erről.
2013. jún. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!