Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőt akarok nevelni, hogyan?

Szülőt akarok nevelni, hogyan?

Figyelt kérdés

A kérdés bugyuta, kifejtem: Azt akarom elérni, hogy megtanuljanak angolul. Néha beleképzelem magam abba a helyzetbe, hogy mi lenne, ha én nem tudnék és egy igen szűk burokban érezem magam ilyenkor. Jó pár szót (max 100-at) már tudnak, mert rájuk is ragad azért, de én azt akarom, hogy legalább középszinten beszéljenek, elvégre az internet jó nagy része így érthetetlen hülyeség. Hogyan motiválhatnám őket? Nyaggatással nem jó, ezzel csak elmegy a kedvük. Készségük abszolút van rá és napi 1-2 órájuk is. Ilyen logikus érveket próbáltam, de nem nagyon jöttem be... ("tök alap nyelv", "a világnyelv", "Mennyi a valószínűsége, hogy ha az utcán leszólít valaki akkor az magyarul és nem angolul szól hozzád? Több, mint gondolnád.").

21/F )



2015. febr. 27. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Sehogy.
2015. febr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
A szüleid minimum 40 évesek, ne akard már te megmondani, mit csináljanak a szabadidejükben, mit tanuljanak kötelező jelleggel. Ha nem akarnak, akkor nem akarnak - bár megsúgom, ennyi idősen már baromi nehéz nyelvet tanulni, több vele a küzdelem, mint amennyi örömöt ad, főleg, ha amúgy a te szórakoztatásodon kívül semmi hasznuk nincsen belőle.
2015. febr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha csak nem látnak benne hasznot a maguk részére, nem fognak tanulni. Én Németországban élek. Anyukám odahaza ápolónő. idekint a sokszorosát tudná keresni. Hamarosan kirepül a húgom is, mégsem akar róla hallani se, hogy kijöjjön, vagy megtanuljon németül, őt ez valahogy nem érdekli.

21N

2015. febr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Vree ***** válasza:
15%

Abszolút jogos az ambíció :) Aki ma nem tud angolul, az valóban meg van lőve/félkarú óriás. Ennek ellenére lehet, hogy nem mindenkinek jön ez be, és valóban sok időt kell tölteni vele, hogy az ember magas szintre jusson és frissen tartsa. Egyik rokonomnak csak egy angol nyelvvizsga kellene valami papírhoz, és 10 éve nem bírja megszerezni. Szal nem mindenkinek megy ez olyan természetesen.


én ilyen érveket próbálnék:

- milyen jó lenne, ha tudnánk róla beszélgetni, hogy én mikkel foglalkozom a neten. (gyerek-szülő kapcsolat, beszélgetés, ismerkedés fontos)

- hasznos anyagok, információk X témáról, ahol X a szüleid munkájához kapcsolódik. Neked kell megtalálni egy jó oldalt, ami valóban hasznos (pénzben is) dolgot ad a szüleid melójához.

2015. febr. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Hát én szerinten nyelvet csak úgy lehet megtanulni, ha tényleg elhatározza, hogy megakarja tanulni, meg kell egy kis motivácio.

Én már több, mint nyolc éve tanulom és még most se tudnék egy értelmes összefüggő mondatot elmondani angolul.

Valahogy mindíg úgy voltam vele, hogy megvagyok nélküle. Tudom lehez megfogom bánni... De talán sose késő megtanulni..

2015. febr. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Nyelvet nem lehet tanítani! nyelvet tanulni lehet, ha az ember akar, deha nem akar nem fog. Először tedd őket érdekeltté benne, amíg ez nincs, addig semmi esélyed.
2015. febr. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Mi hasznuk nekik ebből?

Lehet, ha téged zavar, de őket ez se érdekli.

Csakhogy megértsenek pár receptet, cikket, babonát a neten, nekik nem éri meg rááldozni az időt.

Én is próbáltam már rávenni a szüleimet, de annyi volt a válasz, hogy "ha majd az unokáimmal csak angolul tudok kapcsolatot teremteni, akkor megtanulok". Szóval kell valami alapi értelem az egésznek. Az én szüleim esetében az unokák miatt tanulnák meg csak. Mivel a testvéreim külföldön vannak, és ott terveznek családot alapítani.

Ez olyan mint pl. utálod a spenótot, de meg kell edd.

2015. febr. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

Az en anyukam 62eves ( 20-at letagadhat :) ) Olaszban elunk o itt el 6 eve es az istennek sem tanul meg olaszul hiaba tanitanam.. megkerdezik h Come stai? ( hogy vagy? ) nem azt valaszolja hogy bene ( jol) hanem hogy vabene (oke,rendben.)

Ha nem akarnak akkor nem tanulnak... nem tudsz vele mit csinalni. :(

2015. febr. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszoló miatt teljesen reményvesztett lettem :DDD Egyébként köszönöm a válaszokat!
2015. febr. 28. 13:02
 10/10 anonim válasza:
30%

" én azt akarom, hogy legalább középszinten beszéljenek"

Ha csak te akarod, az édeskevés.

Valószínűleg van munkájuk, amivel enélkül is boldogulnak.

Nekem nem lenne pofán a szüleimnek a szabadidejét elvenni azért, mert szerintem ez alap.

2015. febr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!