Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A lányom nem hajlandó velem...

A lányom nem hajlandó velem beszélgetni mit tegyek?

Figyelt kérdés
ha valamit kérdezek flegmán válaszol és ennyi a beszélgetésünk.Minden nap eljön hozzám de az is csak azért mert én hívom amúgy nem jönne.Most már 2 hete nem volt hozzám mivel össze vesztünk és nem szól hozzám. Pedig én csak nevelni akarom mivel senki nem neveli. Az apjával lakik aki nem nagyon törődik vele. 17 éves.

2015. febr. 28. 13:19
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Csak arra kérlek, hogy fogalmazást, helyesírást ne taníts neki.
2015. febr. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint beszélgetés alatt az észosztást érted... Ebben az esetben semmi csodálatos nincs abban, hogy egy tini nem akarja ezt hallgatni minden nap.
2015. febr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
és normális hogy 2 hete úgy tesz mintha nem lenne anyja?
2015. febr. 28. 13:48
 4/9 Argloss ***** válasza:
100%

Anyja van neki vagy önjelölt gazdája? Mostanában kezdtél csak el odafigyelni a "nevelésre", vagy az elmúlt 17 évben is része voltál az életének? Beszélgettetek valaha is normálisan vagy csak a sablondolgok voltak meg?

17 évesen már ne kezeld úgy, mint egy kisgyereket. Önálló gondolkodása van, saját értékrenddel. Bizonyára van oka annak, hogy ilyen a viszonyotok. Ha változtatni akarsz ezen a viszonyon, akkor meg kell tudnod tőle az okokat.

Az ő torkán már nem lehet lenyomni a szeretned kell, mert az anyád vagyok maszlagot. Tegyél érte, hogy jó legyen a viszonyotok.

2015. febr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
én próbálok tenni érte,próbáltam vele megbeszélni is hogy miért ilyen de annyit mondott nekem mindig hogy nem akar beszelgetni és hagyjam, én meg hiába beszélek neki akkor mivel nem szól vissza és úgy tesz mint ha ott se lennék.Mindig része voltam az életének de soha nem beszélgettünk mivel vee lehetetlen, a szavakat húzni kell belőle, viszont barátokkal elbeszélget.
2015. febr. 28. 14:29
 6/9 anonim ***** válasza:

" 2 hete úgy tesz mintha nem lenne anyja?"


Miert, van neki?

2015. febr. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
igen van!
2015. márc. 1. 11:42
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem ugy tunik hogy nincs...


17 evesen mar ne akard nevelni.

2015. márc. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Argloss ***** válasza:

Ebben a korban normális, ha eltávolodik valaki a szüleitől. Fel kell készülni az önálló életre. Ha nem csak együtt éltetek és kialakítottad a megfelelő kötődést kettőtök között, akkor idővel rendbe fog jönni a kapcsolatotok. Csak ott kell lenned neki és sohasem lemondani róla.

Ha soha sem sikerült vele beszélgetned, akkor azt te rontottad el kiskorában. Akkor még meghatározó volt a viselkedésed és a véleményed, de neked nem sikerült kialakítanod a megfelelő környezetet és viszonyt kettőtök között. Válás, az apjával él... Túl bebetonozottnak gondolod az anya szerepet, de a lányod nem biztos, hogy úgy érzi most, hogy megfelelő anya voltál. Az anyaság nem csak abból áll, hogy megszülöd és hagyod felnőni. A szoros kapcsolathoz, hogy megfogadják a véleményed, ahhoz nagyon sokat kell tenni. Az nem megy csak azért, mert biológiai szempontból az anyja vagy.

Szerintem át kellene gondolnod, hogy hogyan beszélsz vele. Próbáld meg elfelejteni a fölérendelt szerepedet, mert ennyi idősen már nem működik, ha ő nem tart rá érdemesnek.

2015. márc. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!