Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mamámat ide akarom költöztetni...

Mamámat ide akarom költöztetni, hogyan érjem el a családnál?

Figyelt kérdés

Mamámnak 2-4 hónapja lehet hátra, nem tudja ellátni magát, egyedül él, de a 6. emeleten, lift nincs.

Így arra gondoltam, hogy mivel én csak hétvégén járok iskolába, ápolnám, de a szüleim hallani sem akarnak erről. Ők nem szeretik a mamát, nem is nagyon látogatják. :(

Nagy házunk van, elférne a vendégszobában, ami az én szobám mellett van, az meg nem kerülne sokba, hogy itt él, mivel alig eszik, gyógyszereket sem szed, végstádiumú..


19/L


2015. márc. 3. 16:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%

Mi a a `jelentektelen semmiseg' pontosan? Mert nyilvan nem csak ennyi. Annak, ha valakit meg ilyenkor sem latnak szivesen, nyomos oka szokott lenni.


Vagy anyud nem szeretne egy haldoklovla egyutt elni - hat, ezt is megertem, engem is a hideg leldesne ha meghalna es utana egyedul lennek a hazban.


Ja, es amig ok tartanak el, ok mondjak meg, ki johet a hazukba, akar rokon, akar nem. Majd a SAJAT lakasodba olyan haldoklot koltoztetsz, akit akarsz.

2015. márc. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
78%
Talán azért nem érkeznek "normális" válaszok, mert nem ismerjük a részleteket! Nem tudjuk, miért vesztek össze a szüleid a nagyiddal!
2015. márc. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

De idegesítőek vagytok, de komolyan....


AZÉRT, mert mama mindig főzött nekem ebédet, és ez anyának nem tetszett. Na tessék itt a nagy probléma!!!

2015. márc. 4. 07:49
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem olyan kérdés, amiben meg tudnád győzni a szüleidet, biztos oka van, hogy miért nem akarják - ha tippelhetek, te sem tudsz minden részletet, lehet nem is a kis vita van a dolog mögött, hanem teljesen más, amit nem kötöttek az orrodra vagy szimplán nem szeretnének otthon tudni és látni a leépülését. Az is lehet, hogy téged akarnak ettől megkímélni.

De ha semmiképp nem vagy erről meggyőzhető, akkor inkább te költözz mamádhoz. Nincs olyan kis lakás, ahol nincs 2nm szabad padló éjjelente egy matracnak, minden más csak kifogás.

Egyébként mamád mit gondol? Mert mégiscsak az lenne az elsődleges szempont. Akarja, hogy te gondozd vagy nem szeretné, ha olyan állapotban látnád, inkább az életerős énjére emlékezz? Ha akarja is, valószínűleg szívesebben lenne a saját otthonában, mint vendégségben - főleg ahol nem is látják szívesem. Vagy egyáltalán alkalmas vagy a feladatra? Mind pszichésen, mind fizikailag, mind szakmailag. És szép meg jó, hogy hétközben ráérsz, de hétvégén ki fog róla gondoskodni?

Sok kérdést és részletet kell tisztáznod meg felnőnöd. Szép a gondolat, de ez még nem biztos, hogy elég lesz sajnos. A probléma megoldását pedig ne egy oldalon várd idegenektől, akik nem ismerik a helyzetet, mi maximum rá tudunk világítani néhány dologra. Kitartást és sok sikert mindenesetre!

2015. márc. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Tök mindegy már. Öregek otthonába viszik holnap. Ott fog meghalni, 2 hetente egyszer tudok oda elmenni.


Olyan helyen tölti az utolsó hónapjait, ahol hetente 1x fürdetik.... Remek...

2015. márc. 4. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!