Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyu nem szeret? Mindig az...

Anyu nem szeret? Mindig az öcsémet kell pátyolgatni, én meg le vagyok sz_?

Figyelt kérdés

anyám a pasijához költözött,otthagyta öcsémre a lakást.anyu fizeti a rezsit,kaját.18 éves középsulis (minden osztályt 2x jár..) képzelhetitek mi megy ott..eredetileg én is ottmaradtam volna,de elegem lett a csöves haverokból,cigifüstből,meg összehugyozott fürdőszobából,hiába sipítoztam.inkább a barátomhoz költöztem.


anyu engem hívogat,hogy járjak fel oda többet,segítsek rendet tartani,mert ő nem tud olyan gyakran lejönni..

karácsonyra laptopot vett neki,nekem még képeslap sem járt,aztán elsírta,hogy dehát szegény gyereknek milyen nehéz a sorsa,nekem meg milyen jó..


most meg arra kért,szedjem rá,hogy menjen velük Olaszországba,milyen jó móka lesz.én megint le vagyok sz** (nem is a kirándulás miatt,hanem,mert úgy érzem minden a tesóm körül forog,holott nem tesz semmit érte)


2015. márc. 14. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Mi a gond? Nem élsz anyáddal, nem élsz az öcséddel, szépen szakítsd meg velük a kapcsolatot! Mondd meg anyádnak, hogy majd akkor keressen, ha veled szeretne foglalkozni, és nem pedig segítséget akar kérni a testvéred számára. Tesódnak meg ne segíts, mert akkor a te hátadon fog feljebb mászni az életben.
2015. márc. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Régi történet: anyai nagymamám kizárólag a drága fiacskáját szerette, ő volt a "drága Sanyika", édesanyámat nem. Mégis úgy hozta a sors, hogy édesanyámékkal élt több évtizedet, ők tartották el, ennek ellenére a nagybátyám zsebébe tömte a semmi kis nyugdiját. Aztán a halála előtt csak édesanyámat akarta látni, tőle kért bocsánatot mindenért. Neki a GYEREK kizárólag a FIÚT jelentette. Éld a saját életedet, ne törődj az öcséddel, az elkényeztetett FIÚ előbb-utóbb rossz sorsra fog jutni, mert mindig, mindent az anyjától akar megkapni, nem pedig tenni is érte. Te csak törődj magaddal és a pároddal, önálló életed van, nem függsz egyiküktől sem. Ha anyád kerül bajba, az öcséd nem fog vele törődni, mert önzőnek nevelte.
2015. márc. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj se az anyáddal, se az öcséddel. A magad életét éld, a párodat szeresd és ő is téged, ez a fontos. Ha hívogat, mond meg, ez nem a te dogod, intézze anya a saját ügyeit.
2015. márc. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Anyud csak magát szereti. Öcséddel még jobban kiszúr, mint veled, mert teljesen szabadjára hagyva, pénzelve, és minden kontroll nélkül élhet. Ezzel elveszi a lehetőséget tőle, hogy felelősségteljes felnőtté váljon.

Öcsédnek nem az a legnagyobb baja, hogy koszban él, hanem hogy a saját anyukája se veri bele az orrát,hogy rájöjjön aki egyedül ural egy lakást, annak a rendjéről is magának kell gondoskodnia. A 18 évest még jócskán nevelnie kellene anyudnak, legalábbis sokat beszélgetnie vele, Ráadásul még nyaralni se képes saját maga elhívni, hanem követet küld hozzá.

Lehet a tesódnak 18 éves fejjel még buli ez az élet, de 23 évesen már gáz lesz, 28 évesen pedig a korához képest életképtelennek fog számítani. Anyukád nem szereti őt, csak pénzeli. Szép kis poklot épít számára. De ő a felnőtt, tudhatná. Te inkább maradj ki belőle. A maximális jó, amit tehetsz, hogy megjegyzed anyudnak: a te fiad, te intézd el vele, nekem a testvérem, én nem nevelhetem, nem lehetek az anyja helyetted.

A legjobbakat!

2015. márc. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!